Istenie motora 2,2 KW

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

Istenie motora 2,2 KW

#1 Příspěvek od tornado6 »

Mám otázku na skusenejších majstrov: ideme s kamarátom riešit taku automatiku na napájanie el. motoru 3 fáz s výkonom 2,2 KW, ktorý je pripojený k čerpadlu vody ktoré čerpá vodu zo studne a tlakuje ju do cca 200 litrovej nádoby ako zásobníka pre dom, mám vyriešene to, že na privode do krabičky pre motor máme hlidač fáz ako ochranu proti výpadku fázy, potom je stykač ktorý je ovládaný rozpínacím kontaktom tejto ochrany a do serie s ním ide ešte rozpínací kontakt nadprudoveho relé, ktoré je na výstupe za stykačom ako ochrana keby stykač zahaproval a zopol len 2 fazy a je tam ešte kontakt na pretlakovom spinači ktorý je umiestnený na tej nádobe s vodou, tieto spinače su v podstate automaticke odpajače cievky stykača keby sa dačo posralo a pred týmto všetkým je externe ešte v tej istej miestnosti 3 fázový vypinač typu tahom zapni a stiskom vypni a teraz otázka : pri tomto všetkom je treba do tej krabičky použit na prívode aj 3 fázový istič, kedže na prívode je len ochrana proti výpadku fáz a vypinač ktorý bude stale zapnutý ked to bude obsluhovat elektronika?

PS: prívod je 4 žilový 2,5 meď, a samozrejme prívod je myslený prívod k motoru nie ako prívod do domu v podstate je to istene poistkami v hlavnom rozvadzači na dome.

PPS: opravené s interpunkciou, dufam že k spokojnosti, ak nie aj tak je to jedno odpoved už tu je. Prajem pekný den. :wink:
Naposledy upravil(a) tornado6 dne 31 led 2016, 20:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je vážně slovní tornádo...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#3 Příspěvek od tornado6 »

Vždy píšete, že pýtajuci sa udal príliš málo informacii na adekvátnu odpoved tak som popísal moju situaciu vcelku, aby odpovedajuci vedeli odborne odpovedat, je na to niečo zlé? :wink:

PS: ide mi len o to treba použit na prívode ešte aj 3 fáz istič ako automaticku ochranu pri skrate alebo netreba, toť vše
Naposledy upravil(a) tornado6 dne 31 led 2016, 20:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

aby odpovedajuci vedeli odborne odpovedat, je na to niečo zlé?
No, Zdeněk asi narážel hlavně na to, že existuje něco jako interpunkce, taky se moc nedoporučuje vytvářet příliš dlouhé věty.
Všímám si, že více uživatelů z SK takhle píše- to vás tam učí ve škole?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ne každý zvládá SMS řeč. Co takhle to rozdělit do smysluplných vět ?

Já to třeba po třetím řádku vzdám...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#6 Příspěvek od Soemtron »

tornado6 píše: ... použit na prívode ešte aj 3 fáz istič ako automaticku ochranu pri skrate ...
Použij.
Ps: Také jsem to pochopil až ve třetím čtení.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#7 Příspěvek od tornado6 »

Tak sa ospravedlnujem, neuvedomil som si to a do školy už dávno nechodím. :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Nenech se tornado vyvést z rovnováhy . Je to správný dodatek o tom , že někdo si přeje více info . Jen bych nekupoval ten hlídač fází , když tam máš tepelku . Ale prachy vyhodí někdo jiný ...

Uživatelský avatar
Jirka525
Příspěvky: 325
Registrován: 22 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Psáry JN79GW

#9 Příspěvek od Jirka525 »

Já bych to nadproudové relé nahradil motorovým spouštěčem. Je to komplexnější ochrana motoru. To relé pro kontrolu fází fází asi můžeš skutečné vynechat. Při výpadku jedné fáze by to měl vyhodit přívodní jistič. Ten bych dal C16.
Jirka

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#10 Příspěvek od tornado6 »

BOBOBO : práveže ten hlidač fází je tam podstatný, pretože je to ulica kde dost často niekde ze trafakom niekto vyhodí poistku a nasledne dotyčnemu zhorí motor ked zabere na 2 fázy, už mu tak zhorel 2x motor a musel ho dat prevýjat, ak je hlídač fází a kontakt je zapojený tak ako som popisoval v 1. príspevku tak nehrozí aby stykač naskočil na 2 fázy a odpalilo to motor a nadprudove rele je z dovodu, ak by sa nahodou zadreli ložiska v motore, pri vetšej zataži to skrátka vypne, lebo motor jaksi nemá tepelnu ochranu.

PS: nakoniec sme sa zhodli s kamarátom v tom, že istič je v hlavnom rozvadzači na dome, takže ho do skrinky nedáme.

Jirka525: myslím že to tak urobíme, že dáme ten motorový spuštač namiesto toho nadprudoveho rele, uvidím čo zoženiem, skrinka je, fázová ochrana tiež, stykač mám tak už len ten spuštač a zapojit to. :wink:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Aby jsi se něco přiučil , tak tepelka je i právě na ochranu běhu motoru na dvě fáze vyvinutá .

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#12 Příspěvek od palmalsport »

to:tornado6
tak třeba MS od OEZ,typSM1E-10, doplně ný o podpěťovou spoušť typ SP-SM1E-A400, to pro sichr. :D

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#13 Příspěvek od tornado6 »

BOBOBO: Ja viem že nadprudová ochrana je na to, aby vypla ked motor zabere na 2 fazy, ale už som videl ako jednu zosmahlo a motor bol zhorený takže síce vypla, ale musela sa menit. Ak bude čas a najdem ju tak dodám foto že nekecám. :wink:

Aby netrpela nadprudovka na taketo zbesilosti, tak som použil tu fázovu ochranu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Alespoň ty starý s černou páčkou měly uvnitř kolečko na nastavení citlivosti. Pokud to někdo nastaví na doraz, nesmí se divit.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#15 Příspěvek od tornado6 »

Nie nie viem čo myslíš, ale tieto vyzeraju ako vykuchane vnutra klasickeho ističa a spriahnute tahým tiahlom, aby vypli všetky 3 naraz zajtra dodám foto aby bolo jasne o čom točím a na boku to ma ešte niečo ako bimetal ktorý odpája kontakt ktorým je ešte odpájane niečo mimo fáz v práci to je bezpečnostný okruh.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“