Záznam z DVB-T SENCOR SDB3007T, kam mizí barva ?

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutiltom
Příspěvky: 33
Registrován: 30 čer 2015, 02:00

Záznam z DVB-T SENCOR SDB3007T, kam mizí barva ?

#1 Příspěvek od kutiltom »

Dobrý den.

Jako zpátečník používám VHS. Při záznamu z DVB-T SENCOR SDB3007 T je na kazetě černobílý obraz. Závada se projevila po záruce. Tož jsem začal pátrat. Zjistil jsem, že při výměně hlavního elytu ve spínaném zdroji (100M/400V) je opět záznam asi čtvrt roku barevný.
Představa periodické výměny mě nepovznáší. Mám teorii, že spínaný zdroj produkuje nějakou harmonickou, která ruší modulační kmitočet barvonosné složky systému VHS, ale na zásah do spínaného zdroje (přeladění) mi chybí zkušenosti. Poradí někdo, jak na to?
PS: TVP to nevadí.

Odstraněno formátování klávesou ENTER

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

Jiné VHS jsi skoušel?

jak jsou na tom kapacity na vstupu VHS?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PotPalo »

Nemôže byť studený spoj na krištáli 4.433? Ten riadi farbu. A mimochodom, čo ti bráni dať do zdroja kondenzátor omnoho väčšej kapacity? Vydržalo by to dlhšie, teda pokiaľ to bolo tým.
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 05 úno 2016, 17:11, celkem upraveno 1 x.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
kutiltom
Příspěvky: 33
Registrován: 30 čer 2015, 02:00

#4 Příspěvek od kutiltom »

Jiný VCR jsem nezkoušel, neboť mám pouze jeden funkční. Půjčil jsem si SUPER VHS, tomu to nevadí. To nepřekvapí, neboť zpracovává jasovou a barvonosnou složku zvlášť. Vazební kapacity vypadají dobře, zkoušel jsem i testerem ESR. V jednom kole jsem připojil paralelně elyt o velikosti 150 M, ale nepomohlo to, asi proto, že byl též použitý.Ze zoufalství připojuju paralelně svitkové kondy pro motory, zatím jsem na 40 M. Vydrží to vždycky pár dní, zřejmě jak stárne původní elyt. Je to zjevně vadným elytem, protože když ho pájím (nahřeju), taky do druhého dne "drží". Podle testeru ESR je ale v pořádku. Kdybych měl schéma, pokusil bych se změnit pracovní kmitočet spínaného zdroje,ale to je pro mě již "vyšší dívčí". Jdu hledat další svitek.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

A není jednodušší vyměnit ten STB?
To, že to SVHS nevadí, spíš ukazuje na problém jinde. Frekvence barvonosné je v obou případech stejná a pokud nemáte STB nakonfigurovaný na výstup Y/C (moc jich to neumí), tak VHS i S-VHS dostávají stejný signál přes kompozitní vstup a stejně ho i zpracovávají.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od durkovic »

v STB by som osobne natvrdo priradil môd výstupu video na CVBS. (mód AUTO nikedy robí problém) ak má video VHS možnosť voľby výstupného farebného systému tak by som ho navolil na PAL. S-VHS stroje zvykli mať na zadnom panely prepínač Y/C - Normal. Navoliť ho na Normal.

Ten prejav so sieťovým elytom je zaujímavý, ešte som sa nestretol s tým aby zapojenie zdroja v tak krátkom čase likvidovalo sieťový elyt.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
kutiltom
Příspěvky: 33
Registrován: 30 čer 2015, 02:00

#7 Příspěvek od kutiltom »

Výměnu STB jsem provedl záměnou se stejným typem, který má shodou okolností kolega a chová se stejně. Bohužel aparátů s HDD a možností záznamu je jak šafránu a hlavně mě zneklidňuje, že to neumím nějak rozumně vyřešit. Přepínání typu signélu jsem zkoušel, ale problém jsem tím nevyřešil.
Vrátil jsem se na kompozitní výstup jako původně před projevením "závady".

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#8 Příspěvek od BIDLO »

xsc píše:A není jednodušší vyměnit ten STB?
Vyměnit by měl spíše to VHS, jaksi je už rok 2016. :D

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

BIDLO píše:
Vyměnit by měl spíše to VHS, jaksi je už rok 2016. :D
I dnes mnoho lidí používá video systémy ještě o mnoho let straší než VHS a se STB chodí bezproblémově. Jsem přesvědčen že za 20 let videokazetu bude možné přehrát ale většina DVD (tím myslím jak přístrojů tak médií) již bude po smrti.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#10 Příspěvek od soucek »

kutiltom píše:Jiný VCR jsem nezkoušel, neboť mám pouze jeden funkční. Půjčil jsem si SUPER VHS, tomu to nevadí. To nepřekvapí, neboť zpracovává jasovou a barvonosnou složku zvlášť. Vazební kapacity vypadají dobře, zkoušel jsem i testerem ESR. V jednom kole jsem připojil paralelně elyt o velikosti 150 M, ale nepomohlo to, asi proto, že byl též použitý.Ze zoufalství připojuju paralelně svitkové kondy pro motory, zatím jsem na 40 M. Vydrží to vždycky pár dní, zřejmě jak stárne původní elyt. Je to zjevně vadným elytem, protože když ho pájím (nahřeju), taky do druhého dne "drží". Podle testeru ESR je ale v pořádku. Kdybych měl schéma, pokusil bych se změnit pracovní kmitočet spínaného zdroje,ale to je pro mě již "vyšší dívčí". Jdu hledat další svitek.
Vyměň diodový můstek v síťovém usměrňovači, nebo samotné diody.

Uživatelský avatar
kutiltom
Příspěvky: 33
Registrován: 30 čer 2015, 02:00

#11 Příspěvek od kutiltom »

Myšlenka výměny diod v síťovém usměrňovači je zajímavá, leč jsem poněkud skeptický. Při jednom z pokusů jsem napájel celý přístroj ss napětím ze samostatného zdroje, ale nezvítězil jsem. Nicméně děkuji za zájem.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “