Apple iPhone 5s

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

Apple iPhone 5s

#1 Příspěvek od foxrider »

Máte zkušenosti s tímhle mobílkem? Ať už uživatelské nebo opravářské, jaký je váš názor na tento přístroj? Díky.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Nedá se mu uživatelsky vyměnit akumulátor, takže nebrat. Celková předraženost.
Jako pozitivní vlastnosti bývá uváděna celková vyladěnost systému a příjemné používání, ale to je u 16 GB modelu za 14790 Kč naprostá samozřejmost.
http://www.apple.com/cz/shop/buy-iphone/iphone5s
Respektuji, že výrobky Apple jsou dost oblíbené mezi lidma, ale za mě nedoporučuji.
Jinak microSD karta 16GB stojí tak 170-500 Kč. https://www.alza.cz/pameti/pametove-kar ... 851827.htm

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Nevím jak teď, ale starší "jablíčka" byly dost uzavřený systém. Nešlo do toho poslat ani MP3, ani fotky jinak, než přes "I-tunes", nebo jak se to jmenovalo.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Zkušenosti nemám, názor ano, je to sice starý, ale pořád dobrý :-) https://www.youtube.com/watch?v=SbmgV7Oyp0w

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#5 Příspěvek od foxrider »

A model se 64 GB za asi 15600? Máte zkušenosti s tou příjemností ovládání a stabilitou systému?
Ono i na Samsung jsem používal ten jejich program, Samsung PC Studio 7, bez něj bych byl v...šak víte kde..Ještě by mě zajímalo - fotky, videa tím pořízená a příjemnost připojení na wifi síť - tohle s tim mým Samsungem byl horror. A jak je to s mapama nebo co tam je.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#6 Příspěvek od dj_Paul »

Synátor ho má. 32GB verzi

Plusy: naprosto stabilní systém, výrobce stále podporuje aktualizacemi. poměrně odolná konstrukce

mínusy: potřebuješ originál nabíječku nebo redukci, nemožnost rozšíření o sd kartu, vše musíš dělat přes itunes, hodně uzavřený systém.

Ta cena je dnes za několik let starý telefon úlet. za ty prachy bych vzal něco od sony, řadu Z3/Z5.

Sám mám Z2 a je to taky naprosto stabilní systém, nestalo se mi, že by se zasekl,nebo že bych musel restartovat.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#7 Příspěvek od Hydrawerk »

Jo, zapomněl jsem na to, že Iphone nemá FM tuner, USB zdířku, ani USB mass storage.
Pokud jde o odolnost, tak tu pravidelně zkouší tento střelený chlap. https://www.youtube.com/user/TechRax/videos

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od Philip_Fry »

5S jsem si na zkoušku koupil za pěkný peníze letos v létě, protože mě zajímalo, co je na tom tak zvláštního, že lidi stojej na každej novej model fronty přes noc... Souběžně jsem používal Samsung S5, tak se asi občas nevyhnu srovnání s tímto telefonem.

Důvod proč jít cestou Applu je jednoduchý - ono to prostě funguje. Systém jako takový je naprosto stabilní, plynulý, neexistují žádné záseky, restarty, nic takového. Většina aplikací z Apple Store je v pohodě, nicméně našel jsem pár, které nefungovaly korektně (iDnes) nebo vůbec (Aladin - předpověď počasí). Zkoušel jsem navigaci Sygic, kterou mám i na Androidu, fungovala dobře, jen jsou tam určitá funkční omezení oproti androidové verzi, navíc mi přišlo, že výrazně víc žere baterii než na Androidu, ostatně baterie je u 5S slabé místo, je to opravdu jednodenní smartphone. Multimédia jsou na slušné úrovni, zvukový výstup do sluchátek vcelku poslouchatelný, foťák horší než u Samsungu S5 (bráno čistě laicky, prostě fotky ze Samsungu se mi líbí víc, jak z iPhonu). Displej u Applu mi přišel na slunci hůř čitelný, než u Samsungu. Dost návykové je odemykání pomocí otisku prstu, což je tedy funkce, kterou disponuje i Samsung, ale u Applu to funguje na výbornou, stačí stisknout Home Button a vteřinu na něm přidržet prst, zatímco u Samsungu je nutné prstem přes Home Button přejet a ne vždy se načtení otisku povede na poprvé. Příjem GSM, GPS i Wi-Fi signálů naprosto bez problému. Co je u Apple trošku problém, je personalizace systému (ten je, jak už bylo zmíněno v předchozích příspěvcích, velice uzavřený), třeba takové vlastní vyzvánění je vyslovený opruz (nutný dvojí převod formátu, navíc je omezení délky vyzvánění myslím na 30 vteřin). Synchronizace hudby, videí atd. přes iTunes je pro ne-applistu trošku nezvyklá, ale dá se to naučit a žít s tím. Z "mechanického" hlediska se 5S prostě líbit musí, díky unibody konstrukci je ten telefon naprosto pevný, bez jakýchkoli náznaků vrzání a podobně.
Celkově vzato se mi 5S líbila, dokonce jsem uvažoval o koupi šestky, ale nakonec jsem se vrátil k Androidu, kde mám nakoupených dost aplikací a zatím se mi je nechce kupovat znovu pro Apple, ale stejně po jablíčku pořád koukám, kdyby se někde objevila šestka s větší pamětí za rozumné peníze, asi bych do toho šel znovu.
Dle mého názoru, pro člověka, který nemá potřebu nějak zásadně "ohýbat" telefon podle svých představ a nepotřebuje se rejpat ve filesystemu a hledá v první řadě funkční a spolehlivý telefon, je zařízení s iOS dobrá varianta (i když ano Android a zejména Windows Mobile mohou nabídnout de facto to samé za lepší peníze).

