Převodník z optiky na digitál

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Převodník z optiky na digitál

#1 Příspěvek od hafca »

Ve starém PC jsem měl jak optický, tak i digitální výstup zvuku. V novém je jen optika a tu bych potřeboval pokud možno jednoduchým způsobem převést na digitál. Potřebuji signál poslat do receiveru a kupovat 10m optického kabelu se mi vzhledem k jeho ceně moc nechce.
Stýček Google mi moc neporadil, ale je možné, že jsem se neuměl správně zeptat.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Tady máš nějaký info, kdyby sis to chtěl stavět. Jinak na eBayi určitě něco seženeš taky.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od hafca »

To jsem viděl, ale ten TORX173 je u nás prakticky k nesehnání a kartu na platbu přes net nemám. :cry:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

10m kabel ma u nas Avelmak za 7 eur.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#5 Příspěvek od mluno »

Já bych osobně raději použil tu optiku, pokud ji oba přístroje podporují (nedovedu teď vyjmenovat výhody optiky, ale je lepší). 10 metrů kabelu stojí tak 300 korun v alza jinde možná i méně (teda pokud si nenecháte namluvit, že potřebujete pozlacené optické konektory ... je opravdu neuvěřitelné co všechno si lidi nechaji vnutit), to zase neni tak zlé. Redukce je poměrně drahá (teď nemůžu nejít, ale vzpomínám si na cca 1500), až se mi nechce věřit, že to je jenom hloupý převodník úrovní. Někde jsem viděl schéma, ale nemůžu ho najít. Určitě nebylo složité, ale pokud by šlo jen o to ušetřit 300 korun, tak bych se do toho nepouštěl.



hafca píše:To jsem viděl, ale ten TORX173 je u nás prakticky k nesehnání a kartu na platbu přes net nemám. :cry:

Přesně tohle jsem měl na mysli. Opravdu jednoduché, že? Ten torx je tam jenom jako přijímač optiky, nešel by z něčeho vychuchat, nebo sehnat jiný (teda koukám na TME a výběr nic moc, ale vybralo by se), nebo ubastlit z fotodiody? Já jsem si původně po přečtení myslel, že má jít o nějaký integráč (konstrukce založené na použití nesehnatelného IO doslova miluju a časopisy se jimi hemží). Ovšem když vezmu optický příjímač z TME odhadem za 75 korun k tomu pár dalších věcí a práci, nevyjde ten optický kabel nakonec levněji.
Brutálnější varianta by byla vzít si ten signál rovnou z PC z toho vysílače a přizpůsobit (apropos, řada motherboardů má kromě optiky i TTL nebo digitální výstup, dva kolíčky někde na desce, jenom ho nemá na panelu).

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

Mě lákalo to, že si něco ubastlím a nebudu muset tahat kabel kolem dokola místnosti. U nové desky co jsem si koupil jsem si nevšiml, že už digital vyvedený nikde nemá. Stará co mi tu leží má oba, má dvě síťové karty atd., ale pokrok nezastavíš. :cry:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“