Špatný záznam na nové VHS

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karibu
Příspěvky: 14
Registrován: 12 led 2016, 01:00
Bydliště: Hodonín

Špatný záznam na nové VHS

#1 Příspěvek od Karibu »

Nahrávám na video Panasonic NV-F55 a záznam je v pořádku. Týká se to však jen kazet, které přehrávám (záznam tam již byl). Pokud vložím úplně novou kazetu, přetočím ji tam a zpět a nahraju, tak záznam je naprosto špatný. Pokaždé, když nahrávám na novou kazetu. Potom musím hlavy přejet originálkou nebo kazetou, kterou jsem na videu nahrál dříve a po delší době se to spraví. Záznam i na originálce je však špatný a spraví se až po delší době přehrávání. Čím to může být? Opravdu mám problém s každou novou VHSkou.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#2 Příspěvek od starecd »

V první řadě vyčistit hlavu a páskovou dráhu a zkontrolovat přítlačnou kladku, psalo se to tady v několika vláknech, myslím, že to snadno najdeš.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od radioelectrum »

Karibu píše:Záznam i na originálce je však špatný a spraví se až po delší době přehrávání.
kolik je ta delší doba ?
jak se ten špatný záznam projevuje ?
a když se přestane nahrávat (stop) kdy už to nahrává dobře a po chvilce znovu začne nahrávat, tak je dobrá nahrávka hned ?
Čím více informací tím se dá lépe určit závada.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

A co jsou zač ty nové kazety? Podle mě je celý problém v tom, že prasí hlavy.

Uživatelský avatar
Karibu
Příspěvky: 14
Registrován: 12 led 2016, 01:00
Bydliště: Hodonín

#5 Příspěvek od Karibu »

Originálku nechávám jít přes pět (i deset) minut, ale rychleji se to spraví kazetou, která tam byla nahrána mezi prvními kazetami (nejstarší záznam). Pak už to nahrává dobře, i když dám stop a znovu nahrát, ale pokud tam dám úplně novou kazetu, je to ihned to samé a musím hlavy projet, jak jsem popisoval. Pomůže ale její následné přehrání (tedy, po tom, co se hlavy spraví), záznam je perfektní. Špatný záznam se projevuje tak, že obraz i zvuk je nahraný, ale je rušen pásy přes celou obrazovku, není možné se na to dívat (navíc je záznam černobílý). Na druhém videu nedokáže video nastavit stopu. Nové kazety používám, ty které se dají momentálně koupit (Maxell, Agfa, X-Site, TDK).

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od radioelectrum »

Možná to bude vadou ve zdroji toho videa, vadný elektrolyt, ale může to být i úplně něčím jiným, chtělo by to dát sem fotku.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#7 Příspěvek od starecd »

Jak píšeš, že na druhém videu to nedokáže nastavit stopu. Jestli je to myšleno, že kazetu nepřehraje, tak to ukazuje pořád na páskovou dráhu. Jinak černobílý obraz se mi na starém Orionu objevoval vinou studeňáků v místě připojení hlavy.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “