Čím jsem se bavil na Silvestra

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Čím jsem se bavil na Silvestra

#1 Příspěvek od Celeron »

Tak si tak dnes odpoledne sedím, žeru chlebíčky a jednohubky a čumím na video a najednou takový tlumený rány. Tak si říkám, aha magoři už bouchaj venku petardy a rachejtle. Chvíli byl klid a pak znova a intenzívněji. A bylo mě divný, že to zní nějak blízko jakoby ve sklepě.
Otevřu dveře do sklepa, smrad roztavenýho plastu a jak v prádelně. Tak letím dolů a co nevidím, z panelu s měřákama teploty a tlaku na kotli se valí pára, teče plast a kotle se nedalo dotknout. Manometr na stoupačce lítal zběsile od 0 na doraz a teploměr před čtyřcesťákem ukazoval 110 st.C. Kotel se zjevně uvařil a pára z něj vytlačila vodu, proto těch 110 na stoupačce a roztavený měřáky.
Tak si říkám co teď? Měl jsem strach, aby někde něco neprasklo. Pojišťovák vedle kotle držel a tak jsem ho malinko pootevřel. Málem mě opařila pára, co se z něj valila. Tak jsem ho vždy na chvilku nepatrně otevřel a nechal páru odcházet. Rychle to nešlo, to by se mohl prudkým ochlazením vody natékající ze zpátečky poškodit rozžhavený kotel. Asi půl hodiny se kotel pomalu znovu plnil vodou a ochlazoval. Jenže až v něm vystoupala voda na úroveň teploměru a manometru, tak začala z manometru stříkat voda. Tak jsem manometr vyšrouboval a kupodivu jeho měrová jímka má klapku, která se zavřela a voda z měrový jímky neteče.
Když se celej vodní okruh uklidnil, tak byla podle manometru asi půlka výšky radiátorů v podkroví bez vody.
No a hádejte, čím to všecko bylo? Odešlo řízení čtyřcesťáku v tý nejhorší poloze, kdy stoupačka z kotle byla zavřená do radiátorů. Tak jsem odmontoval servo, nastavil ventil ručně a už zase topím. Manometr kotle snad půjde koupit a tu rozhašenou regulaci spravit.
3 hodiny blbnutí v kotelně, napouštění, odvzdušnování, zkrátka ta správná zábava a pohoda na Silvestra. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#2 Příspěvek od doktor365 »

A ta žííízeň při tom bláznění v kotelně. :lol: Hlavně,že se podařilo opravit a nemusíte mrznout.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Já znám spoustu lidí, kteří přijdou domů, dají si nohy na stůl a jen se vztekají, že to nájemné je dost drahé...

Hlavně že se ti to podařilo dát do stavu, že to jde provozovat.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Puda »

Já jsem zase letos na Hoží Bod měnil vodárnu, tekly mi mosazný piliny kohoutů. Ale ta nová si teď jen ševelí.
Je to zvláštní, protože ta původní Darling 100/3 tu vydržela 25 let.
Ta nová (se stejnýma parametrama, ale modrá a nemá na sobě přidělanou nádobu) vydrží max 5 let...
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Tak už tu máme kandidáta na prezidenta. Další kotelník. :lol:
Nebyl jsi odpoledne na skok v Dubaji?
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky ... pozar.html

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#6 Příspěvek od TAKJAN »

Dobře jim tak....
To já dopadl podstatně hůř. Klasický kotel a plynový kotel v systému. V kotli jsem pálil nějaký odpad. Potom koukám, kotel skoro na 30°, takže vyhasnul, předpoklad. Zavřel jsem teda vývod topné vody a pustil plynový kotel. Taký jsem slyšel tupé rány a když jsem byl před dveřmi kotelny prásk a kotel vybuchnul. Ten hajzlík se rozhořel. Ta horní litinová deska (Dakon) se obtiskla do protější zdi. Takže dost velký štěstí. Kotel s nafouknul do tvaru skoro koule. Pojišťovák syčel a upouštěl, ale málo. Z kotle valila voda se sazemi, bordel děsný. Dveře do garáže se rozrazili, tam jsem měl otevřené dveře u auta, páč jsem ho předtím vevnitř gruntoval. Takže ten prach ze sazí a všeobecný bordel vletěl dovnitř:-)) Do toho se tam potuloval kocour (jiný, je to hromada let). Ale pak jsem vyboural zeď mezi kotelnou a garáží, která je dnes větší..

