Čtečky nečtou větší a rychlejší SD karty

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

Čtečky nečtou větší a rychlejší SD karty

#1 Příspěvek od radioelectrum »

Dostaly se mi do rukou 2 kusy čteček karet. SD karty 32MB mi čtou, obě nečtou SD kartu 2GB a mikro SD karty 2GB, 4GB (4rychlostní) a 32GB (10 rychlostní) v redukci.
Na témže počítači (systém W7) přes čtečku co je pouze na SD karty mi je to načte. Zkusil jsem v nich také CF kartu 256MB a tu načetly, jiné karty nemám.
Kde je chyba ?
Přílohy
ctecky.jpg
(41.6 KiB) Staženo 80 x

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

měl jsem obdobný problém w7 notebook mi četl nové karty, které XP odmítaly nebo dlouho načítaly, stahoval jsem updaty a kde co a ajťáci mi říkaly, že je to XPčky. Koupil jsem novou čtečku a najednou je uměly číst i XPčka. Je to prostě čtečkou.

Uživatelský avatar
kord
Příspěvky: 3
Registrován: 19 lis 2015, 01:00

#3 Příspěvek od kord »

Staré čtečky neumí číst karty SDHC, což jsou karty větší než 2GB.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Zlom byl u SD karet (MMC, MicroSD) u 4GB. Do této kapacity většinou starší čtečky přečetly všechno, nad tuhle kapacitu ne. I třeba Nokia 6300 uměla max. 2GB.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od radioelectrum »

takže to je těma čtečkama. děkuji za informace.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

No já jako uživatel bych si myslel , že je to i tím , že nemáš origo CD pro tento produkt . nové se prodávalo v Lídli i s CD . Ještě se prodávala zároveň kamera . Také se svým CD .

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Ne, tyhle čtečky snad nikdy nepotřebovaly nějaký ovladač. Win mají nějaký obecný, ten je použitelný. Je to železem, že nedokážou komunikovat s rychlejšími kartami.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

No já jen pro legraci , však už by jsi mne mohl trochu odhadnout , jsem obé kupoval a CD ke čtečce ještě mám ...............

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Je to železem, ale potkal jsem už dvě čtečky, který si bez ovladače neškrtly. První byla asi 10 let stará, druhou jsem měl donedávna v PC. Nějakej TEAC, nejdřív jsem měl těžký problémy ji ve W7 64b vůbec rozchodit, ale nakonec fungovala OK. Celkem nedávno prostě najednou zdechla a byl konec. Zajímavý je, že se po zdechnutí najednou ve správci zařízení tvářila úplně jinak, jak dřív. Prostě jako úplně jiný zařízení, který se periodicky objevovalo a zase mizelo. :D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“