Topná spirála do Auta

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stejk
Příspěvky: 2
Registrován: 10 říj 2015, 02:00

Topná spirála do Auta

#1 Příspěvek od Stejk »

Zdravím,
potřeboval bych pomoci s konstrukcí topné spirály.

Jde o to že jsem kuřákem vodních dýmek a je mi proti srsti mít v autě zapálené uhlíky.
Dostal jsem nápad že bych mohl udělat topnou spirálu napájenou z autozásuvky 12V.
Avšak vůbec nevím jaký drát o jakém průřezu, odporu a delce použít pro dosažení teploty 400 °C cca vhodnou pro hoření tabáku. (Opravte mě pokud jsem plácl ptákovinu)

Pomohl by mi prosím někdo?

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#2 Příspěvek od janousek »

Nekuř!

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#3 Příspěvek od SDZ »

Kouřit může jedině blbec. :DDD

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

V autě, v práci ani doma nekouřím. Jinde jsem asi blbec.

Uživatelský avatar
Stejk
Příspěvky: 2
Registrován: 10 říj 2015, 02:00

#5 Příspěvek od Stejk »

Děkuji za Vaše místné připomínky a tímto navrhuji elektrobastlírnu přejmenovat na psychologickou poradnu s názvem "Otevřem vám oči". Prosím aby to byla zaroveň akciovka. Koupím si pár akcií a budu dvakrát tak spokojený. Nejen že jste mi otevřeli oči, díky čemuž už nikdy nebudu kouřit ani jednu z těch 5 vodních dýmek co mám. Dokonce vyhodím své kilo tabáků, 4kg uhlíků a vodnice ritualně vypálím v peci. Dále samozřejmě praštím s prací v čajovně a kdykoliv někdo v mém okolí bude kouřit tak mu všechno postříkám kropítkem.

Dále budu spokojený s akciema neboť cena půjde určitě nahoru. Přeci kde jinde k nezodpovězení otázky (já vím není to vaše povinnost) člověk dostane ještě takový "eye opener" :D :D a ted vážně.

Byl bych rád kdyby někdo poradil k tématu.
Děkuji ;)

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#6 Příspěvek od lesana87 »

Nejsem blbá, takže tomu nerozumím, ale zásuvka na palubní desce byla přece primárně určená na zapalovač, tak co nějak upravit ten zapalovač? Nebo ho alespoň prozkoumat, jak je vevnitř udělaný a jaké jsou tam zhruba teploty a jak je to jištěné.

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#7 Příspěvek od samponek »

Vevnitř je tam takovej zadrhávací plech spojenej na plus a pružina a když se o ty odporový plíšky nažhaví, uvolní se to a vyskočí. :)
Naposledy upravil(a) samponek dne 10 říj 2015, 16:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

Ona se dá "vodárna" hulit v autě? Já když jsem na tom ujížděl, tak to vyprodukovalo tolik dýmu, že bych mohl konkurovat dýmovnici. A navíc to bylo celý nějaký vratký.. Jestli máš strach o spadnutí uhlíku, tak si na korunku udělej ohrádku z plechové síťky. Jinak si uvědom, že pro udržení předmětu o průměru padesátikoruny v červeným žáru potřebuješ nějaký příkon i když zrovna "taháš". Pokud chceš elektrický "pohuleníčko", inspiruj se na fórech, kde řeší elektronický cigarety. Vodárnu bych nechal na uhlíkách (já k ní měl i tu ohrádku proti spadnutí uhlíků) Jinak i já jsem jen tak z blbosti experimentoval s nějakým topným tělesem z čehosi, co mělo vhodný rozměry k položení na korunku. Bylo ovšem na 23OV a muselo se hlídat, aby se nepřežhavilo.. Triakový regulátor k rozbrušovačce ten problém jakoštakoš vyřešil..

Odpovědět

Zpět na „Poradna“