Nokia 6131 - zamrzne po zapnuti

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Nokia 6131 - zamrzne po zapnuti

#1 Příspěvek od rnbw »

Dostala sa mi do ruk Nokia 6131 (RM-115) s divnym problemom. Po zapnuti sa rozsvieti obrazovka, vidiet tam indikator baterie na bielom pozadi - a to je vsetko. Nedostane sa to ani k uvodnej animacii (PIN na karte bol vypnuty). Pri stlacani klaves to normalne pipa, ale nic sa nedeje.

Bez SIM to funguje. S inou SIM to tiez funguje. SIM som dal do ineho mobilu (Nokia 3310) a tam funguje.

SIM je dost nova, povodne bola v smartphone (ktory je uz druhykrat v servise). Vraj to fungovalo a zrazu prestalo. Mam podozrenie na nejaky bug vo firmware - ze prisla nejaka divna SMS a firmware pri boote spadne (alebo nieco podobne). Je tam v06.10.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Pro jistotu zkus v Offline režimu smazat všechny SMSky. Možná to zní blbě, ale u telefonů s UPP 4377011 to býval docela problém (pokud tam bylo víc jak cca 1500 SMS, telefon nechtěl nabíhat).
Pokud by to nepomohlo, tak bych se zaměřil na EMI filtr SIM, případně na Pearl (nebo co tam je za PMU).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Nebo si to zkrať a v Offline režimu zadej *#7370#.
Vymažeš všechna uživatelská data.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tu problemovu SIM nemam. V telefone je 98 prijatych SMS a s inou SIM to normalne funguje... Asi dam novy firmware a necham to tak.

BTW. Nokia Software Updater uz nefunguje? Z webu M$ sa da stiahnut Nokia Suite aj Nokia PC Suite, akurat ten updater vypisuje network error...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Software Updater, to vůbec netuším.
Já tyhle DCT4 flešuju jen Phoenixem. Rovnou tam preventivně přepisuju P.C., aby se tam necpaly nějaké operátorské varianty.
Hele, já nepochopil, že ti to nefachčí jen s jednou SIM. Potom bych se moc nedivil, kdyby opravdu ta 6131 měla problém v EMI filtru SIM (už jsem se s tím setkal, třeba u Nokie 6230).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Tato bola kupena v T-mobile, je tam ich firmware a aj je zamknuta.

Inak je to BB5, nie DCT4. Myslel som, ze to cez BEST odomknem, ale cez USB to nejde... Takze to vidim na JAF box, ale to budem musiet rozoberat a spajkovat (mam len box bez kablov).

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Ajo, máš pravdu, 6131 už má RAP, ne UPP. Ale s těma SMSkama taky mívaly problémy.
Odblok přes USB fakt nepůjde, jedině FBUS.
Ale piny jsou docela dobře přístupné, pro tebe by to neměl být problém i bez adaptéru.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Dnes jsem se stavoval v HK v Nokia servisu a zavřeno, zrušeno. Na dveřích nápis: "Uzavřeno protože Microsoft zrušil servisní síť a odmítá dodávat náhradní díly, záruky posílejte tam a tam..."
Mám tomu rozumět tak, že po uplynutí záruční doby se porouchaná Nokie vloží do kaťanu nebo bačusu, natáhne se co to jde a práskne se s ní o zeď? :cry:
Pro neznalé, kaťan nebo bačus byl za mýho mládí nezbytný doplněk každýho vesnickýho kluka, gumy musely mít alespoň 6 x 6 mm a v kapse zásoba matek M8 až M10. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:Dnes jsem se stavoval v HK v Nokia servisu a zavřeno, zrušeno. Na dveřích nápis: "Uzavřeno protože Microsoft zrušil servisní síť a odmítá dodávat náhradní díly, záruky posílejte tam a tam..."
Mám tomu rozumět tak, že po uplynutí záruční doby se porouchaná Nokie vloží do kaťanu nebo bačusu, natáhne se co to jde a práskne se s ní o zeď? ....
Jo, ze stejnýho důvodu i já, starej kovanej nokiář (začínal jsem s N5110 někdy v roce 1998 nebo 99 - ještě ji mám schovanou, po nabití určitě funkční) přecházím z poslední symbianový N500 na "hadrákovýho" Ťamťunga Galaxy S ....

A do toho "švícka" čili "šicgumy" jsme "ládovali" klasický hliněnky - pytlík v hračkářství za 2,-Kčs (tenkrát) ... Byla přeci jen znatelně "míň vražedný" než ty M8 - M10 ... I tak to na slepici bohatě stačilo a kočka když ji dostala "přes náves" do kožichu, měla co dělat aby se odplazila ... Tátové měli "páskovou" pohotovost, mámy ječely jak když je na kudly bere hned jak nějaká bába drbna začala, že jí zase přestávají snášet slepice nebo že jí nějaký zmizely - a i když za humnama byly hromádky krvavýho peří (lišky) nebo ty "chybějící" slepice zasmrádaly s vysátou krví někde v koutě kurníku (kuny, lasičky), tak v dědině se organizovala "razie na držitele zakázanejch zbraní" jak za Ády Čalouníka na partyzány ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Poté, co Nokia odprodala divizi Smart phones Microsoftu, tak proběhla i reorganizace co se servisů týče (už jsem to tady psal dřív)- veškeří smluvní partneři, kteří zajišťovali L1 a L2 servis, přišli o autorizaci, tím pádem i o přístup na NOL (či jak se to teď jmenuje), přístup k ND apod.
Takže na opravy Nokií zbyl v celé ČR jediný servis- Arvato Services ve Stochově. Kdo s touto firmou měl v minulosti co do činění, tak už si asi udělal obrázek (a do rámečku si jej nedá).
Takže kdo máte Nokii nebo teda Microsoft v záruce a potřebujete řešit záruční opravu, tak jedině přes prodejce.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Tak takhle nějak zaniká zase jedna legenda...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Ona uz zanikla davno, len si to mnoho ludi este nevsimlo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Tak som so upgradoval na v06.60 bez resetu (Phoenixom cez USB kabel) a funguje to aj s tou problemovou SIM. Product code som nezmenil, pretoze v tom baliku firmware 06.60, ktory som zohnal, boli len brandovane product code...

A na odomykanie som sa 🤐.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“