IR čidlo tv karty.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danton3
Příspěvky: 20
Registrován: 18 bře 2011, 01:00

IR čidlo tv karty.

#1 Příspěvek od danton3 »

Zdravím.
Mám IR čidlo TV karty AVerTV TwinStar PCI-E, které má koncovku jack 3-pólový (stereo). (na foto pro ilustraci je se 4 kontakty)
Dá se to předělat na USB?
Díky.
Přílohy
IR čidlo.jpg
(59.27 KiB) Staženo 60 x

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#2 Příspěvek od Cowley »

Predelat by to slo, ale k cemu by to bylo. Vyrobce umyslne pouzil takovy konektor, aby byl pro jina zarizeni nezamenny. USB by svadelo k tomu, zapojit tam treba nabijecku a to by byla sleha...

A take proto, ze tam na tech trech pinech nikde nemusi byt ani 5V, jen vyvedena IR dioda.

Uživatelský avatar
danton3
Příspěvky: 20
Registrován: 18 bře 2011, 01:00

#3 Příspěvek od danton3 »

K čemu by to bylo?
Potřebuji čiidlo do USB a tady těchto jack se mi válí v šuplíku šest už nějaký rok. A nic tak malého pro USB jsem v našich shopech nenašel, jinak bych ho už měl koupený.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

IR čidla do USB se dělají, ale obsahují obslužný procesor. Instalují se na to ovladače. Z IR sondy k TV karty lezou surový impulsy z toho IO.(beztak tam povede jen +5V,GND a výstup z čidla) Dá se to použít na seriový port, pokud z tím chceš třeba ovládat hlasitost. Kdysi to bylo docela aktuální.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

danton3 píše:K čemu by to bylo?
Potřebuji čiidlo do USB a tady těchto jack se mi válí v šuplíku šest už nějaký rok.
Máme po dědovi v garáži asi 10 kol do bicyklů. Myslíš, že bych je podle tohoto systému mohl použít na auto na léto? :wink:

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Cowley »

p32 píše: Máme po dědovi v garáži asi 10 kol do bicyklů. Myslíš, že bych je podle tohoto systému mohl použít na auto na léto? :wink:
:)

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Cowley »

danton3 píše:K čemu by to bylo?
Potřebuji čiidlo do USB a tady těchto jack se mi válí v šuplíku šest už nějaký rok. A nic tak malého pro USB jsem v našich shopech nenašel, jinak bych ho už měl koupený.
Upravíš si to, a dopadne to podobně jako v diskusi hned "vedle":

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... highlight=

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“