Autorádio BLOW AVH-8601, odrušení

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

Autorádio BLOW AVH-8601, odrušení

#1 Příspěvek od jasmin »

koupil jsem toto rádio....Rádio na USB,paměťovku,tuner funguje skvěle,ale nesmím nastartovat.Jelikož potom se z repro ozývá hvízdání,které se mění s ručičkou otáčkoměru.Dříve na 120tkách jsem viděl v napájení takový odrušovací filtr.Myslíte,že by mi to pomohlo? Popřípadě dá se to nějak zbastlit?


Auto je : fiat marea weekend...S origo rádiem to nedělalo

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Chce to proměřit výstup altíku osciloskopem, tohle dělává, když máš jednu nebo i víc alternátorovejch diod v prdeli. Zkus kontaktovat zdejšího člena "GeorgeB", pracuje v oboru v Pardubicích a tyhle věci umí. Když by nepomohl, minimálně bude schopnej poradit.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Může to dělat, i když jsou všechny diody OK, filtr zkus, pokud máš, nebo víš, jak jej ubastlit.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#4 Příspěvek od dred »

vyber rádio,daj si ho tak,aby sa nedotýkalo plechariny a odpoj anténu...keď prestane hvízdať,máš problém s ukostrením...vtedy ti filter moc nepomôže

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Zapalovaci kabely a svicky jsou v poradku? Resil jsem kdysi a kabely stolete, prorezle....

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#6 Příspěvek od jasmin »

Děkuji moc.Výstup alternátoru samozřejmě můžu zkusit změřit.Svíčky a kabely jsou v pořádku.

Bylo mi to právě divné,protože s originálním rádiem se toto neděje.Ani když jsem měl FM transmitter v zapalovači a originálním rádiu ho naladil.Tam bylo vše v pořádku. Tento děj se děje až s tímto neoriginálním novým rádiem

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#7 Příspěvek od dj_rizek »

Protože normální autorádio má na vstupu filtry,tohle nemá nic,to prostě pískat bez dodání filtru bude.
Takhle to vypadá uvnitř
http://obrazki.elektroda.pl/2454285100_1459266901.jpg

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od workhard »

Změř si také klidový odběr toho šmejdu, abys za tři dny nebyl nepříjemně překvapen ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#9 Příspěvek od jasmin »

Ano tak jsme u toho.....to je opravdu ochuzené rádio..

Čili musí se přidat externí filtr..To by nevadilo.Spíš mě jen teď zarazilo ,že musí změřit ten odběr rádia v klidovém režimu.Aby ta potvora ještě nevymlacovala baterku.

jen se zeptám,co se vlastně v rádiu stane,že odebírá ve st.by o hodně větší proud než má?

Často to slyším od lidí,něco mi vymlacovalo baterku a zjistilo se ,že rádio.......

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#10 Příspěvek od serviceman »

Mně se v autě osvědčil odrušovací filtr WK 852 01.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#11 Příspěvek od dj_rizek »

To je u těhle rádíí vždycky, můžeš bejt rád že hraje,kamarád nějakej takovejhle výrobek tenkrát koupil přes Aukro jako novej (klasickej překupník z číny-přišlo mu to domu rovnou) a kaput,nedostal to z něj a nebyl sám.

Ono vzhledem k použitýmu konci nějaký TDA72xx nebo co to je bude na prd hrát to je už jasný i z plochy chladiče.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

jasmin píše:....
jen se zeptám,co se vlastně v rádiu stane,že odebírá ve st.by o hodně větší proud než má?
Často to slyším od lidí,něco mi vymlacovalo baterku a zjistilo se ,že rádio.......
Buď špatně připojená kabeláž (autorádio mívá obvykle 2 přívody pro +12V, jeden je trvalej a vede přímo na napájení koncovejch zesilovačů a na paměti nastavení = bejvá jištěnej pojistkou 15A a víc, v autě se připojuje přímo na přívod od baterky. Druhej přívod +12V je ovládací a vede na řídící vstup rádia - bejvá jištěnej ne větší jak 3A pojistkou. Na ten slabší se napojuje napájení "od klíčku" = po zapnutí zapalování nebo u některejch aut už jen po zastrčení klíče do spínačky se zapne rádio. No a kdo to přehodí nebo z neznalosti spojí dohromady, přičemž to může blbě zapojit i výrobce, tak má trvale napájenou řídící část, která odblokovává přes Stand-By vývody i koncový zesilovače - a ty pak žerou jak ruská armáda na pochodu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#13 Příspěvek od jasmin »

tak jsem zakoupil FILTR.S ním je již po problému.Moc děkuji všem

Uživatelský avatar
jasmin
Příspěvky: 410
Registrován: 10 pro 2015, 01:00

#14 Příspěvek od jasmin »

S dovolením toto vlákno oživím.zatím to rádio slouží,ale mám již jiný vůz (octavii) a zde je problém s tunerem.na dálnici nebo na státní silnici hraje krásně čistě,ale ve vesnici nebo městě již stanice hraje,ale už je v pozadí šum.

Napadlo mě,že se rádio prostě zaruší,tak jsem zkoušel udělat takovej mezičlánek mezi anténou a rádiem s cívkou,pak s kondíkem,atd... ale buď nebyl vůbec žádný přijem,anebo se jev ještě zhoršil.

Anténa má svůj vlastní originální zesilovač a cpát tam druhý si myslím,že je nesmysl,protože když mám půjčené plně hodnotné rádio,tak to je hraje čístě pořád.

Čili buď přímo do toho rádia dodělat tu úpravu anebo nějak správně zapojit ten muj mezikus..Pokud teda vůbec je šance,že se něco zlepší.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#15 Příspěvek od ok1hga »

jasmin píše:Anténa má svůj vlastní originální zesilovač a cpát tam druhý si myslím,že je nesmysl,protože když mám půjčené plně hodnotné rádio,tak to je hraje čístě pořád.
z toho vyplývá, že z originálního rádia je po anténím kabelu nejspíš napájený i ten "anténí zesilovač" a z toho "jiného" rádia není . . . a máš jen slabý signál na vstupu toho "jiného", pak to musí zákonitě šumět tam kde je signál slabší . . . to je ve městě mezi baráky . . .

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“