Venkovní halogen 500W s PIR nezhasíná.

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

Venkovní halogen 500W s PIR nezhasíná.

#1 Příspěvek od xxxe »

Po víc jak 2 letech přestal zhasínat venkovní halogen s PIR.Zkoušel jsem i otáčet nastavovacím trimrem ale nepomohlo (jsou tam celkem 3).Přez den nesvítí to funguje jak má ale večer když se rozsvítí tak trvale svítí.Nějaká rada kde pátrat?Zatím jsem ho nesundal z baráku a je vypnutý přez vypínač.Díky

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Když ve dne nesvítí, spínací prvek je funkční. Nehýbal s tím někdo? Je nelogické, že to nejdříve fungovalo, nyní ne. U PIRek s halogenem se občas stává, že zhasnutí halogenu aktivuje PIR čidlo. Tak se zavádí stále zpětná vazba. Ale to by neustále zhasínal a spínal. Není prasklá fresnelka? průvan dokáže čidlo také aktivovat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od xxxe »

Nikdo na to nesahal protože to je i dost vysoko.Přez den normálně i zhasne když ho zapnu vypínačem tak svítí asi co je nastaveno cca těch 5 minut a zhasne.V noci se rozsvítí při pohybu když někdo jde ale už nezhasne.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Není před vlastním PIR sensorem nějaký bordel (třeba uvnitř pavouček)?
Pokud se nemýlím, tak ty tři trimry byly na časovač, citlivost a hladinu vnějšího osvětlení. A ta citlivost s tou vnější hladinou osvětlení nějak spolu souvisely (když se hejblo jedním, posunulo se i druhé). Tak by tam potom ta závislost den/noc mohla být pochopitelná.
Zkus to sundat, vyčistit, prohlídnout plošňák (jestli tam nezateklo).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rudo7117
Příspěvky: 60
Registrován: 26 pro 2012, 01:00

#5 Příspěvek od rudo7117 »

Mal som podobný problém. Pir je napájaný cez kondenzátor myslím 330n 250V a ten po čase mal tretinovú kapacitu. Po výmene zas všetko funguje normálne.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od xxxe »

Asi se to bude zdát divný ale vypadá to že to nějak rušila couvací kamera na autě a to i když byla bez jakéhokoliv napájení.Spíná se jen zařazením zpátečky.Kameru jsem namontoval před týdnem a v den kdy přestalo fungovat to světlo stálo auto zadkem k němu a světlo nezhasne.Včera se auto dalo předkem a je po problému.Nechápu to ale je to tak.Předtím bez kamery to auto stálo zadkem taky a nevadilo to.Jediný co je v kameře tak noční diody které svítí v noci pak červeně malinko co to je zač jsem nezjišťoval ale že to bude nějak oblbovat světlo na baráku a navíc bez jakéhokoliv napájení je pro mě záhadou.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od lesana87 »

LEDky fungujou i jako zdroj, když se na ně svítí. Tak třeba halogen posvítí na LEDky, ty nabijou nějaký kondík uvnitř a elektronika do LEDek blikne. Kondík se tím bliknutím vybije a začne se znovu nabíjet. Tohle blikání aktivuje PIR a halogen svítí stále. :)

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od xxxe »

Jsou to zvláštní ir diody na přisvícení za tmy.Na kameře co jsou tak jsou k hovnu a je vidět tak cca půl metru před kameru.Tyhle couvací to osvítí parádně.Uvnitř je vidět něco jako červený svítící bod když se zapne.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od lesana87 »

No právě, halogen vyzařuje hodně IR -> kvalitní IR LEDky z toho vyrobí hodně elektřiny pro nabití kondíku a PIR je citlivý na IR -> reaguje na bliknutí IR LEDek. Je to nejspíš podobné, jako když blikají zhasnuté LED "žárovky", jen je to blikání aktivováno energií zvenčí. :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Zaujimavy problem :) Ak sa to bude opakovat, skus kameru zakryt.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#11 Příspěvek od xxxe »

Testnu to snad dnes :)

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#12 Příspěvek od Miri »

Sákryš... Má to dva roky a vyskytuje se to venku, kde je dost velká změna teplot během jednoho dne, ne - li dvou let. Pokud je to nějaká výprodejní a akční halogenka, tak buď rád, že vydržela dvě léta. Jelikož mí znání neuchovávají záruční listy, tak vím, že po rozborce kteréhokoliv venkovního halogenového svítidla stačí vyměnit jen pár elytů a srážecí kond pro napájení elektroniky
Miri

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#13 Příspěvek od xxxe »

Dělala to jen ta kamera na autě a nepomohlo ani auto postavit víc bokem a dál od baráku.Jen když je otočený a světlo nesvítí na kameru tak to funguje.

Halogenka praskla cca po půl roce ta původní,koupil jsem pak kvalitní a ta funguje přez dva roky už.Jinak bez závady zatím.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“