Myčka Mora - chyba E6 bez závady

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

Myčka Mora - chyba E6 bez závady

#1 Příspěvek od wlezley »

Degradovaná guma na tlačítku se promáčkla a zablokovala tlačítko timeru tak, že po zapnutí počítaval čas do 24 stále dokola. Sundal jsem přední kryt, uvolnil jsem mikrospínač, vyčistil vše kontoxem a gumu vyztužil. Vše OK, funkční, přezkoušena všechna tlačítka bez závad. Sešrouboval jsem to a hlásí mi chybu E6. Zkontroloval jsem jestli jsem některý konektor neuvolnil nebo nezapomněl připojit ale nic nemravného jsem neobjevil. Skoro to vypadá, že jí nasralo, že jsem se v ní vrtal ale už jsem se omluvil a nic, stále E6. Spotřebičům by se neměli dávat ženská jména, Morák by to unesl :-) Nevíte jak tu uraženou bednu přimět k rozumu? Když včas stihnu zapnout číslo programu, začne (jak má) vypouštěním vody program běžet ale chyba E6 se přesto zobrazuje.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Jaký typ? E6 není v návodu?
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#3 Příspěvek od wlezley »

V návodu? Chybové kody asi neuznaly za důležité, místo toho je tam varování, že plynný vodík je výbušný :-( Je to MORA MV62110.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#4 Příspěvek od kejki »

OT: Podle recenzí je to prý lepší vyhodit http://mycky-nadobi.heureka.cz/mora-mv- ... e/#section ale v dotazech Kleiner Brno objasnil kod chyby a má tam mejlovou adresu.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#5 Příspěvek od wlezley »

Nejen podle recenzí ... je to hrozný, odfušovaný křáp, jen na novou zatím není. Tady se opradvu číňan vyznamenal a zkratku bych jim změnil z P.R.C. na PRD. Kleiner Brno (sporáky?) jsem prolezl ale na tu diskuzi jsem nenarazil :-( Nebyl by link?

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#6 Příspěvek od Prochy »

Podle mě se vyjadřil pouze k poruše E1, ale možná se pletu, zkus to důkladnějc prolést, nebo mu můžeš i tak napsat, třeba bude vědět oč jde.
http://mycky-nadobi.heureka.cz/mora-mv- ... a/#section

Uživatelský avatar
Nepo
Příspěvky: 97
Registrován: 17 pro 2008, 01:00

#7 Příspěvek od Nepo »

V příloze je chybník k této myčce.
Přílohy
Chybník MV62110.pdf
(36.32 KiB) Staženo 359 x

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#8 Příspěvek od wlezley »

Děkuji za chybník. Čísla chyb jsou stejná jako u jiných myček, jen čidlo NTC bývá na dveřích, tady je bůhvíkde a jistě vím, že je OK. Takže nejspíš jen vymazat chybu-reset :-( Za tento výrobek by měl někdo dostat nepodmíněný trest - půl roku umývat bažanty v domově důchodců.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

NTC cidlo ve dverich? bud je ve vane nebo v potrubi k topnemu telesu... skontroloval bych jestli nemas preruseny okruh k tomu cidlu

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#10 Příspěvek od wlezley »

Očumoval jsem otevřenou Whirlpool a ta má na plechu dveří "nalepený" 3 kousky, na každou nastavenou teplotu jiný. Tak jsem blbě usoudil, že to bude ono. Díky mé blbosti jí dám ještě šanci, rozkutám ji z boku jestli není vypadnutý někde faston. Díky za radu.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“