Reklamy Firefox "Ads by name", virus? Vyřešeno.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Reklamy Firefox "Ads by name", virus? Vyřešeno.

#1 Příspěvek od Brozicek »

Používám W10. Dnes se mi na pozadí Firefoxu začaly objevovat pázdné šedé stránky s drobným textem v rohu "Ads by name". Současně Firefox zobrazuje dotaz na spuštění Adobe Flash. Adobe Flash mám nastavený v režimu "Jen na požádání" a dříve se výzva k povolení Adobe Flash zobrazovala jen přímo u videí např. v Seznam a jiných, a ne generálně na horní straně stránky.
Do vyhledávače Google jsem zadal "Ads by name" a nalezly se nějaké odkazy, ale vzápětí se mi zobrazila stránka, viz obrázek.
Žádnou nabízenou instalaci jsem k tomu W10 nespustil. Táži se, co mi tady řádí za aktivity?
Jen dodám, že jsem se včera večer zaregistroval u Google. Bez toho mi nešlo umístit jedno video na You Tube. Pak jsem tam to video nahrál.
Má ten dnešní stav nejakou souvislost s tou registrací u Google?
Přílohy
Windows 10, oprava PC.jpg
(137.62 KiB) Staženo 68 x
Naposledy upravil(a) Brozicek dne 23 lis 2015, 15:25, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#2 Příspěvek od Prochy »

Registrací to určitě nebude. Většinou se tyhle sračky instalují automaticky sami při instalaci nějakého jiného softwaru, kde to můžeš většinou odškrtkount, aby se to nenaistalovalo, ale je to občas problém si toho všimnou. Na různých webech doporučují odinstalovat kompletně firefox (u nich to bylo v tomto prohlížeči) a nainstalovat znovu a začlo jim to šlapat. Odstranil bych i složky ve skrytých složkách appdata\local složku s firefoxem. Ale ztratíš tím komplet historii i uložený případný hesla.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#3 Příspěvek od Brozicek »

Problém se objevil až dnes. Ty vyskakovací stránky by měly být nějaké reklamy. To, že se v těch šedých oknech nic nezobrazuje možná dělá doplněk Firefoxu Adblock Plus, který mám aktivní.
Dne 18.11. jsem povolil instalaci upgrade pro Adobe Flash Player (na stránce Programy a funkce se tento upgrade zobrazuje jako "Adobe Flash Player 19 NPAPI") a 19.11. jsem povolil upgrade Java 8 Update 66. Jinak jsem nic nové neinstaloval.
Tak nevím odkud se mi ta "veteš pro reklamy" do PC dostala. Také nevím proč se mi opakovaně nabízí ten program Reimage Repair, který je jinak volně ke stažení na Slunecnici.cz.
Budu bádat dále a potěší mne, když mi někdo poradí zda se to dá odstranir ještě jinak než odinstalací Firefoxu.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od Prochy »

Spíš se zkus optat na forum.viry.cz, dělají tam celkem schopní lidé, kde jim zašleš logy z různých programů a oni ti poradí, co smazat většinou. Asi tam dostaneš kvalifikovanější rady než tady.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

Zkusil bych kouknout do doplnku-rozsireni FF. Jestli tam neni neco podezrele. Dale do ovladacich panelu- programy a funkce, zda tam neni neco co tam nepatri. pro zprehledneni si to serad podle datumu. Mam win7 a tak neznam presne nazvoslovi ve win 10. Dale pak v FF moznosti-soukromy vymazat nedavnou historii a pak odebrat cookies. Restartovat pocitac a uvidi se.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#6 Příspěvek od Brozicek »

Pro Robo.
Vše co radíš jsem zkusil již před tím, než jsem zde položil svůj dotaz.
Pro Prochy.
Odinstaloval jsem Firefox a odstranil i složku Firefox v appdata\local.
Po nové instalaci Firefox se problém s vyskakujícímu reklamami opakuje.

