Pájecí stanice Diametral SBL530.1A, zobrazování teploty

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rehakmatej
Příspěvky: 76
Registrován: 07 bře 2012, 01:00

Pájecí stanice Diametral SBL530.1A, zobrazování teploty

#1 Příspěvek od rehakmatej »

Dobrý den,
koupil jsem si na Aukru pájecí stanici Diametral SBL530.1A. Byla prodávána jako nefunkční resp. hrot topil naplno a displej ukazoval teplotu 22 °C. Zjistil jsem, že hrot má vadné teplotní čidlo, tak jsem koupil nový. Regulace teploty začala fungovat, ale na displeji se stále ukazovala teplota 22 °C. Vyměnil jsem tedy všechny integrované obvody. Zobrazování teploty začalo fungovat. Nefunguje ale přepínání mezi nastavenou a naměřenou teplotou. Přepínání probíhá víceméně nahodile, jinak normální stav je takový, že se zobrazuje naměřená teplota a nastavená teplota se zobrazuje při otáčení potenciometru nebo při zmáčknutí tlačítka.
Rád bych se zeptal, zda někdo nemáte schéma nebo zkušenost s podobným problémem.
Děkuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

A nie je vadny este potenciometer alebo to tlacidlo?

Uživatelský avatar
rehakmatej
Příspěvky: 76
Registrován: 07 bře 2012, 01:00

#3 Příspěvek od rehakmatej »

Tlačítko jsem testoval a je funkční, potenciometr také. Spíše si myslím, že je problém někde v integrovaných obvodech, protože se stačí dotknout nožiček jednoho integrovaného obvodu a už se to přepne z nastavené teploty na naměřenou.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#4 Příspěvek od Neniu »

A nemáš tam náhodou studený spoj? Podle popisu by to tak vypadalo. Případně přerušenou dráhu na plošném spoji.

Stačí dotek na pouzdro obvodu nebo je potřeba se dotknout nožiček obvodu? A jakého vlastně?
Jsem na cestě k šípku.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“