Shnilé pancéřové hadičky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Shnilé pancéřové hadičky

#1 Příspěvek od Jenys »

Toto mi poslala přítelkyně, ale jak jsem na to koukal, tak montáž hadiček není moc podle norem. Možná, že i to mělo důvod poškození. Co Vy na to?

http://bydleni.idnes.cz/vodovodni-hadic ... trukce_web


Pokud by byl problém se založením tohoto vlákna, tak prosím admina o smazání :oops:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pocitujlasku »

mne to skor pripada ako PR clanok na zazracnu hadicku.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Propagace zázračné hadičky to nepochybně je, ale to, že opletené hadičky jsou pěkný paskvil, to je zase bohužel smutný fakt. Takže pokud někdo začal vyrábět hadice, které opravdu něco vydrží, je to jedině dobře a pokud nebudou stát desetinásobek ceny těch opletených, tak si takovou hadici i rád místo té opletné koupím. Zatím mi jen jednou tekla asi hodinu voda ze záchodu od prasklé hadičky kolem trubek topení do sklepa, moc se toho nestalo, ale i tak to nepotěšilo.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od radioelectrum »

já již slyšel o dvou případech kdy došlo k vytopení právě prasklou hadičkou. Asi na tom něco bude. Nepodceňoval bych to. tak a teď abych se šel podívat na záchod...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Nejhorší je, že na tom nic neuvidíš, oplet vypadá pořád pěkně a jak je na tom hadička uvnitř, to nezjistíš.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Doufám že jednopalcové hadice Flexi s nerez opletem k vodárnám co dodává Sigmona jsou kvalitnější. Měly by snést tlak 10atm. Budu měnit tlakovou nádobu a ohebnému spoji se nelze vyhnout.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#7 Příspěvek od dobrman »

POPRASKALY HADIČKY
Obrázek

Sorry za OT ... :D :D

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

v tom èlánku je také zmínka o silikonových hadièkách s opletením, silikon by zpuchøet nemìl ne?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ked u nas v panelaku montovali vodomery, tak pouzili prave tie hadicky s hlinikovym opletenim. Postupne prasklo vo viacerych bytoch (v nasom ani nad nim nastastie nie), potom sa to hromadne vymenilo za nejake ine, co vyzeraju ako tie "zazracne".

BTW. Tie smejdy hlinikovym opletom sa uz dufam nepredavaju. V Hornbachu som videl tusim uz len s nerezom. Ale tazko povedat, co je vnutri...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#10 Příspěvek od Achab »

Jestli v tom zase není "řízená životnost". Na starých vodárnách Darling byly 1" spojky z běžné silnostěnné gumové hadice s vnitřním textilním výpletem. U mě drží přes 40 let, má už povrchové praskliny takže na výměnu je zralá ale nikdy nepraskla.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

To sice nepuchří, ale mechanická pevnost je daná hlavně tím, že se opře o opletení: sám o sobě silikon neudrží žádný pozoruhodný tlak.
Jak jsou v potrubí tlakové rázy, třeba od elektroventilů, opletení pruží a silikon jde do kšá.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

Ty opletený hadice, to je známá věc. Pár známých na to doplatilo.
Já ji mám jen k záchodu, ale taky ji budu muset vyměnit. Zatím jsem na záchodě udělal povodeň jen já, když jsem při vrtání díry na moždinku trefil plastovou trubku ve zdi :?
Jinak ty vlnovcový hadice můj dvorní instalatér dává rád všude možně, podle jeho slov jsou kvalitní. Jen pro montáž doma to není, je nutný ještě expander.
Přílohy
Hadice.jpg
(100.23 KiB) Staženo 71 x
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jenys »

Achab píše:Jestli v tom zase není "řízená životnost". Na starých vodárnách Darling byly 1" spojky z běžné silnostěnné gumové hadice s vnitřním textilním výpletem. U mě drží přes 40 let, má už povrchové praskliny takže na výměnu je zralá ale nikdy nepraskla.
To je také dobrá pastička, již mi to kdysi také prasklo, guma již měla své asi za sebou. Naštěstí byl doma otec, tak vypnul vodárnu. Jinak by se asi časem dostala voda zpátky do studně zatopenou jímkou v podlaze. Dal jsem tam tu opletenou nerezovou hadici 3/4", zatím to drží. Budu to muset čas od času pozorovat, nebo je měnit po čase, ale za jak dlouho :?: Ale jak někdo tu píše, že to může být i něčí reklama na prodej těch nerezových vlnovců. Vlnovec mi dal plynař ke kotli, tak aspoň tam by to mohlo být OK. :D
Naposledy upravil(a) Jenys dne 13 črc 2016, 17:56, celkem upraveno 1 x.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#14 Příspěvek od Achab »

Možnost prasknutí hadice mě přivádí na myšlenku připojit k vodárně časové relé k omezení chodu motoru pouze na nezbytnou dobu jednoho čerpacího cyklu. Při větším úniku vody tlakový spínač nevypne (nebo vypne později než je obvyklá doba) - relé by trvale odstavilo motor až do ručního restartu.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#15 Příspěvek od vicious »

Prasknutá hadica na odpade z prietokového ohrievača. V podstate sa nič hrozné nestalo, akurát sa zapnul ohrievač a na zem sa chvíľu valila teplá voda...hadica vydržala niečo málo cez 10 rokov.
Přílohy
hadica.jpg
(52.15 KiB) Staženo 65 x

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“