Nyní zkouším postup podle tohoto odkazu
http://kupnisila.cz/ads-by-name-vyskako ... my-adware/
Dnes dopoledne jsem již Eset on line měl spuštěný. Po 2 hodinách činnosti jsem jej ukončil, když Eset pátral ve složce Widows. Do té doby byl PC čistý. Následně jsem provedl tu odinstalaci a instalaci Firefox, která nepomohla.
Nyní ten Eset nechám celý doběhnout a uvidím, zda rada dle odkazu funguje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Myslím si, že to je tím AdBlockem - některý weby dokonce nainstalovanej adblock umějí detekovat a ty mírnější začnou proti jeho aplikaci protestovat - ty zm.rdovitější dokonce odmítnou pustit požadovanej obsah, dokud návštěvník adblock nevypne ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#8 Příspěvek od Brozicek »

Ad Block používám již hodně dlouho a dosud jsem neměl problémy.

Jediná podstatná změna nastala včera tím, že jsem provedl svoji registraci na Google účtu, a pak ten kolotoč reklam nastal. Zkusím nějak tu registraci u Google zrušit, pokud to nějak jde. Třeba to pomůže.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#9 Příspěvek od Brozicek »

Tak jsem zrušil svůj účet na Google, ale to problém nevyřešilo.
Zajímavé, že okna nevyskakují na domovské stránce Firefox, kde mám Seznam.cz, ale vyskočí když přejdu na některou záložku.
Třeba zde na Elektrobastlírně ta šedá okna dole jak ukazuje obrázek. Když vypnu Adblock, v šedých oknech se zobrazí obsah reklamy. Něco však ta "šedá okna" spouští.
Přílohy
Reklamy v Elektobastlírně..jpg
(158.03 KiB) Staženo 38 x

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#10 Příspěvek od serviceman »

Jednoduché hledání vede na 5 způsobů odstranění virusu. Mimochodem, používáš nějaký antivir?, ať víme, co nefunguje.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#11 Příspěvek od Brozicek »

Trvale mám aktivní Windows Defender.
Spustil jsem rychlé skenování tím Defenderem. Nic se nenašlo.

Nechal jsem proběhnout celé skenování programem Spybot-S&D Start Center. Jako vždy tento program najde něco s nízkým stupněm nebezpečí. Povolil jsem u Spybot Fix u nalezených položek. To také problém nevyřešilo.

Nyní běží Eset On Line Scaner a nechám ho proběhnout až do konce. Dopoledne jsem jeho skenování ukončil abych mohl restartovat PC po odinstalaci Firefox a zrušení registrace u Google.

Pokud On line Scaner příčinu nenajde a neodstarní, mám ještě v záloze úplné skenování Windows Defender. Dále mne nic nenapadá.

Pokud spustím vyhledávač EDGE, tak tam reklamy nevyskakují. Problém se týká jen Firefoxu.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#12 Příspěvek od serviceman »

Eset je dobrý, ale některé antiviry nepovažují adware za virus. Spíš by to chtělo postupovat podle odkazu. Relevantní postup je také na bleepingcomputer.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#13 Příspěvek od keemo »

malwarebytes.org

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od CZJKP1 »

S tímto jsem se setkal.

Odstranil to AdwCleaner.

Psal sem o tom tady:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ight=rogue

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#15 Příspěvek od Brozicek »

Někde nastala chyba.
Protože On Line Scaner nic nenašel, i když jsem ho nastavil na hledání podle odkazu kolegy Servisman v odkazu "bleepingcomputer", přešel jsem na postup 5 kroků v odkazu VIRUS také od kolegy Servisman.

První krok byl neúspěšný, v "Programy a funkce" jsem nic podezřelého nenašel (seznam programů jsem bezúspěšně prohledával již dopoledne).

Tak jsem přešel ke kroku 2 a stáhl program "adwcleaner_5.021.exe".
Proces opět podle návodky proběhl a na konci se zobrazil protokol jako textový soubor "AdwCleaner[C1].txt" - viz příloha 1.
V protokolu je uvedeno, že byl vymazán soubor "[-] File Deleted : C:\Program Files\Mozilla Firefox\cfg".
Po této operaci nebylo možno Firefox spustit, zobrazuje se hlášení že Firefox "nenačetl konfigurační soubor". Víz druhá příloha.
Firefox jse odinstaloval a znovu nainstaloval, ale hlášení o nenačtení konfiguračního souboru se opakuje a Firefox nelze spustit.
Tak nyní tápu. EDGE funguje normálně.
Přílohy
Hlášení Firefoxu.jpg
(16.79 KiB) Staženo 19 x
AdwCleaner[C1].txt
(4.52 KiB) Staženo 22 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“