Whirlpool ADG 7900 nenapouští

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

Whirlpool ADG 7900 nenapouští

#1 Příspěvek od Robert18 »

Ahoj,

je mi skoro blbé zakládat nové téma o myčkách Whirlpool je tady toho dost, avšak o vytápění.

Máme tuhle myčku 3 roky a je to pěkný krám.
Momentálně mám problém, že myčka nenapouští. Hlásí chybu nízký tlak nebo ucpaný přívod atd (bliká 6x). Chvíli sem laboroval s přívodem vody, pak s ventilem a potom s konektorem a drátama. Nakonec sem se dostal až k řídící jednotce.

Chyba je totiž záludná, když myčku vypnete od 230V a znovu zapnete první mytí proběhne normálně. Ikdyž program zastavíte a znovu spustíte už se ventil neotevře a vyhlásí se porucha.

Postupně jsem se dostal měřením od nepřítomnosti napění na magnetu, přes nepřítomnost napětí na svorkách RJ, pak jsem vyhledal tyristor který spouští magnet.
Změřil diodu vřazenou do série. a nakonec skončil tím, že sem změřil buzení tyristoru.

Při prvním stratu je buzení přítomno okolo 0.7V mezi K a G a na druhý start nic.
dál se nejsem schopný v té změti cestiček zalitých lakem najít odkud jde buzení.

Poradí někdo?

Ještě dodám, že myčka nemá žádnou kontrolu tlaku vody minimálně na přívodu. Je tam jen klasický solenoid. Měření by se muselo odehrávat až za ventilem.

Také jsem už měnil topné těleso které šlo do zkratu až vyhodilo hlavní jistič. Nicméně po této opravě Myčky funguje asi 0.5 roku

Díky Robert

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Jestli ta kontrola tlaku nebude na způsob toho, kolik vody se napustí za určitej čas (=nenapustí se po dobu určenou k napouštění na správnou hladinu? Voda má zcela nepochybně nízkej tlak!). Nebo je tam průtokoměr.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Robert18 »

Tak tlak máme dobrý a pokud by se měl vyhodnocovat průtok za ventilem tak by se asi měl nejdřív otevřít jenže on ani ťuk na poprvé napustí a myčka myje pak už nedojde k otevření ventilu a myčka hlásí že nemá vodu a bodeť by jo, když je ventil celou dobu zavřený

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Rozeber solenoiďák, je v něm SEJTKO - to samý bys měl mít v rychlouzavíracím ventilu na přívodu a občas bejvá ještě jedno v hadici. Všecky vypucuj a prohlídni, jestli nejsou přicpaný vodním kamenem. Nejhorší jsou drobný úštěpky kamene, který zacpou dírky v tom SEJTKU a zadřou se v něm - nejdou ani vyklepat ani vyfoukat, musejí se kousek po kousku vyšťourat ostrým hrotem (nebo dát celý sejtko nový). Už párkrát mě takhle nastolicovali vodaři, když něco montujou na řadu - napouštějí systém tlakovým švihem, takže se uvolňujou ze stěn potrubí právě tyhle drobný kamínky, místo aby to naplnili pomaličku. Vždycky když něco opravujou a neteče nám voda, po jejím novým puštění musím tyhle sejtka následně pucovat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Jenže to má jeden háček - on píše, že do toho ventilu nejde šťáva. Vodní kámen mě taky napoprvý napadl.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Píše, že do ventilu nejde šťáva AŽ NAPODRUHÝ - to znamená, že napoprvé normálně napouští. Jo, procík si přitom změří dobu napouštění a podruhý už odmítne pustit šťávu, protože usoudí na příliš nízkej tlak ... To je tak, když se domácí bílá technika udělá moc chytrá ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Robert18 »

Díky za radu,

zkusím to rozebrat to přední síto bylo úplně čistý vodní kámen, ale máme.

Jen mě mate, že na poprvé umyje nádobí a na druhý až n-tý pokus už ne. To samé se stane pokud program přeruším. myčka vodu vyčerpá pak spustím program mytí a myčka znovu vyčerpá potom chvíli čeká a pak začne hlásit chybu přitom se výstup pro magnet vůbec neaktivuje.

