Ford 5000 RDS, vypadává kód radia

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Ford 5000 RDS, vypadává kód radia

#1 Příspěvek od dvorak »

V poslední době mi najednou začal u radia vypádavat kod, což předtím se dělo pouze po odpojení baterie.
Jedná se o radio Ford 5000 RDS.
Nutno ještě říct, že auto jsem měl předtím v servisu, kde měnily starter a mechanik si někde kod sám zjistil. Že by to několikrát zkoušek odkodovat a zadával chybné kody ?

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#2 Příspěvek od Nagant »

Ne, zadání chybných kódů v minulosti by nemělo mít vliv.

Spíš nějak vypadává stálé napájení +12V na pinu 1 bloku A.
( http://fordfans.cz/download/manual/plan%20radia.pdf )

Pokud tedy není závada přímo v rádiu.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#3 Příspěvek od dvorak »

OK, mne jen zaráží, že to dělá po té výměně starteru.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

A zapomene až s nastartováním nebo třeba přes noc?

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od GeorgeB »

Další možnost - mrknout po kostrách. Okolo akumulátoru atd. U Fordů dost hnijou a výměnou/opravou startéru se do toho mohlo trochu hrábnout.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Nebo to mechanik nějak pohnojil, píšeš, že si zjistitl sám kód, tedy ověř, že je kód stále původní, jestli ne, tak proběhlo nějaké flashování a asi blbě a bude potřeba jim to hodit na hlavu. Druhá možnost je pokles napětí při startování, pokud je někde přechoďák a napětí příliš poklesne, rádio si myslí, že bylo odpojené. Opět to vypadá na nějakou fušeřinu, tentokrát na silovém vedení aku - kostra - startér. Sám můžeš snadno zkontrolovat čistotu povrchu svorek na akumulátoru i vnitřních ploch protikusů, pokud je problém jinde, ať si to řeší servis v rámci záruky, reklamuj to.

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#7 Příspěvek od cechpk »

Já měl sice jen Sierru a Scorpio a obě auta trpěly tím že se vyhřívaly konektory na plusovém pólu u baterky.Tak se mi stávalo že mi auto během cesty samo zhaslo a pak se zas rozjelo. Pokud se do toho nějak nehrabe tak to funguje ale pokud se ze svazkem blbě pohne tak může být někde studeňák.Změř si napětí na konektoru rádia a budeš chytřejší..
A číslo k rádiu se zjistit podle výrobního čísla v tom bych zas takový problém neviděl..

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#8 Příspěvek od dvorak »

Ten kod je původní, nezměnil se. K výpadku dochází nepravidelně, většinou ale přes noc. Fakt je, že baterka je 6 let stará - že by to bylo poklesem napětí ? To bych ale asi nemohl nastartovat, že ?

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#9 Příspěvek od cechpk »

dvorak píše:Ten kod je původní, nezměnil se. K výpadku dochází nepravidelně, většinou ale přes noc. Fakt je, že baterka je 6 let stará - že by to bylo poklesem napětí ? To bych ale asi nemohl nastartovat, že ?
A rádio chce kód před startem nebo až po ?
A celkově jak to startuje ?
Jakou máš baterku máš kalciovku jak má být ?

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#10 Příspěvek od dvorak »

Před chvílí jsem to zkoušel a je to v pořádku, auto od včerejška stálo.
Kod drží jak naprázdno, tak po startu.
Jakou baterii mám přesně nevím, ale asi to bude klasická olověná.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Kalciovka = klasická olověná s deskama legovanýma vápníkem. Nevím o výrobci, kterej by ještě prodával v Evropě baterky do aut z nelegovanýma deskama. Běžně prodávaný autobaterie už jsou dneska legovaný všecky - stav platí přibližně od roku 2003 - 4, tudíž v dnešní době jakákoliv baterka bez legury musí bejt regulérně mrtvá.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#12 Příspěvek od cechpk »

EKKAR píše:Kalciovka = klasická olověná s deskama legovanýma vápníkem. Nevím o výrobci, kterej by ještě prodával v Evropě baterky do aut z nelegovanýma deskama. Běžně prodávaný autobaterie už jsou dneska legovaný všecky - stav platí přibližně od roku 2003 - 4, tudíž v dnešní době jakákoliv baterka bez legury musí bejt regulérně mrtvá.
No to nevím jestli je kalciovka tak běžná je spíše specifická vyšším napětím nabíjecí jsem zapomněl dodat

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#13 Příspěvek od dvorak »

Kdysi jsem kupoval do Kadetta batterku Banner, myslím že ta byla kalciovka.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

cechpk píše:
EKKAR píše:Kalciovka = klasická olověná s deskama legovanýma vápníkem. Nevím o výrobci, kterej by ještě prodával v Evropě baterky do aut z nelegovanýma deskama. Běžně prodávaný autobaterie už jsou dneska legovaný všecky - stav platí přibližně od roku 2003 - 4, tudíž v dnešní době jakákoliv baterka bez legury musí bejt regulérně mrtvá.
No to nevím jestli je kalciovka tak běžná je spíše specifická vyšším napětím nabíjecí jsem zapomněl dodat
Jo, těsně před rokem 2kilo to byla rarita a hot novinka, ale postupně se tou technologií začaly vyrábět všecky startovací baterky, protože s legurou vápníkem mají lepší odolnost proti samovybíjení a poklesu napětí v chladu - a díky tomu zvýšení všech elektrochemickejch napěťovejch mezí mezi jednotlivýma fázema nabíjení taky daleko míň plynujou při nastavení regulátorů napětí na alternátorech na 14,5V. "Holá" nekalciová baterka užž při 14,5V bublá jak blázen a musí se minimálně co dva měsíce dolejvat destilkou, zatímco kalciovka leží při stejným napětí v klídku jako lemra. Všecky baterky s přelepenýma zátkama nebo vůbec bez špuntů a obecně s označením "bezúdržbová" jsou kalciový - právě proto, že při napětí který čistě olověný baterky během půl roku vyvaří na troud zůstávají v klídku a bez velkejch ztrát vody = v podstatě jen díky legování vápníkem šlo označit ty baterky jako "bezúdržbový" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Mam bezudrzbovu Exide, ale clanky sa otvarat daju, neboli prelepene.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“