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#9 Příspěvek od foxrider »

No, přiznám se - mám ho koupený, ale musím to vydržet až pod stromeček.:oops:
Jablíčko mě zaujalo, četl jsem o tom dost pochvalných hodnocení, prý ten operační systém je příjemný a asi nejvíc idiotenfest a díky uzavřenosti není na to tolik virů. Hůř teda hodnotili baterku ale co dneska vydrží..... ale prý když se povypínají zbytečnosti co se nepoužívají, vydrží déle. Taky se mi líbí jaká je k tomu podpora spousty různých doplňků a příslušenství.
Protože v oper. systému se šťourat nepotřebuju ani nechci, jen potřebná nastavení a dost, SD kartu sem nepotřeboval ani u Samsungu a ten měl jen 8GB paměť - jabko má 64! ale chci příjemnost a přehlednost ovládání bez otravného proťukávání v menu pořád někam(Symbian), slušný foťák s kamerou, stabilitu systému (to jsem četl a slyšel jaksi horší hodnocení na Android) mi padlo oko na jablíčko. Stejně každý jiný systém (znám jen ten Symbian, předtím byla Nokia 3310) by byl cestou do neznáma. Ale i přesto jsem se chtěl zeptat tady na vaše názory a zkušenosti.
Jo, do toho Samsungu jsem taky všechno cpal nebo tahal ven přes ten jejich PC Studio. Takže tady bude místo toho teda iTunes?

Ostatně jablka mám rád, ať už několik v pevné nebo v kapalné podobě. :drink:

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#10 Příspěvek od foxrider »

Jo , na tom mém Samsungu není na slunci vidět vůbec nic 8O

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »

Věřím, že na Iphonu dobře funguje prohlížení webu.
Philip_Fry píše: Co je u Apple trošku problém (...) třeba takové vlastní vyzvánění je vyslovený opruz (nutný dvojí převod formátu, navíc je omezení délky vyzvánění myslím na 30 vteřin).
To je legrační.
Moje Nokia X2-05 akceptuje jako vyzváněcí tón mimojiné MIDI a MP3. Takže jsem si stáhnul z youtube svoje oblíbené vyzvánění a teď ho tam mám.
https://www.youtube.com/watch?v=tDHqvNvNxXU
Jakési Nokia Suite existuje, ale nikdy jsem ho na nic nepotřeboval.
Vlezl jsem do nějakých prodejen a zkoušel na dotykových smartphonech psát text, je to hroznej opruz. S klávesnicí se budu loučit těžko. Nebo si na to může člověk zvyknout, i když má velké prsty?
Před půl rokem mi někdo dal Nokiu N900 uvedenou na trh koncem roku 2009. Na volání a SMS to fakt není, ale hezky to slouží jako čtečka knih.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#12 Příspěvek od foxrider »

Tak jsem ho vybalil, no je fakt nádhernej :D , nabil baterii a zapnul. Příští týden si nechám někde ostřihnout SIMku (má to nanoSIM) abych ho mohl konečně zkusit.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#13 Příspěvek od Standa99 »

Kvůli podpory LTE bych ji vyměnil.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#14 Příspěvek od foxrider »

Standa99:
To mi vymění? A nakopírují mi do té malé i telefonní čísla co v této velké mám?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Standa99 »

To by měli zvládnout, ale dnes se kontakty spolehlivěji ukládají do účtu spojeného s telefonem.
Ono stříhat z velké SIM nano je stejně o hubu. Už při stříhání micro se u starších karet rozpadají zbytky plastů kolem samotného čipu. Kleště doma mám, ale nano nestříhám.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“