Ako rozobrat HP ScanJet IIp alebo Canon IX-4015?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Ako rozobrat HP ScanJet IIp alebo Canon IX-4015?

#1 Příspěvek od rnbw »

Mam stary skener HP ScanJet IIp, ktory som donedavna pouzival. Teraz som chcel nieco naskenovat a zjavne odisiel zdroj - piska a LED pohasina.

Problem je v tom, ze ho neviem rozobrat. Vzadu su v rohovych nozickach dve skrutky, tie mam vonku, nozicky tiez. Ale vrchny plast nejde od spodneho plechu oddelit.

Rovnaku konstrukciu ma skener Canon IX-4015, co mam v robote. Ten by zase potreboval vycistit (bol niekolko rokov odlozeny v bordeli)...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Když sem dáš foto můžeme se pobavit o tom , kde by každý z nás začal se silovou destrukcí .

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#3 Příspěvek od satam »

Snažil jsem se najít něco o demontáži toho přístroje a zjistil jsem jen, že na to je třeba "speciální" nářadí - torxy a že je demontáž při troše opatrnosti poměrně snadná :D
A taky jsem zjistil, že se jedná o přístroj z roku 1995, který skenuje jen černobíle a patří do muzea nebo na SD. Pokud se pletu, může za to nejspíš nepřesně uvedený typ přístroje (chybí např. C-1790 v závorce za typem uvedeným v dotazu). :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Toto som nasiel aj ja:
http://www.fixya.com/search/p472939-hp_ ... isassemble

Lenze fixya je server plny totalnych nezmyslov, nema zmysel tam vobec chodit. Ziadne torxy

BTW. Ten skener je este tak o 2 roky starsi :) IX-4015 je zase novsi, farebny a lepsi ako vsetky tie lacne CIS sracky, co sa teraz predavaju.

[edit]
Nasiel som este tuto fotku, ale velmi mi to nepomoze, kedze nevidno horny plastovy kryt:
http://www.lunchsoon.org/log/img/540.jpg

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#5 Příspěvek od weed_smoker »

Pokud jsou přístupný hrany,zkusil bych to objet po obvodu kudlou nebo šroubovákem.Tak,kde to bude pružit a šponovat,může bejt šroubek pod nějakou samolepkou.Když to budeš dělat s citem,ani bys ty hrany nemusel moc ožvejkat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Medzi plastom a plechom je medzera asi 1 mm po celom obvode. Ale zatial sa mi nepodarilo zistit, co a kde treba spravit, aby sa to uvolnilo.

Je tam iba stitok a pod nim nie je nic, ine samolepky nie su...

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#7 Příspěvek od satam »

Na přiložených fotkách jsou dva šroubky, které by mělo stačit vyndat a pak by měl jít obal zezadu rozevřít a vršek(?) sundat. Pokud se jedná o ty, které už jsi vyndal (nejspíš ano), měl by opravdu jít obal zezadu otevřít. Možná, že tam ještě bude nějaká plastová západka/y.
Apropos - jak je vlastně upevněné vrchní sklo? Nejde jen nějak vysunout, pak jsou šroubky v desce pod ním (v tom černém plechu na foto č. 2).
Přílohy
HP skener1.jpg
(210.27 KiB) Staženo 122 x
HP skener.jpg
(63.08 KiB) Staženo 103 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ano, to su tie dva, ktore mam vonku, aj s tymi nozickami. Vzadu sa skutocne da kryt trochu nadvihnut, ale to je tak vsetko.

Sklo vyzera byt nejako upevnene znutra toho plastoveho krytu.

Uz som teda rozobral vselico, ale toto je hadam najvacsia zahada :D

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#9 Příspěvek od satam »

Když na ty obrázky tak, s odpuštěním, čumím, napadlo mě, že by mohlo jít vysunout směrem nahoru samotné víko skenovacího prostoru i s pantem a vzadu pod tím pantem by mohly být další dva šroubky - viz ten malý plastový kryt na demontovaném obrázku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Veko mam dolu (je tam iba vlozene), ale nic pod tym nie je.

Ten maly plastovy kryt na fotke je v skutocnosti cely horny plastovy kryt - je to jeden kus. Vpravo vole na fotke trci jeho druhy koniec.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#11 Příspěvek od satam »

Jo, už to vidím. A co je v té "velké" díře vzadu uprostřed toho krytu?
A taky tam pořád vidím dvě čtyřhranné díry v rozích a dvě čtyřhranné "šachty"(?), ve kterých je (snad) vložené to víko. Pořád je tam těch děr nějak moc!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

V tej diere je otocny prepinac zamykania vozika.

Ale uz som na to prisiel :D
V tych rohovych dierach, kde je vlozene veko, ma vrchny kryt pruznu zapadku, ktora sa zachytava o tenky kusok plechu. Takze treba trochu potiahnut obe zapadky a zadna strana krytu sa lahko zdvihne, potom to uz vpredu staci vyvliect zo zapadok.
Přílohy
hp_scanjet_iip.jpg
(127.26 KiB) Staženo 127 x

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#13 Příspěvek od satam »

Gratuluji! Snad jsem i já svými trochu dotěrnými dotazy přispěl k Tvému úspěchu. :aplause: :aplause:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Dakujem. Uz skenujem :)

Vadne elyty 4,7uF (vytekajuci, ESR nekonecno), 3,3uF (zvysene ESR) a 2x 1000uF (vytekajuce, ale ESR OK). Vytecene svinstvo nebolo vidiet, ale sposobilo miernu koroziu PCB zospodu - tmave flaky, stacilo oskrabat a pocinovat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Tak dnes som chcel nieco skenovat a IX-4015 je uplne mrtvy. Rozobratie uz bola hracka. Mechanika je rovnaka, zdroj iny, riadiaca doska podstatne zlozitejsia. Ale par elytov je tiez vytecenych.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“