Účastnická zásuvka od UPS- TV, R Internet

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Účastnická zásuvka od UPS- TV, R Internet

#1 Příspěvek od Michal22 »

Volal mě bývalý kolega, že řeší technický problém:
u jeho dcery mají nějakou takovou účastnickou zásuvku, na ni mají připojený modem od UPC a klasickou starou CRT TV.
Na té TV chytnou programy, čili to UPC asi převádí někde v baráku na analog.
Teď má problém, že by chtěl připojit ještě druhou TV. Internet na tom druhém místě zatím není třeba řešit.
Dá se použít klasický TV rozbočovač? Nebo ten už nepustí internet? Jak je to vůbec všechno namodulováno, potažmo v jakém pásmu je ten internet distribuovaný?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#2 Příspěvek od vasilceral »

Vnučka má stejný problém, už jsem se chtěl optat zde, ale byl jste rychlejší. Poraďte kolegové.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

A proč ten TV signál nerozbočí až za tou zásuvkou a nebere ho z TV odbočky?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

To samořejmě by bylo taky řešení, ale až v případě, že se to nevyřeší jinak.
Ono to tam totiž (podle popisu po telefonu) je asi tak, že v místě té stávající zásuvky byla původně asi průběžná, od ní vede koax zdí do vedlejší cimry. Ke koncové zásuvce. Ale UPC tam namontovalo koncovou, takže od ní už dál nemůže jít. A ten koax ve zdi je krátký, ale ve zdi je nějaká stará větší krabice (asi hlubší), čili by se mu ten rozbočovač, při trošce snahy, za tu UPC zásuvku vešel. Když to rozbočí až z TV výstupu, bude muset ten krátký koax nadstavit, navíc bude muset udělat nějakou díru, kterou vyleze ze zdi.
Ale pokud to jinak nepůjde (jako že co jsem prostudoval různé odkazy tak asi ani ne), tak to bude muset řešit rozbočením TV výstupu.

Zajímavé je, že ty zásuvky s výstupem na data nikdo nemá. Že by UPC zabojovalo a nikdo mimo ně je už nesměl/nechtěl prodávat?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

Všechny signály jsou přenášeny jedním kabelem tak se domnívám že s rozbočováním základního rozvodu před zásuvkou by v zásadě neměl být problém.

Ale záleží na jaké frekvenci je ten internet - u zásuvky na odkazu se uvádí přenos 5-1000MHz, některé rozbočovače a prvky rozvodu jsou pouze pro rozsah např. 40-860MHz.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

Michal22
Měl jsem něco podobného, když mi přišli dělat internet. Montér mi řekl, že ve chvíli, kdy by tam bylo něco před zásuvkou, že to bude mít se vší pravděpodobností zásadní vliv na rychlost internetu, ale hlavně, že mi neuznají žádnou reklamaci na žádnou službu. Rozbočil jsem to tedy až na vývodu pro TV. Byl slušný, udělal mi z kabelu krátké redukce z F konektoru na klasiku, právě kvůli tomu rozbočovači a rádiu a všechno jede jak má.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Podle specifikace té zásuvky bude internet na F-konektoru. To znamená, že zásuvka obsahuje rozbočovače.
Tím, že bys odbočil signál z kabelu ještě před zásuvkou (na přívodu do ní už nemáš jak), můžeš dosáhnout nanejvýš toho, že ti downlink pro modem bude tu druhou televizi rušit, nehledě k tomu, že signál pro modem může zeslábnout natolik, že se na internet nepřipojíš.
Možná, že ano, ale jisté to není. On každý zásah do zásuvky a rozvodu před ní nese jistá rizika ať už pro tebe samotného, nebo pro sousedy (rozvod by sice měl být udělaný tak, aby případnou prasárnu sousedi nepocítili, ale na to bych po zkušenostech se způsobem instalace kabelovky v panelákách nesázel).
Takže nejspolehlivější cesta je dát rozbočovač až za TV výstup ze zásuvky. Na kabel, který vede do vedlejší místnosti, upevnit nový, delší kabel, zatáhnout místo starého kabelu a připojit ho na jeden z výstupů rozbočovače (druhý vývod rozbočovačer se propojí s televizí, která tam už je). Konec nového kabelu ve vedlejší mostnosti pak lze zapojit rovnou do televize, bez zásuvky. I koncová zásuvka totiž má jistý nezanedbatelný útlum a škoda každé ztáty. Už tak bude TV signál zeslabený rozbočením.
Přílohy
rozboceni_pro_2TVP.gif
Přípustný způsob rozbočení TV signálu z účastnické zásuvky UPC nebo STA. Rozbočovač lze použít jakýkoli rovnocenný
(21.08 KiB) Staženo 40 x

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#8 Příspěvek od medulin »

A to neexistuje ta datová zásuvka v průchozí verzi, jen koncová? Potom bych si mohl zvolit u které zásuvky připojím modem. Marně hledám tu průchozí a nemůžu najít.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

V průchozí verzi jsem ji neviděl, UPC průběžné zásuvky nepoužívá. A i kdyby existovala, tak zásuvka v průchozí verzi je jen rozbočovač s větším útlumem pro odbočený signál než přímý. Takže o to horší signál by měl modem. V UPC síti obvykle moc rezervy signálu nejsou. Navíc některé TV nesnáší rušení od modemu (zpětnou komunikaci), které by se přes rozbočovač objevilo.
Jinak UPC v baráku nic na analog nepřevádí. Dělá to centrálně, šíří 10 analogových programů, 7 DVB-T muxů, internet a pak asi 28 muxů v DVB-C.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#10 Příspěvek od Achab »

Nedostupnost průchozích zásuvek bude možná daná i tím že jako základ je použitá upravená kombinovaná zásuvka pro SAT. Tyto jsou z principu funkce pouze koncové.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Průchozí zásuvka.
Ale jak jsem už psal, problém je v tom, že snad nikdo v ČR tyhle zásuvky nemá skladem.
Náhoda nebo úmysl?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Lebo ich nikto nepotrebuje a teda nekupuje? Rozvody kablovky po bytoch su hviezdicove, aby sa dal kazdy byt pripojit/odpojit samostatne.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Michal22 »

rnbw- počkat, já se blbě vyjádřil. Tak jinak- zkus mě najít v ČR nějakou firmu, která dodává (má skladem) jakoukoliv tuhle kombinovanou zásuvku (ať už koncovou nebo průběžnou).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Tie koncove tiez asi okrem UPC nikto nekupuje...

Inak mne kedysi pri problemoch s vypadkami internetu takuto zasuvku technik od UPC nahradil rozbocovacom s F konektormi.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#15 Příspěvek od Achab »

U kombinovaných zásuvek pro SAT které jsem zmínil lze prakticky průběžně rozvádět jenom signál TV/R. Výstup pro satelit by mohl být stejně funkčně využitelný jenom jeden v celé větvi rozvodu.

Nevím jestli je na zásuvce v odkazu průchozí i ten datový výstup i když teoreticky by to bylo možné. Spíš se domnívám že se průchozí zapojení v praxi téměř nepoužívá.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“