Otočný mini potenciometr

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Otočný mini potenciometr

#1 Příspěvek od salora »

Chlapi neví tu někdo kde by se dal sehnat mini potenciometr používaný v bezdrátových sluchátkách který je naletovaný přímo na pl. spoji přijímače ? Včera jsem to rozdělal a vystříkal WDčkem v dobré víře že se to ujme a aspon dočasně odstraním šelestění z narušené uhl. dráhy potáku ale po smontování a zapnutí jsem zjistil že to ani trochu nepomohlo oproti jiným zkušenostem a místy doslova vysazuje takže už je total po něm.Asi s tím plastovým ozubeným kolečkem to neseženu co je u původního nanýtován ale s tím bych si už nějak poradil a něco vymyslel.Díky za doporučení

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#2 Příspěvek od danhard »

WDčkem ?

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#3 Příspěvek od salora »

jo pegomin z dřívějška už nemám ale musím říct že jsem dosud používal WDčko na potáky v různých HiFi věžích apod. a skutečně do pomohlo ,na chatě kde nejsem přes zimu takže to dost trpí už mám 3 sezonu po nástřiku WDčkem a je po šelestění,ano časem se to zase objeví ale s tím počítám a dosud jsem neslyšel že by existoval nějaký zázračný prostředek na trvalé odstranění /škrkání/ lihem ani isopropylalkoholem či pod. ono když je už narušená dráha potáku tím jezdcem tak už není pomoci k trvalému odstranění,můj názor a zkušenost.

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od taz »

danhard píše:WDčkem ?
co jiného dodat než no comment

Uživatelský avatar
prexip
Příspěvky: 191
Registrován: 27 led 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Lipno

#5 Příspěvek od prexip »

WD To néééé :tlucek: Možná tak ještě starou Diavu -(leštěnku) ale ta se už asi nesežene.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

To WDčko, to je ale kravina! 8O
Hoď sem jeho hodnotu, fotku a náměry, ekvivalent dost možná bude k sehnání. Hlavně tam nepatlej WDčko, to už je snad lepší sádlo.
P. S.: Trimry nejsou zrovna od toho, aby se s nima furt točilo, už vůbec ne ty mrňavý. Tak bacha na to.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

WD40 nie je mazadlo a do elektroniky nepatri.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#8 Příspěvek od ZVUK2000 »

Mne se osvědčil sprej PRF 7-78.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#9 Příspěvek od salora »

Hm proč tolik povyků kolem WD40 ,no takže samé odsouzení WD40 ale nikdo sem neuvedl krom snad jednoho co se na to hodí,já nemíním kvůli jednomu trimru /malého potáku/ kupovat nějakou další sračku co stojí kolem 200 stovek apod.to raději vyřeším výměnou za nový.
Ano kdybych se tím zabýval profesionálně a dělal servis apod. tak je to jiná.
Jinak jsem dal do vyhledávače ten zmíněný PRF 7-78 a nic mě to nenašlo takže nejspíše z totalitní výroby dávno zapomenutý nebo špatně uvedeno jinak to nevidím já jsem ale přesvědčen o tom že pokud je narušená uhl, dráha od běžce tak je po něm jak po žabě a nepomůže ani svěcená

Uživatelský avatar
kondor
Příspěvky: 193
Registrován: 31 črc 2005, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#10 Příspěvek od kondor »


Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#11 Příspěvek od Kvicala_r »

Tak já uvedu - taky sem jednou z neznalosti prostříkl pár blbnoucích u-spínačů v aiwě a mohu říct, že to pomohlo. Musel sem je všechny do jednoho vyměnit, portože měly následně svod a věž si dělala co uznala za vhodné sama. Takže WD mám jen na čištění řetězu kola - i na impregnaci mám pak něco se silikonem...

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#12 Příspěvek od salora »

To:Kondor ano asi špatně čtu /bohužel po zkopírování tvého zn. mi to skutečně nic ve vyhledávači seznamu.cz nenašlo ale tu cenu jsem trefil skoro do korruny takže od těch 200,- jsem nebyl moc daleko,tu nejde ani o ty prachy ale z principu musíš kámo uznat že pokud se setkáš s problémem potáku 1 za 5 let na jeho /jen dočasnou regeneraci/tak jsou to jen vyhozené peníze v niveč a bude to jen ležet ladem v šuplíku narozdíl od WD40 který se snad hodí na cokoli /ne jen na řetězy /jak tu jeden z Vás uvádí.Takže vidím řešení v sehnání nového potáčku byt aby to bylo složitějšá se jedná o stereo provedení ale přiznám se že změřit jeho hodnotu neumím,pokud ho asi nevypájím tak to snad ani změřit nejde nebo se mýlím ?
Mimochodem tu stále postrádám kromě Kondora co se dá ještě na to použít za prostředek.
Jinak přikládám snímek těch sluchátek Roadstar model HED 2930 jedná se o ten poták vedle pl. vaničky což je i patrné podle počtu vývodů ten spodní určený pro sladění přen. kanálu je pochopitelně mono.
Přílohy
DSC00017.JPG
(214.37 KiB) Staženo 88 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#13 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

WD40 je vicemene petrolej, davat tohle do elektroniky mi neprijde jako dobry napad. Vycistil bych to lihem prip. Isopropylem, necistoty to odstrani, pokud je draha vybehana, nepomuze nic, tak jedine vymenit.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#15 Příspěvek od danhard »

petrolej a parafinový olej

Odpovědět

Zpět na „Součástky“