Nejde mi ebastlírna v Opeře

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

Nejde mi ebastlírna v Opeře

#1 Příspěvek od satam »

Už několik dní mi v prohlížeči Opera nejde ebastlírna, na stránce se objeví jen "Probíhá pravidelná údržba fóra". A objevuje se mi to na čtyřech PC, takže nepředpokládám vir nebo něco podobného. Má někdo stejný problém nebo někoho napadá možná příčina?
OS W10 home 64bit
Doplnění: V Chromu jde, v Toru taky.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

skús vymazať históriu v Opere - komplet

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Historiu nie, ale cache.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#4 Příspěvek od satam »

Děkuji za rady.
Vymazal jsem historii - nepomohlo. Pak mě napadlo přepsat adresní řádek tak, jak je v Chromu a ejhle - web naběhl a chodí. Jen nerozumím tomu, proč to předtím nešlo a po napsání "www.ebastlirna.cz" naběhla vždy ta "údržba fóra". Nyní již po napsání "www.ebastlirna.cz" naběhne hlavní stránky bastlírny.
Závada je tedy vyřešena, nicméně kdyby někoho napadla její možná příčina, docela bych uvítal informaci. Mě samotného zatím nic nenapadá.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Jednoduchá odpověď - nevymazaný starý a neplatný cookies.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#6 Příspěvek od satam »

Teď jsem trochu mimo. Myslím, že vymazáním historie nevymažu cookies. Nebo snad ano? Kromě historie jsem nic nemazal.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

satam píše:Pak mě napadlo přepsat adresní řádek tak, jak je v Chromu a ejhle - web naběhl a chodí. Jen nerozumím tomu, proč to předtím nešlo a po napsání "www.ebastlirna.cz" naběhla vždy ta "údržba fóra"
Už je ti to jasné? Buď vymažeš cookies nebo napíšeš platnou adresu a tou se přepíše stará susenka novou sušenkou. :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

satam píše:Teď jsem trochu mimo. Myslím, že vymazáním historie nevymažu cookies. Nebo snad ano? Kromě historie jsem nic nemazal.
Ano - a PROTOŽE JSI SMAZÁNÍM HISTORIE NEVYMATLAL TAKY ŠUŠEŇKY, tak se ti to pořád vracelo na nesprávnej link. Měls to učunit obráceně - nechat historii historií a jednoduše jen vymatlat šušeňky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#9 Příspěvek od MetalGod »

Spíš se mi zdá, že mu to nezobrazovalo CELOU adresu. Protože jak byla ta údržba, ebastlirna.cz se přesměrovávala někam na ebastlirna.cz/udrzba.php (nebo tak nějak).
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#10 Příspěvek od satam »

p32 píše:Už je ti to jasné? Buď vymažeš cookies nebo napíšeš platnou adresu a tou se přepíše stará susenka novou sušenkou. :lol:
Tak po chvíli zkoumání jsem dospěl k závěru, že p32 mi to vysvětlil nejjednodušeji.
Teď jen poslední dotaz: Probíhala skutečně někdy před 3-4 dny údržba fóra?? Jestli ne, tak pak mi to nedává smysl.
A také: Na bastlírně jsem cca 6 let, ale toto mě potkalo poprvé. Proč při předchozích údržbách k ničemu takovému nedošlo.
Omlouvám se za "dotěrnost", ale rád bych se dobral podstaty věci. Děkuji.
pro MetalGod: Ano, přesně takhle se to přesměrovalo, mě jen zajímá, proč se to "samo" nepřesměrovalo zpátky!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Protože se měnil server a tím pádem i DNS záznamy. Pak to prostě pár dní ještě dělá binec.

A to, že "nová" Opera neukazuje celou adresu, to musel vymyslet nějakej vůl, nic hloupějšího jsem už dlouho neviděl. Prostě prohlížeč pro ovce.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

satam píše:...mě jen zajímá, proč se to "samo" nepřesměrovalo zpátky!
Ano, mělo by to tak být, jenže to by znamenalo opět trošku víc mého času a díky nečekané "přepadovce" jsem to fórum zapnul, aniž bych dokončil pár operací. Nechtěl jsem, abyste byli potmě až do pátku.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#13 Příspěvek od satam »

Děkuji Zdeňkovi za objasnění.
Jen bych podotknul k zobrazení adres v Opeře, že stačí kliknout do adresního řádku a je tam adresa celá. Jeden klik navíc a mně to celkem nevadí, když ji náhodou potřebuji, tak si ji zobrazím.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já to samozřejmě opravím, jen teď z tohoto PC nemám FTP přístup na EB. To je tak, když má člověk 4 počítače + pátý v smart-tv...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

No, stačilo by trošku upravit název sušenky, např. s "_" na konci a šlo by to všem hned po stěhování a spuštění, ale nechtěl jsem někomu kecat do práce. Ono se to během pár dnů stejně ustálí až si lidi přečtou, proč jim to ještě nejede. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“