S5 mini G800F - problem s mikrofonem

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

S5 mini G800F - problem s mikrofonem

#1 Příspěvek od dry92 »

Zdravím kolegové, mám tu na stole S5 mini z počátku nefungoval mikrofon, teď po druhé výměně celé DPS kde je mikrofon, usb. To nějakou dobu fungovalo, ale po dvouch hodinách opět nic! Mikfon detekuje jen silné fouknutí... mám podezření na vadu někde na základní desce. Neřešil jste to někdo?

http://i.ebayimg.com/images/g/UGIAAOSwq ... s-l500.jpg

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#2 Příspěvek od dry92 »

nebo alespoň nějaký servisní manuál... abych dohledal signály

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Servisní manuál- to je velké přání. Občas jde sehnat Troubleshooting manual. ale tam bývají jen segmenty schematu a osazováku.
Ale obecně- tyhle mikrofony s binárním výstupem vykazují tento druh závady většinou ve chvíli, kdy jsou vadné. Mikrofon potom reaguje jen na silný akustický tlak. Pokud by byla vada někde jinde, tak většinou mikrofon nereaguje vůbec.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#4 Příspěvek od dry92 »

Tak sem tedy objednal v pořadí již potřetí výše zmíněnou DPS. U první nefungovalo vůbec podsvícení jednoho tlačítka, u druhé ze začátku fungoval mikrofon ale teď reaguje pouze na silné podněty. Jsem zvědav co do třetice... Uvidím, každopádně dám vědět jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Ono taky hodně záleží na tom, odkud to objednáváš- kopií je všude plno, každý tvrdí že je to originál. A dokonce se objevují repasované díly...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#6 Příspěvek od dry92 »

Kde tedy koupit kvalitní a originální díl? objednával jsem z číny 2x... všechno v ceně do 200kč. Jinde jsem nenašel.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Nikdy jsem neměl problém v Magbossu. Ale cena samozřejmě není jak z Číny.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#8 Příspěvek od dry92 »

V práci jsem nadhodil tento problém k diskuzi, ač obrovskou náhodou jsme zjistili že kolega má stejný telefon s rozbitým displejem doma. Tudíž jsme vyzkoušeli přehodit DPS s mikrofonem a ejhle! V jeho telefonu naprosto vpořádku v mém pořád to samé... Zkusím zkontrolovat mikroskopem konektro a jinak už mě vážně nic nenapadá...
PS:kolega hodlá telefon opravovat, takže na jeho základní desku můžu zapomenout.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

U Samsungu jsem se s tím nesetkal, ale u levných značek z číny ano- PMU dává napájecí napětí pro mic někde na spodní hladině, při které ještě mic funguje. A protože nikdy nejsou dva mikrofony ve stejné toleranci, tak některý funguje i i třeba při 1,3V, jiný potřebuje 1,6V. A starší nešly pod 2,5V.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#10 Příspěvek od dry92 »

Díky, od toho poznatku by se dalo odpíchnout.

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#11 Příspěvek od dry92 »

Ale pořád by to chtělo nějakou dokumentaci, která je nesehnatelná.

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#12 Příspěvek od Karel286 »

Pokud jsem to správně pochopil, že:
V tvém telefonu má mikrofon malou citlivost s tvojí i s kolegovou základní deskou
a naopak:
v kolegově telefonu mikrofon správně funguje i s tvoji základní deskou, tak se hlavně zaměř na čistotu zvukovodu. K mikrofonu vede velmi malá dírka, která může být zanesena, zalepena nějakou nečistotou. Zkontroluj mikroskopem, popřípadě dírku vyčisti isopropylalkoholem. Dále zkontroluj uložení mikrofonu, zda-li je ve správné pozici včetně gumového těsnění.
Vše musí sedět velmi přesně, bez nečistot, zvukovod musí být čistý a průchozí až k otvoru samotného mikrofonu. Mikrofony ztrácejí citlivost pokud není vše 100%, je to poměrně běžná závada. Odcházejí i samotné mikrofony tak, že ztrácejí citlivost, ale ten tvůj je snad, jak píšeš, v jiném telefonu OK.

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#13 Příspěvek od dry92 »

Zvukovod jsem samozřejmě zkontroloval, a těsnění pod mikrofonem žádné není ani nebylo.

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#14 Příspěvek od Karel286 »

U tohoto typu telefonu je to mírně komplikované tím, že mikrofon je na subdesce spolu s konektorem USB. Signál z mikrofonu jde přes konektor na hlavní desku, kde je signál mikrofonu zpracováván Audio kodekem WM1811AE (ten bývá občas také vadný).
Telefon má ještě jeden mikrofon, ten ale audio kodek zpracovává na jiném vstupu.
Možné závady:
1) Sub deska s mikrofonem
2) Hlavní deska s Audio kodekem
3) Mechanické záležitosti – zvukovod, atd…

Pokud je zvukovod čistý, byla měněna SUB deska s mikrofonem a přesto stále mikrofon nemá správnou citlivost, tak je vadný Audio kodek WM1811 na hlavní desce. Hlavní desku jste přehazovat s kolegou nezkoušeli?

(Bylo by dobré ještě zkontrolovat napájecí napětí pro mikrofon, které má být 2,8V – tato napájecí sběrnice je stejná i pro druhý mikrofon, takže pokud funguje „horní“ mikrofon, je napětí Ok. A zkontrolovat součástky příslušné k mikrofonu, ale ty bývají, pokud je někdo neurazí neodbornou demontáží, OK.)

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#15 Příspěvek od dry92 »

Sub deska s mikrofonem - byla měněna 2x - z číny, potřetí zakoupen originál.
Originál sub deska funguje s kolegovou základní deskou, s mou základní deskou to nefunguje nikde.
Mechanické záležitosti – zvukovod pročištěn a prohlídnut mikroskopem.
Tudíž bych to viděl na ten audio kodek, na mikrofonu má tedy být napětí 2.8V, které je pro oba mikrofony? Dá se to změřit někde bez demontáže SMD mikrofonu?

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“