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:Tak už tu máme kandidáta na prezidenta. Další kotelník. :lol:
Nebyl jsi odpoledne na skok v Dubaji?
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky ... pozar.html
Nebyl, odpoledne jsem strávil v kotelně u sebe doma, to bych nestihl. Hledej jinýho pachatele. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

monterjirka píše:Já znám spoustu lidí, kteří přijdou domů, dají si nohy na stůl a jen se vztekají, že to nájemné je dost drahé...
Tohle jsem nepochopil. Máš doma soukromou půtku? Co má společného výše nájemného, jízdného v MHD a cena růží v krámu na rohu s kvalitou a údržbou kotle?
Nebo jsi jediný, co si myslí, že dodávky tepla a teplé vody jsou započteny v nájemném???

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Habesan »

Tak teda nájemné, jakož i ostatní účty.

Prej ty motory z vodáren vyrží docela dost i při použití na jiný účel.
TAKJAN píše:V kotli jsem pálil nějaký
Snad tuhý paliva, ne?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
dlbm
Příspěvky: 46
Registrován: 29 pro 2011, 01:00
Bydliště: Morava ŠTATL

#10 Příspěvek od dlbm »

Tak jsem dopadl hůř.
Kamarádovi hořela stodola
:(

Uživatelský avatar
dlbm
Příspěvky: 46
Registrován: 29 pro 2011, 01:00
Bydliště: Morava ŠTATL

#11 Příspěvek od dlbm »

Bohužel, zhořela, je štěstí, že to nevzalo barák.

hasici jen zespoda strikali nad sebe, ale sezhora, i kdyz to šlo, a bylo by lepší tak nic, až po přinucení - HURÁ ONO TO JDE I ODTUD!!

a pak to tak vypadá

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

Na Silvestra naštěstí byl klídek, ale na Vánoce nám zase zhasínal kotel, tak se musel o půl noci rozebírat pilotní hořáček, aby se mohl vyčistit. Naštěstí sonda byla dobrá (beztak za ten bordel může ten pitomý bimetalový uzávěr komína).
No a jedny Vánoce nám tu všechno nahoře "zhaslo" protože jak jsem později zjistil, byl na vině volný šroub v elektroinstalační krabici za radiátorem. Takže vypustit vodu z okruhu, sundat radiátor a opravit dráty v krabici (jo hliník je hliník)

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#13 Příspěvek od doktor365 »

Artaban001 píše: byl na vině volný šroub v elektroinstalační krabici za radiátorem
To asi není dobrý nápad instalační krabice za radiátorem. :D

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#14 Příspěvek od janousek »

Horší je radiátor před instalační krabicí. :beer:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Dopoledne jsem v klidu gruntoval na chalupě , odpoledne nabrousil dvě pily- na chalupu a domů , natáhl hadice od pumpy , rozmístil po půdě . Pak jsem dostal zprávu od nájemce , že se mu zdá , že ho někdo chtěl navštívit sklepem . Tak jsem do devíti večer opravoval-renovoval dveře . Něco jsme do půlnoci popily s drahou polovičkou a o půlnoci jsem šel s mladíky dělat před barák kravál . No s námi i další . No a jeden kompakt si asi pro prču dvě rakety před koncem dal lehavou a rázem jsme měli mezi baráky Stalinovy varhany . Naštěstí obě rakety amortizoval sousedův živý plot ...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“