Detektor zaparkovaného vozidla

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

Detektor zaparkovaného vozidla

#1 Příspěvek od samponek »

Existuje detektor zaparkovaného auta, nebo průjezdu auta, přenosný, bateriový a na GSM ?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

A co by měl umět? Být ve vozidle, nebo mimo něj? Poznat, že auto přijelo, nebo že odjíždí? Popiš trochu podrobněji zadání.

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#3 Příspěvek od samponek »

Moje představa je taková, že položím pod auto krabičku a když auto odjede nebo naopak přijede ( nebo i projede ) tak to pošle SMS na mobil.
Krabička může být něčím zasypaná, třeba pískem.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

A je tedy předpokládám jedno, jaké auto to bude, prostě indikovat ten kus oceli nad cestou? Takže asi koupit nějaký GSM pager ( http://www.ebay.com/itm/Sefa-GSM-Gate-D ... SwWTRWzVtR ) a dobastlit k tomu nějaké to čidlo, buď detektor kovu, což ale potřebuje dost velkou cívku, nebo nájezdovou hadici, což zase potřebuje snímat napříč celou vozovkou, nebo třeba infra, nebo ultrazvukovou sondu, což zase potřebuje výhled, tedy nelze zcela skrýt. A nebo třeba sledovat místo webkou s motion detektorem, to ale zase nepozná, jestli je to auto, nebo se tam někdo promenáduje.

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#5 Příspěvek od samponek »

Auto osobní, krabička položená na zemi, zasypaná pískem a po přijetí auta to pošle SMS, přejetí krabičky je vyloučené ( úzká cesta ) existuje to ?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Spíš to jako hotový výrobek nebude, věci s malým tržním uplatněním se příliš nevyrábějí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

samponek píše:Auto osobní, krabička položená na zemi, zasypaná pískem a po přijetí auta to pošle SMS, přejetí krabičky je vyloučené ( úzká cesta ) existuje to ?
Ne. Existujou systémy se "zahrabanou" cívkou, kdy je v podloží uložená plošná cívka z několika závitů drátu - vyhodnocení najetí auta nad ni probíhá stejně jako u detektoru kovů buď pomocí změny indukčnosti vinou přiblížení kovu, nebo na principu "odsátí" energie z oscilačního obvodu pomocí vířivejch proudů. V práci tak máme ovládaný mechanizovaný "rolovací" vrata Ecoflex - reaguje to už na cca půlkilovej kousek železa položenej přímo na zem v místě cívky ... Jestli to je konkrétně rezonanční nebo odsávací princip jsem nezkoumal.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#8 Příspěvek od KUBO »

Nič v zlom, ale neviem sa zbaviť pocitu, že ti ide o sledovanie určitej osoby a nie auta. Myslíš, že je to rozumné? Nie v každom prípade platí: "Dôveruj, ale preveruj" Dotyčná osoba s toho nemusí byť nadšená. To je len môj názor, tak to berte s rezervou.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

Tak jsme tady na Bastlírně, tak diskutujeme technické řešení, etickou stránku věci si musí Mr. Šampónek pořešit sám. Docela mě překvapuje, že zrovna on, který působí jako bastlíř stylu nic není nemožné hledá hotové řešení a ptá se na obecně známé věci, sehnat hotovou krabičku asi nepůjde, nabastlit nějaký senzor na GSM pager s jeví zcela reálné, akorát je potřeba zvolit vhodný typ senzoru podle aplikace, žádný nebude úplně ideální. Ještě mě napadlo z hlediska malého, skrytého řešení použít mikrovlnný detektor, ty jsou malé a skrz malou vrstvu dielektricky přijatelného izolantu by měly fungovat bez problémů, na Ebay jsou bez problémů k zakoupení. Ale zase budou reagovat na vše nad nimi, nejen na auto.

Uživatelský avatar
Jirka525
Příspěvky: 325
Registrován: 22 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Psáry JN79GW

#10 Příspěvek od Jirka525 »

Jestli jsem to dobře pochopil, tak to má být skryté. Protože jinak bychom se tady asi bavili o kamerce nebo otické závoře.
Jirka

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#11 Příspěvek od breta1 »

Já bych to viděl reálně.
Když nějaký detektor kovu může najít kousek kovu (a to i neželezného) třeba na 30cm pod hlínou, nevidím problém v detekci 10 čteverečních metrů železného magnetického plechu na půl metru.
A ve městě vůbec nevidím problém v tom, že by mobil zahrabaný půl metru do země neměl signál. A vodotěsnost též problém není. A výdrž baterek- vždyť to měření jistě stačí dělat jen krátce třeba po 5 minutách nebo déle.
Šamponku, jdi do toho!

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#12 Příspěvek od samponek »

Když projde osoba pěšky, tak by to reagovat nemělo, jenom na auto.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#13 Příspěvek od Yarda1 »

Mně by se něco podobného taky hodilo, když mi nějakej trouba zaparkuje před vraty do garáže.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#14 Příspěvek od samponek »

Moc malé to taky být nemusí, může to mít klidně půlmetrovou přijímací cívku trvale zahrabanou kousek podzemí připojenou ke krabičce, kde se dá vyměnit baterka.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

když si udělá dostatečně velkou cívku, tak mu bude reagovat na auto. podle mě by si mohl vystačit i s klasickým řešením běžnýho detektoru kovových předmětů (TESLA HKP01 - tu je schéma). GSM indikací vyřeší příslušným GSM modulem (alarmem, či pagerem) co k tomu připojí.. Chce to napřed vyzkoušet..

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“