Český zvuk do videorekorderu Philips

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HondaCB500
Příspěvky: 2
Registrován: 03 zář 2006, 02:00

Český zvuk do videorekorderu Philips

#1 Příspěvek od HondaCB500 »

Ahoj lidi, poradíte mi s českým zvukem do videa? Mam video z rakouska. jak na to? Jde koupit součástka,a že bych si ji tam dal sám? předem díky za odpověď.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Dá se koupit modul "paralelního zvuku". Jde o to zda chceš aby VCR chodilo ve stereu nebo mono. Jestli to zvládneš sám - nevím, někdy je to docela oříšek, hlavně když je třeba demontovat modul MF a vyhledat přípojný body. Narazil jsem na přístroje který měly zvuk normu napevno napálenou v procíku a pak SORRY.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Pokud se nepletu, má dodnes leckteré video ještě klasické analogové zpracování video- a audiosignálu: třeba na www.hadex.cz jsou zrovna ve výprodeji moduly pro kvaziparalelní zpracování zvuku. Signál do toho přivedeš ze vstupu obrazové mezifrekvence (ještě před filtrem) a výstupní signál připojíš na vstup zvukové mezifrekvence. Jestli před původní filtr, za něj či místo něj, záleží na provedení jak zvukové mefky ve videu, tak té, kterou si koupíš. Napájení mají vesměs 10-12V, to tam je po ruce taky.
Jinak moduly pro doplnění našeho zvuku u nás dělal ing Kotráš, TES Štiřín. Tam možná taky pořídíš. To zejména v případě, že video má digitální video a audioprocesor.
Jestli ti tento návod ale nic neříká, pak se s tím obrať na někoho, kdo to umí.

A příště nedávej stejný dotaz dvakrát. Kdo to má pořád mazat... Nota bene, když tak stojí psáno v pravidlech fóra.
Naposledy upravil(a) Hill dne 03 zář 2006, 21:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
HondaCB500
Příspěvky: 2
Registrován: 03 zář 2006, 02:00

zvuk

#4 Příspěvek od HondaCB500 »

tamze je lepsi to dat nejakemu servisu. diky za radu

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

snad to bude lepšie a hlavne istejšie.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “