Uzamčený Ipad th není kradený.

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

Uzamčený Ipad th není kradený.

#1 Příspěvek od cputakt »

Zdravím,kolaga mi donesl tablet Ipad 4 generace s tím že mu spadl a a něco se stalo i se softvérem.Zjistil jsem že sklo je prasklé ale na dotek reaguje ale na LCD bylo napsáno nějakým hrozným jazykem (možná finština)nebo to byla chyba systému že mám tablet připojit k Itunes. Zajímavé bylo že finsky bylo napsáno jen ta jedna věta a ostatní jako datum anebo slider pro vypnutí bylo česky.Bohužel i po připojení se nic nedělo.
Zkusil tedy hard reset trápil jsem se dvě hodiny.Zkoušel stahovat nový OS ale vždy to skončilo nějakou chybou.Potom jsem zjistil že můj NOD nemá rád jablka po vypnutí se mi podařilo udělat kompletní přehrání celého OS protože obnovit nešel.Jenže nyní když ho zapnu zvolím češtinu,nastavím mou wi-fi tak skončím na aple ID a hesle.Volal jsem majiteli a ten mi řekl že tablet už koupil použitý a nikdy se s ním nepřipojoval ke svému PC na Itunes takže tam asi nebude mít žádnou zálohu a nikdy do tabletu nedával žádný email ani ID ani heslo prostě fungoval asi na účtu od minulého majitele.
V jablku se moc nevyznám tak se ptám jestli jde tato situace nějak vyřešit protože minulého majitele už asi nenajde nebo se může tablet vyhodit. Současný majitel tablet používá pro práci na focení staveb a ukládání různých projektů a schémat.
Pokud někdo ví jak na to budu rád,jinak mě už napadá jen poslední možnost zajít s tím přímo do apple ale nevím jestli mu pomůžou mohly by si myslet že je tablet kradený.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od cputakt »

Tak jsem se posunul kousek dál,podařilo se mi dostat na vytvoření nového ID a hesla.Začal jsem vytvářet imaginární účet s mojí emailovou adresou a novým heslem.Vše bylo celkem v pohodě ale přišlo na zadání čísla a informací z platební karty a když jsem vložil smyšlené údaje tak to pozná.Přece nebudu zadávat číslo mé karty,jde to nějak obejít?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Zkus to tady. Ale nejspíš má smolíka. Použité věci od nakousnutého jablka tohle riziko přinášejí...
https://www.icloud.com/activationlock/
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od cputakt »

Bohužel zadal jsem sériové číslo a nejde to napsalo že se musí zadat ID a heslo posledního uživatele.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od cputakt »

Jak už jsem psal nemám zkušenosti s apple výrobky tak bych se ještě chtěl zeptat jestli by se na ten tablet dalo přihlásit jiným ID a jiným heslem ale od člověka co už má nějaké zařízení od apple takto registrované nebo to nepůjde protože výrobní číslo toho tabletu je už registrované na určité ID a heslo?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Ano, Apple ID se dá spárovat s jedním konkrétním přístrojem. A protože je to párované ne v přístroji, ale na serveru Apple, tak to nijak nejde zrušit, jedině původním uživatelem.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od cputakt »

Už jsem to zjistil,zkusil jsem zadat ID a heslo od kolegy co má taky něco od apple a nevzal ho.Tak tablet vrátím ať si s tím poradí majitel.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pocitujlasku »

robil som raz vymenu iphone (s tabletom to bude podobne). Bez id a hesla od povodneho majitela sa nepohnes dalej.
Aj ked urobis tovarenske nastavenie, tak pri prvom zapnuti to chce bud itunes, alebo wifi - ako ochrana proti kradezi.
Pri predaji sa to robi tak, ze si vytvoris novy ucet (ak nemas) a potom sa niekde v menu dostanes ku moznosti preregistrovat to na nove ID. ale musis zadat id/heslo aktualne, a potom to tvoje.
Zmena fw, ani nic bezne nefunguje, takze ak nema kontakt na povodneho majitela ma bohuzial smolu.
No vidis, a tak si sa bal

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“