Po zapnutí je potřeba vždy restartovat

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

Po zapnutí je potřeba vždy restartovat

#1 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Zdravím, mám nový počítač (z druhé ruky) této specifikace:

CPU: AMD FX-6100
MB: ASRock 980DE3/U3S3
RAM: 4GB
GPU: AMD Radeon HD5670 512MB
Windows 7 Professional 64bit

Problém je že po zapnutí počítač naběhne tak nějak blbě. Prvně to je vidět na tom že nefunguje Aero a lišty jsou jenom šedivý. Videa na internetu se zasekávají a počítač je vůbec divný. Po restartu naběhne jak má a je plně funkční. Všechny příznaky ukazují na grafiku. Reinstalace ovladačů nepomohla. [/url]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Na 64b systém je 4GB RAM málo - to je kapacita vhodná pro 32b verzi, ne pro 64b.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od serviceman »

U mě to dělá Radeon X1900 XT, který nemá ovladač pro W8.1, tak je nějak "upravený".
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Ale howning: mám 64 bit noťas HP ProBook 4730s, W7 Professional, 4 GB paměti a podle grafů využití potřeboval celé 4 GB jen při úplném skenu externího disku, kde mám nějaké celé filmy (Avast! Endpoint Pro), přitom si něco odswapoval na céčko. Jinak mám tu paměť obsazenou do 70%, a to musím mít otevřená nejméně 4 okna s aplikacemi.
Takže nedostatkem operační paměti to nebude. Máš ji sdílenou? Těch 512 MB na grafice může být málo, ale to se projeví až při požadavku na maximální výkon grafiky, ne při startu počítače. Ale na tu grafiku bych to stejně viděl.

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#5 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

Grafika je malá a stará (plánuje se upgrade včetně RAM - grafika je spíše nouzová převzatá ze starého PC) ale není slabá (v odpovídajících aplikacích). Ve hrách při plném využití nemá problém. RAM je využita při otevřeném okně prohlížeče na 38%.

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od beny66ka »

Být tebou, nechám PC upgradovat na Win10 a problém budeš mít vyřešen. Beztak tě pořád otravuje ať si to stáhneš. Pokud tvoje kopie Win. toto neumožňuje, pomůže reinstalace Windows.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#7 Příspěvek od serviceman »

Možná to upgrade nevyřeší. Mě odmítá právě pro nekompatibilitu karty.
Zkusil bych jinou verzi ovladače.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Velikostí pamětí ani operačním systémem to nebude. Mrkni do Správce zařízení a dej sem kopii. Vše ostatní je zbytečné okecávání.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#9 Příspěvek od satam »

Jestli to "asi" dělá grafika, tak je nejjednodušší zkusit tam jinou a je jasno hned. Všechno ostatní je bohužel jen "copak kdyby".

Uživatelský avatar
Harry.pa
Příspěvky: 353
Registrován: 26 dub 2006, 02:00
Bydliště: Znojmo

#10 Příspěvek od Harry.pa »

Jestli Ti to dělá i změnu rozlišení, může to být i tím, že grafika neví o monitoru. Pokud třeba PC včetně monitoru vypínáš vypínačem na prodlužce, tak se po zapnutí nemusí probudit včas monitor a grafika o něm pak neví. Takhle se mně to chová v práci na PC s dvěma monitory, když PC vypnu napájení na UPS. Mně pomáhá za pnout UPS, počkat cca 10s (až monitory naběhnou a zase se uspí), potom PC zapnout. Jinak se to chovalo přesně stejně, jak popisuješ. Výměna grafiky nepomohla (AMD Radeon R7 200 Series).

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od PixelOrgy »

Jakou pouzivas verzi Catalyst?
Podivej se do Event viewer, jestli tam neuvidis pady nejake soucasti Catalyst ovladacu. Neco jako "amd*.exe" nebo tak. Nezobrazi se u tray ikony Catalystu info, ze ovladac GPU byl restartovan nebo podobne?

Zkus ty ovladace preinstalovat na cisto, timhle je odeberes komplet;

http://support.amd.com/en-us/kb-article ... ility.aspx

A pak nainstaluj posledni verzi

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“