wifi repeater-zkušenosti-rada při koupi

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

wifi repeater-zkušenosti-rada při koupi

#1 Příspěvek od wlezley »

Zdravím, rád bych pokryl signálem čast domu a hlavně dílnu (cca 10m). Mám TP-Link rádio a chtěl bych vyzkoušet některý z obrázků. Nemáte někto zkušenost? Hlavně s nastavováním. Když vypnou elektřinu, vypadne NET, budou spolu komunikovat? a zvládne to BFU ++ :-) ?!? Vím, že TP-Link za 7 kil je OK, jenže potřebuji dva a kde má jeden pořád ty prachy brát :-( Tohle je 2 za cenu jednoho, ale mám strach, že to nedám.
Přílohy
wifi_repeater.jpg
Tenhle vypadá, že bude jednoduchý na stavit.
(23.92 KiB) Staženo 33 x
Comfast_repeater.jpg
Tento bych rád z důvodu dosahu.
(24.58 KiB) Staženo 35 x
TP_link_štítek.jpg
Momentálně používaný router.
(34.16 KiB) Staženo 39 x

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Vyřeš to lepšími anténami z toho routeru (všecho bezdrátové je o anténě), klidně nějaký udělaný biquad, který nasměruj na tu dílnu.

Ten s těma pendrekama půl bídy, ale v tom do zásuvky budou akorát nějaké ohnuté plíšky, kde to navíc zaruší ten zdroj. Když vezmeš, že by ten opakovač měl být v polovině vzdálenosti (10m), tak mít ho 5m od routeru je blbost.

Edit: Schválně jak vypadá zasuvkový opakovač uvnitř, stínění žádné atd.
Přílohy
repeater1.jpg
(35.48 KiB) Staženo 43 x
repeater2.jpg
(39.12 KiB) Staženo 41 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Nejdřív se podívej, jak jsou v okolí které kanály obsazené jinými wifi ap. Orientačně postačí dát vyhledat sítě zařízením nebo softem, které/ý zobrazí u jednotlivých ap čísla kanálů a vybrat si kanál, na které buď nebude nic, nebo ap s nejslabším signálem. Pokud by bylo volněji (ve městech ale nebude...), vybírej tak, aby i sousední kanály nebyly silné. A pak samozřejmě to chce tu slušnou anténu. Doma jedu na ap využívající wifi část routeru Zyxel P600HN, což je low cost shit, který jsem ovšem dostal zdarma, narouboval na něj externí anténu, mám jej cca uprostřed domu v 1. patře a wifi lze v pohodě používat po celém domě i na zahradě.

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#4 Příspěvek od Ondra2 »

Nevím, jak to mají vymakané dnes, ale před pár lety jsem dělal 2 wifi mosty s nějakým Airlive a byla to HRŮZA HRŮZA HRŮZA. Rychlost desetinová, stabilita připojení otřesná. A to bylo na vesnici, kde tou dobou bylo na většině kanálů ticho.

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od beny66ka »

Pokud má možnost odšroubovat anténu, jednoznačně použij směrovou anténu a máš to v nejlepší.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ano, repeatery su na hovno. Ak nestaci na zlepsenie dosahu lepsia antena alebo zmena kanalu, tak jedine pridat druhy AP/router a pripojit kablom.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#7 Příspěvek od wlezley »

Jsem na vesnici, v dosahu dvě sítě s minimálním signálem. Na router jsem dal větší anténu (pendrek, ne směrovku) takže mám lepší signál na hajzlu :-) ale ven, přes 60-tky zdi se to prostě nedostalo. Klidně pořídím směrovku na tu dílnu ale nerozhodí mi to sandál po baráku? Jsem překvapený, že ty opakovače jsou až tak moc na howno :-(

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Ideálně mít na routeru dvě antény, sám používám jeden větší pendrek a směrovku. Ty máš jednu anténu, takže bych sehnal router na dvě, vyrobil biquad anténu a pokud by ta nepomohla, tak jak píše rnbw, natáhni kabel a dílnu ti pokryje nynějši TP-Link.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#9 Příspěvek od wlezley »

To by šlo, takže koupím třeba tohle https://www.alza.cz/tp-link-tl-wr841n-d ... GwodIn0JCg a místo jednoho pendreku směrovku. Dá se využít ten stávající routr? Jde je nějak řetězit?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Nemá sice šroubovací antény viz. http://jjmz.free.fr/wp-content/uploads/CIMG1183-1.jpg , ale místo jednoho pendreku, který by šel vytáhnout, tak by se napájel koax pro tu směrovku.
Řetězit se dají, už jsem to naznačil, že kdyby ti nestačila ta směrovka, tak by šel do dílny nahodit ten nynější router, který bys nakonec taky využil (s natažením kabelu). A když na tom nynějším routeru nejspíš nepůjde zapnout "bridge", tak bys 2x NAToval. Sice to je krkolomnější, ale bude to fukční, akorát by sis pohlídal IP rozsahy na obou routerech, aby nebyly stejné.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
creativko
Příspěvky: 72
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: SK

#11 Příspěvek od creativko »

WR841N ma anteny napevno
WR841ND ma srubovacie anteny

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#12 Příspěvek od wlezley »

Díky za všechny rady, to WR841ND jsem už objednal. Má někdo typ na tu směrovku? Odzkoušenou a chodivou? S místem nemám problém ale nechtěl bych nějaké "monstrum" na fasádě :-(

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od beny66ka »

Tip na anténu.
Přílohy
antena.png
(66.37 KiB) Staženo 46 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“