Rusko v.s. Turecko a sestřelený SU-24

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Rusko v.s. Turecko a sestřelený SU-24

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky ... putin.html

1. Rusové jsou známí svým provokováním při přeletech na hranici jiných zemí

2. Ruští piloti si dlouhá léta myslí, že jsou nesmrtelní, když mají pod zadkem MIG nebo SUčko, a chovají se patřičně arogantně...

Turecko reagovalo naprosto správně.

Fascinuje mě ten věčný alibismus (nejenom) českých politiků. Co by se stalo, kdyby se SU proháněly v této době třeba nad Francií a neragovaly na výzvu k opuštění prostoru? Nebo že by si zaletěli k Obamovi ?

Hnus.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#2 Příspěvek od Otkundes »

Zdeňku, myslím, že jsme tam nikdo nebyl a informace máme jen ze senzacechtivých médií.
Zkuste se však zamyslet třeba:
jak dlouho asi trvá desetinásobné varování dvojice stíhačů protivzdušné obrany cizímu letounu,
jakou trasu při společném letu za tu dobu údajného varování ta letadla uletí,
jaký poloměr má a jak dlouho asi trvá změna kurzu bombardéru, aby protivzdušné obraně vůbec mohl vyhovět,
jaká to náhoda, že ostře nabité hlídkující stíhačky, byly v daný okamžik právě na místě a připraveny k palbě,
a samozřejmě, příslušný velitel vydal po vyhodnocení vzdušné situace svým pilotům povel k palbě,
jak to, že udatní střelci stíhačkami sestřelili letadlo, které pak dopadlo 4 km za hranicemi chráněného státu... atd.

Kdepak, pravda nebude v aroganci ani v provokacích sestřeleného pilota.
Nenarušili náhodou rusové svými akcemi nelegální ropný byznys?
nenarušili podporou zákonné vlády a její armády politické zájmy právě té sousední země?

Mě spíše fascinuje nezájem veřejnosti k agresi tzv. koalice vůči svrchovanému státu a arogance, s jakou se dožadují změny hlavy toho státu. Nebo si snad myslíte, že iniciovat rozvrácení prosperujícího státu, vysílání diverzních skupin a jeho beztrestné bombardování ve jménu demokracie a lidských práv, je normální?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

za komančů jsem sloužil u PVOS a byla to naprosto běžná praxe např u SR71 že nám řezali hranice do oblouku. Každopádně se vždy tolerovalo určité pásmo u hranic. Nikdo nevíme co přesně se stalo a ani nevíme co to vyvolá. Rozhodně to bude chtít dost rozumu.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#4 Příspěvek od jirkati »

A co dohoda o vzajemných informacích při působení nad územím Syrie mezi USA, Ruskem, Izraelem a Tureckem? Přece všichni bojují proti ISIL, nebo už zase ne? V Jordánsku dokonce existuje společný orgán pro omezení konfliktních stavů při zásazích nad Sýrií.
Politika je svinstvo.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Otkundes píše:Zdeňku, myslím, že jsme tam nikdo nebyl a informace máme jen ze senzacechtivých médií.
Máš svým způsobem pravdu.

Ale mám ještě jeden pádný důvod, proč to letadlo šlo dolů - kdo pozná, že to byli zrovna Rusové útočící na "teroristy", protože wiki a seznam "uživatelů" SUček :

https://cs.wikipedia.org/wiki/Suchoj_Su-24

Kolik času měli ti, co museli vyhodnotit situaci ?

Blbá doba. Tady není čas na "kdyby".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

bu2520 píše:za komančů jsem sloužil u PVOS a byla to naprosto běžná praxe např u SR71 že nám řezali hranice do oblouku. Každopádně se vždy tolerovalo určité pásmo u hranic. Nikdo nevíme co přesně se stalo a ani nevíme co to vyvolá. Rozhodně to bude chtít dost rozumu.
A měli jste tenkrát něco, co by ho dohnalo a sundalo? :) Asi ne, co?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#7 Příspěvek od mihal »

Menovany server je skutočne záruka objektivity.. Ale ako to v skutočnosti bolo sa dozvieme asi ako u MH17, či podobných mediálnych vývaroch pre otupené €stádo.
No na základe čoho vyvodzuješ body 1 a 2 je záhada. Turek má v rámci NATO podpísanú dohodu /prostrednictvom USšéfa/ s rusom o pohybe v rámci operácie v Sýrii a i v prípade narušenia turkovho priestoru rusom je zostrel VŽDY posledná možnosť.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

SR-71 není zrovna vhodný pro "provokativní" údery, už jen proto, že sotva se vznese, už je bez paliva. :D

Ale rusové ty svoje "rychlé trubky" prodávali, kam se dalo. Pak se diví, že najednou jsou v hledáčku protivzdušné obrany.

Naštěstí nám tady už nerozbíjí okna, když náhodou jdou při nízkým průletu přes Ma=1...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#9 Příspěvek od bu2520 »

ale jo možná že ty S200 VEGA by si s ní poradily , věděli jsme už když vzlétala z Anglie a řezala hranice i východním němcům. Jenže se po ní nešlo proto , že by spadla setrvačností do západního německa.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#10 Příspěvek od Soemtron »

Zadejte do google: kdo financuje islámský stát :evil:
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#11 Příspěvek od Otkundes »

Celerone,
nebylo třeba to dohánět ani sundávat. SR71 byl strategický průzkum, létající přibližně rychlostí 50 km/min, na výškách 18 až 20 km, který nenesl zbraně. I v té době již existovaly prostředky "k sundání". Toho si byli piloti černého ptáka vědomi, a proto létali z Anglie nad bývalou NSR, ve vzdálenosti kolem 50 až 70 km od hranic bývalé NDR a ČSSR. Otáčeli se před hranicí NSR a Rakouska a pádili zpět.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

mihal píše:No na základe čoho vyvodzuješ body 1 a 2 je záhada.
Na základě dlouhodobého sledování médií (nemůžu být všude osobně) - hlavně bod 1 se už mnohokrát objevil, naštěstí až dodnes nikdo nestřílel. Ale všechno je jednou poprvé.

Bod 2. dovozuju z mentality ruského národa a bodu 1.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#13 Příspěvek od mihal »

Tak to Zdenku zmeň médiá alebo čítaj medzi riadkami.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli si myslíš, že sleduju jen citované Novinky a wiki, tak to mě silně podceňuješ.

Ale bohužel moje celkové úvahy kolem obecné soustavy rovnic USA-EU-RUSKO a zbytek světa vedou vždy k singularitám. Takže jediná možnost je zavést okrajové podmínky, a ty bohužel nemusí být pravdivé... 8-)
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 24 lis 2015, 22:32, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

Otázka je z jakých alternatívních zdrojů čerpat. Britské listy jsou kolikrát na žalobu, Parlamentní listy často konspirují, Idnes a podobní jsou hlásnými troubami "vládnoucí třídy". Zaručený zdroj není a zprůměrovat to kolikrát taky nejde. přijde mi, jako by ty jednotlivý postoje k události byly tak nějak danný asi majitelem plátku.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“