LCD ECG 26LHD 51 nelze naladit, symbol přeškrtnuté antény

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

LCD ECG 26LHD 51 nelze naladit, symbol přeškrtnuté antény

#1 Příspěvek od mi-ro »

Mám tady výše uvedený LCD TV. Po tevření menu aut. nebo manuální ladění vložím kanál, signál ukáže plný, potvrdím OK ale není nic nalezeno, nic uloženo. Jen na display svítí symbol malé antény s červeným kruhovým přešktrnutím. Napájení antény je vypnuté. Reset TV jsem taky učinil. Nevíte co znamená ten symbol a proč nejde ladit?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Tak závada nalezena a ostraněna. Mohl bych to kmpl. smazat ale budiž Vám k dispozici. K vyřešení mě přivedla věta zákoše, že jim to nejde na "flešku". Jenže uvedený TV žádný USB vstup nemá. Ale zákoš tvrdí, že ano. :D Mysleli jste si že do HDMI vstupů nejde fleška narvat? Po kompletní devastaci obou HDMI vstupů došlo ke zkratu pinů. Po jejich amputaci a opravě napájení 5V už to běží.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Tzn. ikonka přeškrtnuté antény znamená cosi jako třeba že se nepodařila komunikace s tunerem ? Čili uživateli ukážeme, že se něco stalo, ale nevysvětlíme mu co, on s tím stejně nic dělat nemůže :-) Hodně dobrá závada je také ohnutý pin 5V v USB konektoru tak, že se jeho srolovaný zbytek zkratuje vzadu v konektoru o kostru. To jsem jednou řešil, napájení bylo přes vratnou pijistku, která ve vypnutém stavu zjevně vedla a po zapnutí byla rozepnutá, docela dlouho jsem ten zkrat nemohl najít. Dobrou pikanterii s konektory taky předvedla kolegova maželka, když úspěšně narvala microusb nabíjecí konektor do mobilu obráceně.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“