Rozšíření wifi sítě

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

Rozšíření wifi sítě

#1 Příspěvek od css »

Máme v obýváku ADSL modem VR-3026e od o2, zapnul a nakonfiguroval jsem si wifi, vše funguje. Bohužel wifina nedosáhne až do kuchyně, tak bych potřeboval poradit, jak to zařídit?

Uvažuji dokoupit nějaký prvek do sítě (Access Point??), propojit ho LAN kabelem s ADSL modemem, a dát ho do kuchyně. Bude to takto fungovat? Je Access Point to pravé, nebo je třeba něco jiného?

Dál se chci zeptat, zda síť, kterou bude vysílat tento nový prvek, pojmenovat stejně či jinak, než tu stávající, zda nastavit stejný či jiný kanál, stejné či jiné heslo? Co je nejlepší, aby nedocházelo k vzájemnému rušení, ale současně když člověk bude chodit po bytě s mobilem, aby internet fungoval co možná nejplynuleji?

Díky za pomoc a pevné nervy všem v práci při pondělním ránu :D
Petr Valečko

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od robo »

Zkus se podivat do nastaveni zda je vykon vf casti na max. A jako dalsi bych zkusil Wi-Fi Range Extender TL-WA850RE . Bude se to tvarit jako stejna sit, stejne SSID. Tento model funguje bez problemu, zkusenost v rodine.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Standa99 »

Pokud by nepomohla směrovější anténa, tak kabel s tím AP bude profesionálnější. Kabel dej ho do LAN switche, aby ti DHCP jelo jen na tom VR-3026e. Stejný kanál ne (mohly by se rušit), nech několik kanálů odstup (třeba 4 a víc). Síť bych pojmenoval jinak (budeš vědět, na co jsi připojený) a heslo klidně stejné. Přepnutí sítě by měli zařízení bezproblému zvládat.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#4 Příspěvek od css »

robo: Vykon je nastaveny na maximum, bohuzel je to stale malo :D Ten extender vypada jako uzivatelsky jednodussi reseni, neubira ale prenos mezi nim a modemem cast pasma?

Standa99: Antena na modemu je bohuzel interni :( Jestli to dobre chapu, nelze tedy primo spojit AP s modemem, ale je nutne pres LAN Switch?
Petr Valečko

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

A co třeba nějaký extender?
Obrázek
:wink:
:oops: -nevšiml jsem si, že už je diskutován.
Naposledy upravil(a) masar dne 12 zář 2016, 09:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Standa99 »

Tím switchem jsou myšlené ty 4 LAN porty na AP, takže žádná krabička navíc.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Já jsem Comtrend router předělal z vnitřní destičkový antény na cca 150 mm dlouhej 2,4 GHz pendrek, netuším, kolik měl db. Nic dalšího jsem s tím nedělal, dosah se zvýšil na cca dvojnásobek.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#8 Příspěvek od css »

Standa99: Aha, ok, díky :wink:
Celeron: To by bylo ideální řešení, bohužel modem patří outůčku a tak do něj nemůžu zasahovat :(
masar, robo: Už jsem našel na netu, přesně jak mě napadlo, extendery žerou část pásma původní wifiny a znatelně tím snižují její rychlost, takže toto není vhodné řešení.

Vyřeším to tedy nákupem nějakého AP + propojením kabelovým ethernetem s modemem. Díky všem za pomoc, hezký den. :)
Petr Valečko

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Řekl bych, že to řešíš špatným způsobem.
a) v ADSL routeru wifi vypni (ale není to nutné)
b) kup si AP nebo router s wifi anténou (přepnutý do AP režimu) a pokud možno co nejdelší a oddělávací (dá se nahradit)
c) připoj na jeden LAN port ADSL routeru drátově toto zařízení (stačí 1 m kabelu)
d) připoj PC k tomuto zařízení, nastav kanál kde nikdo zatím není, nastav jméno a heslo a WPA2 pro wifi síť
e) dosáhne ti to do průměru 100m na stopro a je zbytečné používat dvě wifi sítě - budeš používat jen jednu

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#10 Příspěvek od css »

p32: Díky za tip, zkusím :wink:
Petr Valečko

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

css píše: Celeron: To by bylo ideální řešení, bohužel modem patří outůčku a tak do něj nemůžu zasahovat :(
No a v čem je problém? Všechny 3 ADSL a VDSL modemy, co jsem kdy měl, patřily O2 a po tom, co mě dali novej, po starým ani neštěkli. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#12 Příspěvek od css »

Takže nakonec vyřešeno, jak poradil p32, díky :wink:

Zakoupen Wifi router TP-Link TL-WR841N, nainstalován těsně vedle ADSL modemu od O2, krátká ethernet propojka mezi nimi, nakonfigurování, vypnutí Wifi v ADSL modemu, celkem práce asi na hoďku, a vše už funguje, jak má. Wifina je dostatečně silná po celém bytě.

Díky a hezký den všem.
Petr Valečko

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#13 Příspěvek od aligator »

Prosí jen se vmísím do tohoto vlákna s mým problémem (respektive nevědomostí).

Řeším v podstatě to stejné co autor zde .. Jen hlavní modem je CISCO od UPC.

Nalezl jsem ještě místo ,kde je signál dostačující a sem zapnul ASUS RT-N12 (extender, router v jednom), nastavil ho jako EXTENDER a vše funguje. Jen je mi divné že nyní už se nedostanu do nastavení toho ASUSe.

Předtím než jsem cokoliv nastavil jsem do toho ASUS RT-N12 vlezl pomocí:
192.168.1.1

Nyní když toto zadám se dostanu do nastavení hlavního modemu (CISCO).

Spustil jsem příkazový řádek a napsal : ,,ipconfig"

Výchozí brána : 192.168.1.1
IPV4 adresa : 192.168.1.20

Předpodkládám, že to je IP adresa hlavního modemu a přidělená IP adresa PC

Je to moje fatální neznalost, ale vůbec nevím jakou adresu má teď ASUS RT-N12 (pracující v režimu EXTENDER), anebo jestli v tomto režimu se na něj prostě nejde dostat?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Mas tam konflikt IP adries, nemozes mat na dvoch zariadeniach nastavenu rovnaku IP adresu.

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#15 Příspěvek od aligator »

No já ji nestavoval..Když jsem se dostal do nastavení toho ASUSe, tak jsem zadal jestli chci mít z něj AP, extender, zadal jsem extender, vybral wifi, na kterou se chci připojit a tím ji rozšířit, pak jestli chci , aby rozšířená síť se jmenovala jinak anebo stejně a pak už jen připojit. Po připojení proběhne odpojení routeru od PC a tím to končí.Jedině snad, že bych v tom nastavení zvolil třeba režím : ,, přistupový bod" tady změnil IP a pak ho přepnul na extender

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“