Felda náhon tachometru

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

Felda náhon tachometru

#1 Příspěvek od Olchor »

Hoj, je tu dost zkušených lidí, třeba mi někdo poradí. Chtěl jsem, já blbec, zkontrolovat u své stařičké Felicie ( 1997) stav oleje v převodovce. No ale při vytahování náhonu tachometru mi ten plastový pastorek spadl dovnitř do převodovky. Dá se nahmatat prstem, ale zaboha se nedaří vytáhnout. Co s tím? Dík za rozumné rady.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

No tak to je blbý.Tatíkovi to tam spadlo taky a musel vyndat celou jarmaru a otočit vzhůru nohama a vyklepat ven :evil:

Uživatelský avatar
AlesALF
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2010, 01:00
Bydliště: mezi HK a JC

#3 Příspěvek od AlesALF »

Pokud šlo dovnitř, půjde i ven. Sice to bude hodně proktologická operace, ale pokud bude dobré světlo a šikovné ruce tak to určitě vylovíš (hlavně hodně trpělivosti a šikovný kus drátu)
Držím palce.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

svarovaci drat?

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#5 Příspěvek od Jodr »

Trubička, něco na způsob trubičky z náplně propisovací tužky, do ní protáhni vlasec tak, že na konci vytvoří smyčku. Pak se snaž navléct smyčku na pastorek a smyčku utáhneš za konce vlasce na protější straně trubičky. Posvítíš si ledkou na drátech strčenou do převodovky.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

No a hlavu si nech zmenšit Zikim , aby jsi ji tam dostal . :roll: Nech to sešmelcovat a dej jinou .

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Se tady svezu ve feldovským tematu- začalo mě zatíkat ke spolujezdcovi, a to dost. Náhodou jsem potkal známého, který mě řekl, že nejspíš teče kolem kabelového svazku, který vede z motorového prostoru k pojistkové skříňce. To bych bral jako dost pravděpodobné. Ale, já blbec, se jej zapomněl zeptat, čím to zatěsnit. Vím, že tam býval takový nějaký tmel, který dokázal hodně dlouho lepit. Ale co to bylo přesně, to netuším.
Můžu tam třeba dát bitumenový tmel (ten bych někde měl mít, vlastnosti jsou podobné)?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

No , za normálního stavu by se tam voda dostat neměla . Omrkni spíše to těsnění mezi "poličkou" od okna ke kapotě . Ta guma se pravidelně shrne při akcích s akumulátorem . asfaltový tmel není stáleplastický , ale teplem plastický , takže v letě ti krásně odteče . Nějaký polyuretan . Např. stavební pěnu . :D Anebo shnilou kastli pod gumou co drží čelní sklo ..... také budu tmelit ....

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Klidně tam dej ten bitumen nebo cokoliv, co vodu zadrží (i silikon).

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#10 Příspěvek od Milan_F »

Zkontroluj, jestli nezatýká i do pojistkovky. Mě do ní teklo a mělo to takový svody, že baterka byla po týdnu stání totálně vyšťavená.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#11 Příspěvek od soucek »

Přidám se i já. Já měl také kdysi vyrezlý rám předního okna a ucpané odvodňovací kanálky. Vyndat sklo, opravit rám, koupit novou gumu, vyčistit bordel a musí to být cajk.

Uživatelský avatar
AlesALF
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2010, 01:00
Bydliště: mezi HK a JC

#12 Příspěvek od AlesALF »

Mě také zatékalo, ale voda šla kolem předního skla. Holt to gumové těsnění, ve kterém je uchyceno, po těch letech už není co bývalo. Pomohl na to neutrální (hlavně ne kyselý) silikon.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Michal22 »

Jasný, na pjistkovku se chystám (vím co tam voda udělá, párkrát jsem to spravoval u Favoritů).
No a protože je Felda letos už dvacetiletá, tak se nedá vyloučit i ta koroze. Čekám jen na lepší počasí, aby mě nesněžilo za krk.
Jen mě připadne, že se to zhoršilo co nám tady opravovali cestu, já teď stojím trochu víc z kopce. Ale možná se to tak jenom sešlo.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Taky mi tam teklo, vždy po dešti mokrý filc pod nohama a pak se potila okna. Pravděpodobně to opravdu bylo okolo vstupu kabeláže a náhonu tacha pod palubku. Vzal jsem Rezistin ve spray a nastříkal z motorového prostoru všude okolo vstupů. Od tý doby dobrý. Něco zalepil rezistin, ostatní pak díky němu je silně vodoodpudivé.
..to bude jen ňákej odpůrek

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#15 Příspěvek od Soemtron »

Olchor píše:Dá se nahmatat prstem....
Nevím jak je ta součástka těžká, ale co třeba na prst dát silnější vrstvu silikonu, chemoprénu, gumovou rukavici a vteřinové lepidlo nebo něčím jiným nalepit na prst?
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“