Když napouští tak to zní normálně průtok vody dle sluchu stejný třeba jako u pračky.
dokonce i pak oplachuje. po skončení programu nehlásí chybu na druhý pokus už vůbec nenapouští. Kde bych měl hledat další síto ? za ventilem je hadička a pak už bazmek kam se má sypat sůl.

Moc jí nepoužíváme za 3 roky jela tak 50x

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#8 Příspěvek od Robert18 »

To by byla sranda teda.

Já už to kompletně 3 x rozebral i s vybráním z linky odpojením odpadu a ono by to chtělo prošťouchnout trubičku

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#9 Příspěvek od cechpk »

Já měl podobný problém pro změnu s pračkou Samsung s vypouštěním hlásilo to ucpaný odpad a taky hadice plná překvapení ....

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

EKKAR píše:Píše, že do ventilu nejde šťáva AŽ NAPODRUHÝ - to znamená, že napoprvé normálně napouští. Jo, procík si přitom změří dobu napouštění a podruhý už odmítne pustit šťávu, protože usoudí na příliš nízkej tlak ... To je tak, když se domácí bílá technika udělá moc chytrá ...
To by ale chcípla hned, ne? Ne až po druhým spuštění. Nebo jestli si troufá operovat s nedostatkem vody...

Ale spíš než mechanickým čištěním bych to zkusil čištěním chemickým, pokud to okolní materiál dovolí.

Po roce provozu v Kolíně, kde je příšerně hnusná a tvrdá voda, brašulovi blblo napouštění pračky, voda jen lehce kapala do vaničky I. a s aviváží, vanička II. šla dobře. Oba ventily ale byly v pořádku, funkční. Ale "sprcha" ne - kolem trysek až 5mm žlutavý krápníky, některý trysky ucpaný, největší průser byl ve vnitřním "potrubí", který bylo kamenem zarostlý. Vyšťourat to vzhledem k vnitřnímu labyrintu nešlo.
Rozdělat to nešlo, byť ta sprcha byla dvoudílná, ale důkladně lepená. Tak jsem to na pár hodin hodil do zahřátý H₂SO₄ (vnější krápníky se rozpustily hned, ale uvnitř to nešlo), od tý doby klid (tady je měkká voda).
Ale nesmělo by tam radši při použití týhle techniky bejt nic kovovýho.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#11 Příspěvek od Robert18 »

Tak je hotovo,

myčka chcípla úplně vodní kámen sem nikde nenašel. dneska když sem jí zapnul tak už jen 3x bliká tlačítko stop. knoflíky pípají jinak ale nic nedělá hledal sem a že prý snad chba topení to je blbost měřil sem to a spirála je v pořádku. nehledě na to že když předtím odešla a po zkratu byla kompletně přerušená tak myčka spokojeně myla studenou vodou a nebylo jí to divné.

Poradí někdo ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Mám doma taky "whirlpůlku" - a podobný brykule vyváděla, když natekla voda do dolní vaničky a celou ji vyplo "čidlo zaplavení" - opatření výrobce, aby nevyplavila sousedy ... Najdi na netu servisní zastoupení pro Whirlpool a nechej si ji zkontrolovat odborníkem. Možná bude stačit jen vzít hadr a vysušit tu vaničku ve spodní části ... Občas to taky chce ji zapnout naprázdno - bez nádobí, ale nastavenou na program s nejintenzivnějším mytím a s nejvyšší teplotou - a hlavně s nějakým čističem na myčky = ty obsahujou louh a rozpouštějí nánosy mastnoty na filtru i uvnitř čerpadla...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#13 Příspěvek od bu2520 »

měřil jsi těleso i na izolaci ? A pozor často se tane , že těleso vyschne když je myčka odstavená a při měření izolačního stavu se zdá být v pořádku. tak že před měřením nalít vodu .

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#14 Příspěvek od Robert18 »

Ježiš, těleso je půl roku staré.
Taky sem přemýšlel o servisákovi, ale už sem se v tom dost pošťoural
Plovák vím kde je to se ještě podívám.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“