Otázka z testu autoškoly

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

Otázka z testu autoškoly

#1 Příspěvek od frpr666 »

Otázka 1: Chcete odbočit vpravo, jak se zachováte
1. Před odbočením se pořádně rozhlédnu
2. Odbočím před cyklistou
3. Nechám projet cyklistu

Název vlákna upraven. ZdenekHQ
Přílohy
150918_autoskola.jpg
situace 1
(96.65 KiB) Staženo 134 x

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

WTF??? Cyklista jede po chodníku, nemá tam co dělat, chodník nepokračuje přechodem, cyklista tudíž ani nemůže z kola slézt a přejít s využitím přednosti chodce (pokud jede na kole, není chodec a přednost nemá ani na přechodu, prostě nemá na chodníku co dělat), odbočení nic nebrání, ve výhledu není nikdo, kdo by měl přednost. Takové otázky jsou dneska v testech?

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#3 Příspěvek od 1N4148 »

Cyklistu ignoruji -> správná odpověď je 1)
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#4 Příspěvek od Lukar »

Za 1+2. Cyklista jede po chodníku - přestupek, není vyznačen přechod pro chodce, ani přejezd cyklistů. Takže bych lehce zpozorněl, jestli hošan nejede z hospy nebo si něco nepočoudil :lol:
Jinak to je otázka pro autoškolu nebo test pro bastlírnu ?

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Martin_Fio »

Na chodníku může být vynačen povolený pohyb cyklistů, v křižovatce pruh pro cyklisty, v Berlíně naprosto převažující řešení a byl byh opatrný nedat přednost.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Může, ale na obrázku není.

Když jsem byl v Kralupech a málem mě přejel cyklista v pěší zóně u potoka, tak mě (a vlastně náhodou, když jsem si vzpomněl na značku u cesty) došlo, že ty chodníky mají dlažbou barevně označený - šedá část vlevo pro chodce a červená vpravo pro cyklisty. U nás na Moravě na kopci absolutně neznámá věc.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Cowley »

Chci odbocit vpravo, ale protoze mi to hned potom co to takhle "vyfotili" chciplo, tak nez to ku*va znovu natocim, bude cyklista uz davno nekde pryc :) Budu rad, kdyz to do me nenapasuje ten rozjetej kamion za mnou...

Nebo...

Kde je napsano, ze cyklista nepojede taky vpravo? Jede po chodniku a tak asi nebude ukazovat zmenu smeru...

Nebo...

Pojedu za nim, protoze mi hajzlik ukradl moje kolo...

Uživatelský avatar
dzan
Příspěvky: 33
Registrován: 13 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od dzan »

Dám si bacha, radši počkám co udělá

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

A vlítne do Tebe ten kamion či co to je, co je vidět ve zpětném zrcátku. Ten nebude řešit ani cyklistu, ani auto.... :twisted:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Zaky »

Statický obrázek také nezohledňuje, že než přijedu ke křižovatce, naskočí červená, což se mi dle zákona schválnosti stává až podezřele často, takže tam budu stát jako trotl, protože jinak nikde nic nepojede, než naskočí zelená, cyklista dávno přejede na protější chodník v klidu na červenou, protože mu všudypřítomné buzerační kamery vcelku nevadí a bude v trapu a tak se můžu rozhlížet jak chci, třeba i pořádně :-)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Cyklista jede po chodníku, který není součástí pozemní komunikace. Bez ohledu na to, že nevíme, jestli na tom chodníku má či nemá co dělat, zjevně se po něm blíží k pozemní komunikaci.
Pokud by před ní cyklista sesedl a přecházel vozovku, uplatní se § 5 odst. 2) písmeno g) zákona 361/2000 Sb. a odbočující řidič ho nesmí ohrozit (je pokládán za chodce, i když vede kolo).
Jestli ale by ale cyklista na vozovku chtěl vjet, jedná se o vjíždění na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci podle § 23 odst. 1) zákona a je povinen dát přednost vozidlům jedoucím po pozemní komunikaci.

Ale to řidič vozidla z výhledu nemůže vědět, takže, přesto, že má zelenou, ve vlastním zájmu bude dbát zvýšené opatrnosti, dokud mu nebude zcela zřejmé, co ten mamlas jedoucí neoprávněně na kole po chodníku pro chodce vlastně hodlá vyvést. Přejetý cyklista asi nebude přístupný diskusi o tom, že porušil nějaký paragraf...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Hlavně je to nereálnej obrázek, to se můžem bavit do nekonečna. Já ani nevím, kam ten chodník pokračuje a kde jsou vlastně všude semafory atd.

Podle mě je to nesmyslná otázka. Howgh.

P.S. Proč ty auta v protisměru stojí ("štosují se"), i když by teoreticky měly mít taky zelenou ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

ZdenekHQ píše:...
P.S. Proč ty auta v protisměru stojí ("štosují se"), i když by teoreticky měly mít taky zelenou ?
Třeba proto, že tak je nastavenej automat řídící světla - jako u nás na hlavní křižovatce I/14 (Dr.E.Beneše/Riegrova) a II/358 (Litomyšlská), buď jede celá I/14 v obou směrech (I. takt cyklu), nebo zvlášť II/358 (II. takt cyklu), pak zase jede chvíli celá I/14 (III. takt cyklu) a ve čtvrtým "taktu" jede ulice "Hýblova" proti tý II/358. Viz GPS 49.9037714N, 16.4444136E
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

1. Před odbočením se pořádně rozhlédnu

Mám zelenou (zrovna se rozsvítila), auto přede mnou a v protisměru se rozjíždějí a rozhlédnu se i tak, jestli je situace v pořádku. Nemusím totiž kvůli rádiu slyšet sirénu a zprava nebo zleva může klidně přijíždět sanitka nebo hasiči. Zrovna tento týden to bylo 2x a a z toho 1x na takové křižovatce jsem musel troubit na řidičku vlevo, co chtěla jet rovno, protože asi neslyšela sanitku přijíždějící zleva. Já měl otevřené okno, tak jsem o ní věděl ještě než se zapnula zelená.

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#15 Příspěvek od frpr666 »

Jde o otázku z autoškoly od našich sousedů. Zdroj: bild.de->auto->fahrschule
Richtig je:
-Před odbočením se pořádně rozhlédnu
-Nechám projet cyklistu
pozn. v ČR je praxe trochu jiná, zvláště pokud mám za zadkem rozjetý kamion.
Naposledy upravil(a) frpr666 dne 19 zář 2015, 15:22, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“