Nový termostat do lednice Calex

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 32
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

Nový termostat do lednice Calex

#1 Příspěvek od conpet »

Ahoj, v naši již asi 20 let staré lednici odešel termostat. Je to jednokompresorová klasická lednice s malým mrazáčkem, označení bohužel neznám,protože je už několikrát přetapetovaná. Označení původního termostatu je : MIKROTECHNA TYP 942-22 - měl na kolečku červený tlačítko na odmražení. Na adrese http://obchod.nedis.cz je hodně nových typů a nevím jestli se od sebe něčím zásadnim liší. Jestli někdo víte který typ mohu použít, tak prosím poraďte. Děkuji Vám předem :wink:

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Nový termostat do lednice Calex

#2 Příspěvek od Miradim »

conpet píše:Ahoj, v naši již asi 20 let staré lednici odešel termostat. Je to jednokompresorová klasická lednice s malým mrazáčkem, označení bohužel neznám,protože je už několikrát přetapetovaná. Označení původního termostatu je : MIKROTECHNA TYP 942-22 - měl na kolečku červený tlačítko na odmražení. Na adrese http://obchod.nedis.cz je hodně nových typů a nevím jestli se od sebe něčím zásadnim liší. Jestli někdo víte který typ mohu použít, tak prosím poraďte. Děkuji Vám předem :wink:
Zkus sběrný dvůr na vyřazenou elektroniku a el.spotřebiče.Tam by si mohl funkční termostat sehnat.

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 32
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

Re: Nový termostat do lednice Calex

#3 Příspěvek od conpet »

Miradim píše:Zkus sběrný dvůr na vyřazenou elektroniku a el.spotřebiče.Tam by si mohl funkční termostat sehnat.
Jo to mám jako poslední možnost, když tam nic nebude pasovat , radši bych neco novyho :D

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

Podmienkou je , aby sa tam zmestil rozmerom. Vymontuj starý a porovnaj. Su tam dva vodiče a čidlo. Dlžka čidla može byt iná - aby si ju umiestnil tam kde je držiak. Ešte su tam dva vodiče, ale tie slúžia na zopnutie svetla.

Uživatelský avatar
fra47
Příspěvky: 13
Registrován: 13 črc 2005, 02:00
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový termostat do lednice Calex

#5 Příspěvek od fra47 »

Nevím zda se nemýlím, ale asi jde o chladničku CALEX deLuxe 210, TIP 02000/6811 Trieda N. To co je za čárkou jsem opsal z typového štítku na "zádech" chladničky. :knife:

Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od ESTRA »

Ještě nedávno je měli v Kovoslužbě. Zkus na netu podle celého typového čísla termostatu.
:!:
Jirka

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 32
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od conpet »

to jsem zkousel, ale marne :cry: uz je to docela starej kousek a novou planuju az pristi rok , tak potrebuju aby jeste aspon ten rok jela :wink:
tak chladaci poradte !! :D zatim jede pres spinacky po 15 min

p..

#8 Příspěvek od p.. »

to jsem zkousel, ale marne

Kdyz clovek narazi na slusnyho servisaka lednicek, tak ten termostat proda.
Na podobnou nebo stejnou jsem kupoval uz 2x, ten prvni byl trochu jinej,
bylo treba otocit o 180 stupnu a brzy odesel, potom byl k mani origo.

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 32
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od conpet »

Vyresil to sberny dvur :D pro jistotu jsem vykuchal dva :P oba funguji :lol:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“