Opto-limiter

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

Opto-limiter

#1 Příspěvek od valla »

nemate niekdo schema :?:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

To jako má limitovat co? Jak moc a odkud kam? A na základě čeho?
Mám rád tak jasné otázky, dávají vždycky tolik prostoru k dohadům...

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#3 Příspěvek od valla »

je to limiter proti skresleniu :!:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Hill: A máš to.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Jo, mám. A zas vím howning.

Zkreslení čeho? A v čem?

A od toho se odvíjí další otázky: to zkreslení se nějak zjišťuje nebo se ta informace odvozuje z něčeho jiného?

Hele, Valla, na tohle nekonkrétní téma jde popsat několik tlustých knih a to, co potřebuješ, se podle zákona schválnosti najde až v té poslední.
Tak dej odkaz na schéma, ke kterému to má být, a můžeme začít. Pro konkrétní aplikaci konkrétní zapojení limitoru, jinak to nemá smysl.
On se totiž limitor dělá jinak k integrovanému koncáku s diagnostickým výstupem a jinak do zesilovače pro samplování do zvukové karty.

Jenže ty s tím děláš tajnosti, jako by sis to chtěl dát patentovat.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od DjRix »

A nebo neví sám co chce.... :roll: Nejjednodužší a dle mého skoro nejlepší je limiter s VACTROLem,ale nejsem si jist jestli to zase na Vallu nebude moc peněz :D

Valla: pokud neřekneš na co to vlastně chceš,tak ti asi těžko někdo poradí,jinak většina dotazů typu :dejte mi schéma na to či to mě připadá přinejmenším jako tazatelova pohodlnost,většina zapojení se dá najít na netu nebo v literatuře,případně si z ní odvodit potřebnou část........
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Náhradu za Vactroly různých výrobců má ve své nabídce Tesla Blatná dál - viz katalog na http://www.tesla-blatna.cz/_soubory/opt ... sistor.pdf .
Na stránkách http://www.tesla-blatna.cz/ se také najdou adresy prodejen, kde jsou k mání. Podle jiných výrobků, které se v Blatné vyrábí, soudím, že i jejich cena bude přinejmenším příjemnější, než u zahraničních.

Ale k Vallovi: přece když chci někam dávat limitor, mám už nějaké zařízení nebo aspoň schéma, podle kterého vznikne. Vymýšlet k limitoru to důležité okolo až pak, je krávovina.
Dokud nebyla řeč o zkreslení, mohli jsme se tu bavit o klapkách na oči pro koně. Toje taky druh opto-limiteru.

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#8 Příspěvek od valla »

je to v zesilovacoch pre basgitaru aby nedochdazalo k velkemu skresleniu zvuku :!: viac neviem :!:

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od DjRix »

Hill píše:Náhradu za Vactroly různých výrobců má ve své nabídce Tesla Blatná dál - viz katalog na http://www.tesla-blatna.cz/_soubory/opt ... sistor.pdf .
Na stránkách http://www.tesla-blatna.cz/ se také najdou adresy prodejen, kde jsou k mání. Podle jiných výrobků, které se v Blatné vyrábí, soudím, že i jejich cena bude přinejmenším příjemnější, než u zahraničních.
Tak to je pro mě nová informace,fakt je že originál VACTROL je poměrně drahá součástka......
Hill píše:Dokud nebyla řeč o zkreslení, mohli jsme se tu bavit o klapkách na oči pro koně. Toje taky druh opto-limiteru.
:D :D
valla píše:je to v zesilovacoch pre basgitaru aby nedochdazalo k velkemu skresleniu zvuku viac neviem
valla: Tak to se obávám že se viac ani nedovíš.. :o
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Vallo: no tak obě typická zapojení (jak na vstupu, tak ve zpětné vazbě) na tebe juknou přímo po načtení toho souboru v pdf z Blatné.
To tedy nekontroluje přímo zkreslení, ale jen úroveň signálu. Při překročení nastavené velikosti zeslabí signál a po chvíli mu zase vrátí jeho původní velikost. V podstatě hlídá velikost napětí takovou, aby nepřebudila zesilovač a ten aby neměl proč zkreslovat.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“