Balíková služba

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Balíková služba

#1 Příspěvek od jura80 »

Moc prosím o radu. Sem tam jsem aktivní jen na dvou fórech a nechce se mně registrovat nikde dál, tak se ptám tady trochu mimo téma fóra. Potřebuju odeslat balík, cca 72kg, z Boskovic do Ostravy, s dobírkou kolem 5000,-Kč, pojištění na dvojnásobek, od firmičky do jiné firmy. Má to přibližně tvar krychle a objem cca 1m3. Převzetí v místě mýho bydliště. Máte nápad na nějakou levnou balíkovou službu??? Je toho moc, tak než to nahledám, naklikám, načtu, hrůza- radši se optám...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Vozí to i PPL. Dáš to na paletu a objednáš si odvoz. Cena bude kolem 800.
Vozí to samozřejmě také další firmy.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jura80 »

Jo, tak nějak to má i Toptrans. No ale ta cena je hrozná! Když by to jinak nešlo, tak do toho půjdu, ale spíš by jsem hledal něco levnějšího...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Mám dobré zkušenosti s www.globkuryr.cz
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jura80 »

Cca 600,-Kč už je trochu lepší.

Teda, doufám, že po mě nebudou chtít tu paletu. :o

Já teď jukám na ČD kurýr, co dovedou...

Edit: jen do 10kg...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

balíky běžně vozíme spedicí PPL a nadrozměry IN-TIME, dříve DPD ale zde dnešní situaci neznám ovšem u tý PPL to bude potřebovat službu sprint auto se zvedací plošinou vzadu a ruční vozík paleťák zvedne 500 kg i víc
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od taz »

Důležitá je tam ta váha, 72 kg už není balík, ty jsou jen do 50kg, nad 50kg je to paletový převoz, to už stojí pro neregistrovaného ranec....

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#8 Příspěvek od jirkati »

To už tě příjde levněji to hodit do svého pikapu a odvézt to sám. I když 120 km tam, to samé zpět, ztráta 4 hod. času ...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

...ale máš jistotu že Ti zboží neotřískaj, stává se občas, bohužel, taktně neuvedu kde...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

jirkati píše:To už tě příjde levněji to hodit do svého pikapu a odvézt to sám. I když 120 km tam, to samé zpět, ztráta 4 hod. času ...
Pro mě osobně už údaj 4 hodiny znamená teoretickou ztrátu 1000Kč, a to nepočítám palivo, amortizaci auta, riziko havárie (t.j. pojištění) atd. Takže 800Kč "ušetřím", ale dvojnásobek zaplatím.

800Kč je podle mě OK cena. Sorry za názor "kapitalisty".
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jura80 »

No, ono taky záleží, jestli v té Ostravě něco nepotřebuju dalšího, třeba se tam jen podívat na památky a pod. Ale to jen teoretizuju.

Děkuju za vaše názory, postřehy, rady a pomoc. Vyřeším ten problém alternativně- rozdělím balík na dva kusy.

Zdraví Jura.
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

Jura: RC dron, multikoptér či kvadrokoptér, to je hit sezóny esli ovšem zvedne a dopraví břemeno 75 kg...na 2x by to (možná) šlo dyž bazmek k dopravě není celistvej...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jura80 »

Nebo vzít atomovku a rozeslat atmosférou po celé planetě. Nechť si to pak příjemce sám pochytá...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

tak to už rovnou teleportaci hmoty jak u Picarda na Star treku a USS Enterprise NCC-1701 ale to je píseň předaleké budoucnosti, spíš never řekl bych, sorry za tu fantazii
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#15 Příspěvek od Yarda1 »

Tak mne napadlo - když existuje služba http://www.spolujizda.eu/ co takhle startupovat (fuj, to je slovo:-( "spolubalík" (pokud už to neexistuje)
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“