Open Space kanceláře končí

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

To, že teď končí, bohužel neznamená, že je zruší tam, kde už je máme.
A stejně se to neujme, sádroš je "drahej"...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od frpr666 »

Důležité je i to, že se o tom mluví a probírají se i negativní aspekty O.S. Dojde k jakési osvětě a nové kanceláře se budou projektovat trochu moderněji.
Taky u nás v jednom nejmenovaném supermarketu před Vánocema pouštěli furt dokola hlasitě koledy, až to hraničilo s týráním zaměstnanců. A dnes už se to posunulo jinde.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vánoční debata oddělena.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

No spíš by mě zajímalo, kterých nás tady se to vlastně týká - ty otevřený kancle- a koho osobně. Já mám kolikrát "openspace" pracoviště, neboli venek pod širým nebem..

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

Mně se to týká už cca 4 roky a někdy je to na palici - člověk musí počkat, aby hromada kolegů vypadla domů a dalo se bez vyrušování přemýšlet. O volání s cizinou nemluvě. Já zrušení OS jen uvítám, zkusil sem si to a mně osobně to nevyhovuje i když chápu ty výhody pro zaměstnavatele..

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od xsc »

Myslím, že zrušení se jen tak nikdo nedočká. O těch nevýhodách se ví a mluví roky. Ale stojí to míň a manažerek může najednou buzerovat víc lidí.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

To musí být fakt na palici.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Habesan »

Ale jsou i hezké dny, třeba když ani jeden kolega nepřijde ožralej a v lednici už taky nemá...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#10 Příspěvek od jirkati »

V německé AUTOMOTIVE firmě jsem 6 roků seděl v takové maxikanceláři, kde nás bylo 40. Kancelář šéfa toho útvaru byla o metr výš, takže na všechny oknem viděl. Seděl jsem zády k němu a schválně jsem si dal karty FreeCell jako tapetu na PC. Jeho bouřlivá reakce když mě přilítnul seřvat, že hraju na PC karty ho dost jako šéfa shodila u kolegů, kteří věděli o co jde. Já jsem naštěstí pod něj nespadal a moc jsem se pobavil na poradě vedení, když si na mně za to stěžoval. Ale aspoň jsem pak dostal kancelář pro svůj útvar.
Tyhle maxikanceláře jsou skutečně nanic. Majitel firmy, kde teď pracuji, měl taky takovou představu, že si bude všechno hlídat z jednoho místa. Teď po pár letech už má každý útvar svou kancelář, tím odpadlo vzájemné rušení.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od mtajovsky »

Pracoval jsem v open space v různých firmách 12 let. Maximum byla prostora do tvaru písmene U pro asi 150 zaměstnanců. Loni a letos jsem byl v místnosti asi pro 40 lidí. Před měsícem jsme se stěhovali do nové budovy a dostal jsem se mezi 16 štastlivců, kterí sedí v místnostech pro 4 osoby. No ale musím říci, po těch letech, že jsem si asi týden zvykal. Jako by cosi chybělo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Nastastie robim v malej firme s malymi kancelariami. Sme tam maximalne dvaja a mam pre seba prakticky 3 stoly. Jeden s pracovnym PC (sprava serverov, programovanie), druhy na opravy HW a testovanie (lampa, spajkovacia stanica, nastroje, monitor, klavesnica a mys) a treti na rozne testovanie (dalsie PC, kam pripajam testovany HW alebo na nom robim rozne pokusy so SW).

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“