Amiko 8150 brum přes scart

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

Amiko 8150 brum přes scart

#1 Příspěvek od vladom »

Zdravím osazenstvo bastlírny. Potřeboval bych radu. Švagr koupil tchýni přijímač Amiko 8150 protože programy na satelitu přecházejí na HD. Tchýně má ješte crt televizor Panasonic s úhlopříčkou 82cm. Problém je, že nový HD přijímač způsobuje brum ve zvuku. Původní SD to nedělal. Zkoušel jsem vyměnit scart kabel, ale nepomáhá to. Problém je jako vždy v penězích. V nejnižší cenové relaci dosáhnout maximum. Tento model stál 50€ a ostatní jsou o 20-30€ dražší. Dá se nějak odstranit ten brum? Asi to dělá zdroj, protože to ztichne jen vytažením síťové vidlice, nepomáhá ani otočit fázi. A taky to brumí ve standby. U mne doma na jiném televizoru to nedělá. A taky má další nectnost scart na pinu 8 nemá napětí, takže neumí ani zapnout televizor.
Ale trápí mě jenom ten brum. Dá se to nějak ošetřit?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Nemá náhodou ta TV trojžilovej přívod?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#3 Příspěvek od BIDLO »

Tipoval bych buď zemní smyčku anebo zdroj v TV. Druhá možnost může být neklamnou známkou toho že odchází do věčných lovišť.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#4 Příspěvek od vladom »

TV má dvojžilový přívod a na SD přijímač nebrumí. Satelit je na fasádě domu, takže taky nemá zem (a brumí i bez připojeného kabelu na konvertor). Doma to teď zkouším na crt Luxor a nebrumí.
Jen ta nešťastná kombinace Panasonic/Amiko. Stačí strčit síťovou vidlici Amiko do zásuvky (prodlužovák s trojzásuvkou) a televizor má ve zvuku brum. Do Panasoniku jde jenom ten jeden scart - když scart vytáhnu nebrumí.

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#5 Příspěvek od vlado5 »

Mal som známeho, ten mi hovoril, že mame začal brumieť satelit - na televízore, ako tebe. Nevedel som mu poradiť, potom mi povedal, že mama stiahla zvuk na satelite takmer na minimum a na tv musela pridať na maximum. Potom to bručalo-mal tam odborníka. Je to taká blbosť, že by ma to ani vo sne nenapadlo. Ale náhoda je blbec, každá rada dobrá. Skús aj toto skontrolovať!!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jezevec »

Brum ve zvuku přes scart konektor má na svědomí hlavně absence analogového signálu na vstupu voliče. Signálový procesor na to reaguje zesílením na max.
Vyřeší se to většinou zesílením hlasitosti u satelitu na max. a hlasitosti v TV na co nejnižší úroveň, popř. může pomoci také výměna kabelu scart za kvalitnější.
Pokud to stále ještě nepříjemně vrčí, je nutné udělat zásah uvnitř TV.

Uživatelský avatar
hazi
Příspěvky: 133
Registrován: 11 úno 2015, 01:00
Bydliště: Opavsko

#7 Příspěvek od hazi »

Dej tam kvalitní scart.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#8 Příspěvek od Kvicala_r »

Není k tomu připojeno ještě nějaké další zařízení - jako třeba AV receiver/STA, který by to propojoval další "zemí"

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#9 Příspěvek od vladom »

Děkuji za cenné rady. Do Panasoniku je zapojený jen jeden scart z DVB-S. S hlasitostí si skusím pohrát, scart asi nepomůže, zkoušel jsem jiný a nic se nezměnilo. Podobný problém jsem měl doma na DVB-T. Scart měl odpor až 30 ohm - číňani nakrimpovali supertenké licny přes izolaci. Ale scart který je použitý má odpor do 1 ohm, lepší to už asi nebude. Jedině že bych spáchal nový z kvalitního kabelu a použil jen to co je nezbytně nutné. Ale nechce se mi s tím ztrácet čas a kupovat samotné konektory je dražší než hotový kabel. Skusil jsem doma přidat hlasitost na TV a ubrat na DVB a podařilo se mi nasimulovat ten brum. Pokud je TV s hlasitostí na maximum a DVB na minimum bručí to přesně jako u tchýně. Zítra to skusím nastavit na místě. Snad půjde najít nějaký kompromis i na Panasoniku. Děkuji za nakopnutí. Kdyby to nebyla rodina, tak bych se na to vyprd. Ale ikdyž je to tchýně, máme dobré vztahy. Takže díky.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

Jestli používáte "čínské" scart kabely, u kterých není každá žíla zvlášť stíněna, tak je problém v nich. Dochází k přeslechu videosignálu do zvuku. A protože jedním ze základních kmitočtů u videa je 50Hz, projevuje se to často bručením. Jestli máte někde starý kabel k VHS typu 3x cinch a patřičné redukce, můžete to zkusit propojit přes něj. Pokud je to kabelem, brum přestane, u těchto VHS kabelů je každý stíněný zvlášť.
Při použití mizerného kabelu je jediným řešením nastavit zvuk na STB/satelitu naplno a v TV ho stáhnout.

Uživatelský avatar
emo53
Příspěvky: 259
Registrován: 27 črc 2009, 02:00

#11 Příspěvek od emo53 »

V takýchto prípadoch mi vždy pomohla výmena za kvalitnejší - tienený a viditeľne hrubší - SCART kábel

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#12 Příspěvek od zvaty »

Na 90% je to pomerem zesileni na ovladaci mezi tv a sat.tuner.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#13 Příspěvek od BIDLO »

vladom píše: Skusil jsem doma přidat hlasitost na TV a ubrat na DVB a podařilo se mi nasimulovat ten brum. Pokud je TV s hlasitostí na maximum a DVB na minimum bručí to přesně jako u tchýně.
Právěže úplně obráceně. Na satelitu nastav zvuk na max a pak si zreguluj a ovládej zvuk pouze na TV.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#14 Příspěvek od vladom »

Tak jsem dal na satelitním přijímači zvuk na maximum a na Panasoniku o cca z 50% hlasitosti na asi 25% a je to přijatelné. Brum je slyšet o poznání míň, ale je tam. Ale už to není nepříjemné - předtím z toho bolela hlava. Asi by to chtělo lepší scart kabel, ale to skusím někdy později. Ďekuji všem kteří mi radili.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#15 Příspěvek od BIDLO »

A co to udělá když odpojíš kabel od paraboly?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “