Komunikace HDMI CEC

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Komunikace HDMI CEC

#1 Příspěvek od Celeron »

Servisáci, nevíte jestli si obecně rozumí přes HDMI výrobci Sony a Samsung?
HDMI-CEC funkci v manuálu nevidím, je to 6 let stará sestava. Jde mi o to, zda při HDMI propojení je možný zapnutím Play na Sony HDD převrátit Samsunga z tuneru na konkrétní HDMI vstup. Typy mašin mohu dodat, zatím jen obecný dotaz.
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Protokol je nezavisly od vyrobcu. Akurat tomu kazdy vyrobca dava svoj nazov (Samsung: Anynet+, Sony: Bravia link).

Samsung ma v televizoroch hrozny bordel, lacnejsie modely HDMI CEC (Anynet+) nepodporuju. Takze ak to nie je v manuali, pravdepodobne to nepojde.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

U Samsunga ten Anynet je, nevím, zda plus. Ale u Sony Bravia v menu nikde nefiguruje. Ještě na to kouknu do mamuálů.

edit: Jo tak Anynet+ má. Po jeho zapnutí v menu TV se spustilo vyhledávání zařízení HDMI a našlo to DVD player, což může být, protože je to DVD/HDD.

Dokonce to chodí, po stisknutí Play na HDD se přepne TV z digitálního tuneru na HDD přes HDMI a na TV jede nahrávka z HDD. Pokud se zastaví přehrávání, pak se to nevrátí hned na zpět na TV tuner ale na tuner v HDD. Ale pak vypukne problém. Pokud se podruhý stiskne Stop (a nebo zcela vypne HDD), vypíše se hláška "odpojují se zařízení Anynet" a TV se bohužel nevrátí na původní digitální tuner ale na analogový. Což znamená přepnout TV na digitální tuner a navolit původní digitální kanál. Proč to tohle dělá netuším, vždy se to vrátí na analogový tuner kanál 10. Prostě to zapomene původní nastavení před aktivací Anynet+.
Přes Scart to chodilo správně.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“