Dnes mi proběhla velká aktualizace W10.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Dnes mi proběhla velká aktualizace W10.

#1 Příspěvek od Brozicek »

Zdravím.
Dnes ráno mi proběhle velká aktualizace W10. Myslím, že byla avízována až na výročí spuštění W10, ale instalace byla už dnes 20.4.2016.

Po zapnutí PC byl po chvíli požadován Restart. Považoval jsem to na běžnou aktualizaci. Pak se zčaly dít věci téměř jako při čisté instalaci. Celé to trvalo asi 1 hodinu s několika restarty.

Po skončení instalace vše běží jako před instalací této aktualizace, zatím jsem nepozoroval nějaké změny. Po několika dnech si vytvořím nové instalační DVD a novou bitovou kopii systému. Zatím si pro jistotu ponechám předchozí bitovou kopii. Jeden nikdy neví co se nepovedlo.

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#2 Příspěvek od Hrnous »

Dej win+r napiš tam winver a odentruj a uvidíš, co tam teď momentálně vlastně máš..

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#3 Příspěvek od Brozicek »

Hrnous píše:Dej win+r napiš tam winver a odentruj a uvidíš, co tam teď momentálně vlastně máš..
Program "HWiNFO32" k operačnímu systému dává tuto informaci:
Operating System: Microsoft Windows 10 Professional Build 10586

Program "EVEREST Ultimate Edition" je sdílnější a udává:
Název: Windows 10 Pro Professional
Jazyková verze: Čeština (Česká republika)
Typ jádra: Multiprocessor Free (32-bit)
Verze : 6.2.9200
Aktualizace Service pack: -
Datum instalace: 20.04.2016

Z těchto údajů nepoznám, zda se jedná o avízovanou velkou aktualizaci. Na závěr aktualizace však instalační program uváděl slogany ve stylu "Máte nové funkce ...; Celkově jsme to vylepšili...; Dosavadní nastavení, programy a data máte tam, kde byly dříve...; atd.". Vše nasvědčuje tomu, že to je ta avízovaní velká aktualizace.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Build 10586 je listopadový update. Takže to není nová aktualizace, ale ta stará se zpožděním.
http://technet.idnes.cz/uzivatele-windo ... zpravy_vse
Další aktualizace má přijít až v červnu k ročnímu výročí. Jediný způsob, jak se dostat k těm současným, je připojit se k developer preview, ale to v podstatě znamená permanentní betu.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#5 Příspěvek od jasin »

Také jsem nevydržel naléhání a na NTB s W7 spustil instalaci W10.
Po 3 hodinách to skončilo pozoruhodnou hláškou "Neznámá chyba".
Naštěstí mi ten geniální produkt umožnil se vrátit k W7.
Ovšem od té doby se pravidelné upgrady mých W7 již nestahují a nespouštějí.
Asi za trest že Gates nezná všechny chyby a já za to můžu!
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#6 Příspěvek od Brozicek »

Já jsem na W10 upgradoval z W8.1. někdy v polovině minulého roku. Od té doby fungují W10 naprosto spolehlivě a jsem s W10 spokojen. HW počítače mám od roku 2008. Původně jsem měl XP. Pak jsem přešel na W8 a následně na W8.1. Při přechodu na W8 jsem jen vyměnil grafickou kartu (ta stará u W8 rozmazávala písmenka a hlavně mi nová gr. karta umožňuje spojení s TV 102 cm na 15 dlouhém HDMI kabelu do vedlejší místnosti - obýváku).
Všechny staré periferie jako tiskárny inkoust HP3820, laser HP2550L a scaner Canon CanoScan 4200S pod W10 fungují.

Mám u W10 povolené automatické aktualizace, které pravidelně prováděly upgrade systému. Jsem proto překvapen, že "globální aktualizace" 10586 z 11/2015 se mi nainstalovala až dnes. Vše mi ale funguje, tak to dále nebudu řešit a počkám na další červnovou globální aktualizaci aktualizaci.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#7 Příspěvek od Brozicek »

Tak musím doplnit, že ta "globální aktualizace 10586" nebyla tak zcela nevinná.
Nainstaloval se nefunkční ovládač pro HP3820. Musel jsem si pro HP3820 doinstalovat kompatibilní ovládač pro HP970cse, který je funkční s W10 (měl jsem jej i před tou dnešní aktualizací).
Jsem zvědav, zda postupem času nenajdu ještě další nežádoucí důsledky této aktualizace.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“