TV SONY BRAVIA KDL-40BX420, nezapne se

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xJanx
Příspěvky: 14
Registrován: 22 úno 2016, 01:00

TV SONY BRAVIA KDL-40BX420, nezapne se

#1 Příspěvek od xJanx »

Zdravím, mám tu TV SONY BRAVIA KDL-40BX420 prý ze začátku se vypínala a ted už nejde ani zapnout, respektive po zapnutí blikne 6x STBY Led na tv a konec, našel jsem popis téhle chyby, že je to BACKLITE_ERR- Back light Error (Panel Inverterr)

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

chybu máš,už len odstrániť
vadný inverter podsvietenia,alebo niektorá trubica CCFL

Uživatelský avatar
xJanx
Příspěvky: 14
Registrován: 22 úno 2016, 01:00

#3 Příspěvek od xJanx »

no to jo, ale budu muset kus za kus, nebo se to dá opravit? invertor na pohled ok, samo nic to neznamená... a trubice se daj měnit, nebo je to na vyhození?

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#4 Příspěvek od dred »

dajú sa vymeniť..musí sa rozobrať panel. Pozor nepoprehadzovať a neulapkať fólie čo sú medzi sklom a podsvietením,lebo sa nedopucuješ.Chce to bavlnené rukavičky :) Zmeráš si dľžku trubice a podľa toho kúpiš, najlepšie bude vymeniť všetky...zrejme už končia so životnosťou

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Jo, vyměň trubky a pak možná zjistíš, že problém byl úplně jinde.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#6 Příspěvek od dred »

mi-ro píše:Jo, vyměň trubky a pak možná zjistíš, že problém byl úplně jinde.
" invertor na pohled ok"
aj to sa môže stať...

Uživatelský avatar
xJanx
Příspěvky: 14
Registrován: 22 úno 2016, 01:00

#7 Příspěvek od xJanx »

dred píše:
mi-ro píše:Jo, vyměň trubky a pak možná zjistíš, že problém byl úplně jinde.
" invertor na pohled ok"
aj to sa môže stať...
no myslel jsem jako, že při prvním zkoumání žádnej kondík nafouklej, nebo ty "cívečky"? opálené a nevím jestli se dá proměřit ta deska, předpokládám že asi jo, nebo ho rovnou vyměnit za jinej kus, či teda zkusit ty trubice vyměnit prvně

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#8 Příspěvek od oravan »

invertor sa dá oklamať a trubice zas oestovať ,kým sa nerozhodneš kupovať nové

Uživatelský avatar
xJanx
Příspěvky: 14
Registrován: 22 úno 2016, 01:00

#9 Příspěvek od xJanx »

Tak abych se někam pohnul tak jsem zkoušel proměřit vše co mě napadlo na zdroji viz: popisky, ta počáteční chyba ukazuje na invertor, ale při tom měření mi tohle napětí chybí, prostě na ten invertor těch 25V nejde co je psaných u té patice, respektive když stisknu ON na tv tak napětí na té patici naskočí , ale okamžitě se ztratí, tak jestli je to nějaká na zdroji "ochrana"... ten invertor "desku" jsem měl odpojenou při zkoušení i připojenou, pro upřesnění sem přiložil obrazek toho zdroje, co jsem kde naměřil krom toho invertoru...
Přílohy
zdroj.JPG
KDL-40BX420
(295.23 KiB) Staženo 130 x

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Ono to může být složitější. Z invertoru vede zpět na MB pin, a třeba se jmenuje ERR lamp.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
xJanx
Příspěvky: 14
Registrován: 22 úno 2016, 01:00

#11 Příspěvek od xJanx »

no udělal jsem foto té desky inv. a jestli by mohl někdo říct, kam se zaměřit, než měnit kus za kus a jestli teda když odpojím celou desku tak pořád těch 25V klesne na zdroji, protože MB vyhodnotilo poruchu na invertor desce a ikdyž tam není deska tak i to napětí klesne na zdroji, protože tedy "lamp err pin" je pořád někde na MB připojen... a druhá věc nějaká náhrada za trafo z té inv. desky je na něm napsáno "T400S32 10CQ 0" kdyby někdo věděl, dik

[/code]
Přílohy
invertor1.JPG
(235.06 KiB) Staženo 117 x

Uživatelský avatar
xJanx
Příspěvky: 14
Registrován: 22 úno 2016, 01:00

#12 Příspěvek od xJanx »

chtěl bych poprosit o radu ohledně vyvolání servis menu... vyměnil jsem celou desku invertoru, ale jak jsem čekal tak nejde spustit servis menu, zkoušel jsem ovladač s kombinací, prosvítit panel, ale pořád jen problikne 6x STB ledka (porucha invertoru), takže předpokládám že je uložená chyba a nejde spustit tv kvuli tomu... ovšem jde mi o to jak se dostat do servis menu a resetovat tu chybu at vím jestli jsou i lampy KO, nebo jen stačí reset

Uživatelský avatar
serv686
Příspěvky: 166
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#13 Příspěvek od serv686 »

U žádné Sony jsem ještě neviděl, že by počítala backlight errory jako třeba se to děje u jednoho modelu Sharpu a po opravě bylo třeba errory smazat...
Tady máš prostě stále vadu, proto TV vypne a STBY micom vyblikává chybu.

Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

#14 Příspěvek od josek »

Presne tak. Keby si touto výmenou odstránil chybu, TV by nabehol bez nejakej indikácie chyby. Snaž sa stále hľadať okolo invertorov / trubíc

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#15 Příspěvek od bumbo »

Já jen takový malý dotaz.Na tý pojistce máš ůbytek 153V?

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“