Technika LED-32E251

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ervo14
Příspěvky: 5
Registrován: 18 srp 2015, 02:00

Technika LED-32E251

#1 Příspěvek od ervo14 »

Zdravím všetkých.Pri servisovaní LED-ky Technika 32E251 som sa stretol s dosť zvláštnym fungovaním zapínania.Prístroj zapnete (s DO alebo s man.panelom)niekedy na prvý alebo aj stý krát.Potom ide stále bezchybne,dokiaľ ho nevypnete.Nap.zdroj je v poriadku(ellyty boli kontroľované)napätia sedia.Skúšal som dokonca výmeniť aj matičnú dosku T.MSD306.69A(nebola nová)chová sa to rovnako.Prehodil som eepromky(25Q32) medzi sebou,výsledok rovnaký.Píšem to preto,či sa niekto z Vás nestretol s podobným problémom.Ďakujem.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#2 Příspěvek od helios »

Mám podobný typ Techniky a potvrdzujem, že niekedy sa zapne na prvýkrát a niekedy na štvrtý, alebo piaty. Robí to od novoty, takže možno to bude vlastnosť týchto TV.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
ervo14
Příspěvky: 5
Registrován: 18 srp 2015, 02:00

#3 Příspěvek od ervo14 »

Keď sme v 70-tych rokoch a začiatkom 80-tych rokov inštaľovali halové počítače Minsk 22 (osadené väčšinou tranzistormi)a hlavne EC 1030 a ďalšie série,kde už začínala integrácia(vyššia hustota integrácie EC1045).Všetko to boli nepodarené a veľmi poruchové sov.kopie amer.počítačov IBM.Natrápili nás až až(celé noci).V tomto čase sa vytvoril na rôzne náhodné poruchy výraz tzv.dynamický hazard,ktorý sa pripisoval neurčitému výstupu logických obvodov s vyššou hustotou integrácie ?(väčšinou ale išlo o deravé ródiové kontakty na doskách).Podme ale zpäť k nášmu problému,ktorý mi pripomenul dávnu históriu.Ako som písal použil som dve rovnaké matičné dosky s presne rovnakým výsledkom.Tento LED sa líši len tým,že väčšinou sa zapnutie pohybuje vo vyšších číslach(25-80).Takže je to už neúnosné.Stačí ho vypnúť do Stby a môžete zapínať a zapínať.Impulzy On do processora idú v poriadku a ten zapne len vtedy,keď má dobrú náladu.Zatiaľ ma to baví(aj keď je LED odložený)lebo je to prípad divný až zaujímavý a ako to vyzerá nedotiahnutý pred sériovou výrobou.Pokúsim sa ešte kontaktovať stredisko v Litve,kde sa tento ne..... pravdepodobne vyrába možno pochodím.Ďakujem za reakciu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“