Zvětšovací brýle

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

Zvětšovací brýle

#1 Příspěvek od renda15 »

Pořídil jsem si na práci s SMD a různými piplačkami tyto brýle http://www.dx.com/cs/p/10x-15x-20x-25x- ... swmOVThBhE , ale čekal jsem, že budou mít nějakou delší pozorovací vzdálenost. Čočky jsou sice plastové, provedení čínské ale nejvíce mi vadí, ta pohledová vzdálenost, která je v oblasti jednotek centimetrů. Čekal jsem, že to bude použitelné něco na způsob, který vždy vidím, že používají lékaři při operacích, kdy jejich pohledová vzdálenost je odhadem kolem 40 cm. Máte nějakou zkušenost s podobným zařízením, které by šlo použít tak, abych do zařízení nemusel strkat hlavu popřípadě pozorovaný předmět dávat 5 cm před obličej ?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

To je jen brýlový úchyt pro čočky, které se používají pro zvětšování zblízka, takže máš volné ruce. :lol:

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od serviceman »

Nenacházím tam ale informaci o hloubce ostrosti. Právě ta je podle mé zkušenosti při práci limitující. Možná by spíš byly řešením multifokální brýle.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

Jako alternativa by možná pomohla větší stolní lupa s osvětlením, vyrábí se s různým zvětšením. Jednu jsem dostal zdarma - používaly se na prohlížení záznamu tachografů.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#5 Příspěvek od fredis »

Myslím si, že tam bude stejný problém jako u lupy s osvětlením co mám. Vidět je to pěkně velké, ale mezi předmětem a lupou je málo místa :cry: . Lupa je blízko a tak třeba na pájení pod lupou můžu zapomenout.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#6 Příspěvek od renda15 »

Ty brejle na DIMAPA vypadají hodně dobře, cena není nejnižší, ale to by asi nevadilo. Zkusím zjistit, jestli jsou čočky skleněné. Otázkou je co stojí ty profi brejle pro operatéry, tuším že to budou desetitisíce.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Trochu jsem se tím vloni zabýval a pár věcí zkusil...
- lupa na brýlích - leda tak pro hobby filatelistu, nebo hodináře, který lepí nos na stůl nevadí mu to

- levný čínský mikroskopový nástavec na brýle (tak za 1000Kč) - je to dobré místo chlastu, po 10 minutách se z toho točí hlava, vidíte rozmazaně a možná hodíte i šavli, bez speciálních pevných a pořádně držících brýlí se to ani nedá zkoušet. Pracovní vzdálenost 300mm až nekonečno a zvětšení snad 6x

- drahý brýlový mikroskop (zvětšení 4x) - výborná věc, brýle - dioptrické - se dodávají na míru stejně jako běžné dioptrické, a nástavce jsou skládané taky individuálně. Lze doplnit i LED světlem. Majitel tvrdí, že si zvykal 3 měsíce, ale už by to nedal z ruky. Světlo vydrží 8 hodin, celá sranda asi za 80000. Pracovní vzdálenost cca 40cm. Dodává se asi do 7x zvětšení, tuším to hodně kupují zubaři.

- dražší mikroskopový nástavec - zvětšení 10x, jenom optika - montovatelná na pracovní brýle - asi 20000 na každé oko. Zkoušel jsem jednookou montáž, je třeba si na to zvyknout, některé úkony s tím nejdou dělat. Dost malé zorné pole, ale třeba na skládání plošných věcí je to šikovné.

Koupil jsem pracovní stereomikroskop. Na ten si člověk zvykne rychle, pracovní vzálenost asi 65mm stačí i na pájení, lze ev. i zdvojnásobit.

Jestli někdo narazíte na nějaké slušně funkční brýle s mikroskopem za levné peníze a nebude to šmejd děsivej, dejte vědět.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#8 Příspěvek od pavelh »

To mě zajímá,mám stejný problém něco najít 8O

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#9 Příspěvek od fredis »

Najít se dá, ale kdo to má platit :roll: :lol: .

Uživatelský avatar
MiroH
Příspěvky: 54
Registrován: 28 led 2011, 01:00
Bydliště: Nitra

#10 Příspěvek od MiroH »

Ahoj,
mám kúpenú túto lupu http://www.garoma.cz/katalog/opticka-za ... c6818.html
a som celkom spokojný. Dá sa pod ňou aj letovať. Je tak veľká, že vidím oboma očami a teda priestorovo.

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od beny66ka »

Na kolik tě vyšla? Nevidím tam u výrobku cenu ani ceník.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#12 Příspěvek od starecd »

Taky jsem se díval, že by zadara? :D

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#13 Příspěvek od fredis »

Na tý fotce toho moc vidět není... :cry:

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od FHonza »

tady je včetně ceny. Slovy klasika "tak to sem nečekal ..."

Používám tuto. Má 8D, pájet se pod ní dá bez problémů.

Uživatelský avatar
MiroH
Příspěvky: 54
Registrován: 28 led 2011, 01:00
Bydliště: Nitra

#15 Příspěvek od MiroH »

bolo to 245.-€ vrátane dopravy na Slovensko
kupované v r 2012 priamo od firmy uvedenej v predch. príspevku

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“