Signálové relé

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Signálové relé

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Tak nazývají relé pro přepínání (směrování) audio vstupů. Např DPDT. Mám JRC-27F, údaje: minimální zatížení 10mV, 10µA, kontakt AgNI. To předpokládám, že splňuje. Dík

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Thales »

Mohlo by.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

Podobným problémem jsem se v zaměstnání zabýval, ne u relé ale u mikrospínačů. Kontakty se dělí na ty co spínají malé proudy a malá napětí a na ty co spínají střední proudy a napětí (s potřebou spínat velké proudy a napětí jsem se naštěstí nesetkal a nemusel jsem to řešit), taky závisí na tom, jestli spínají střídavé nebo stejnosměrné proudy. Na spínání milivoltů a mikroampérů jsou určené kontakty co mají zlatý povrch. Nebo takové co jsou v inertní atmosféře, protože kontakty z jiných materiálů mohou v běžném ovzduší korodovat a spínání malých signálů nemusí být spolehlivé (termíny průrazné napětí, fritovací proud, spoluchod...). Měl jsem katalogy od firmy Cherry, byly tam k tomu tabulky a grafy.

EDIT: Ještě ze školy se mi vybavuje, že ta věda o kontaktech má něco společného s alchymií - kontakty mohou fungovat i v situaci pro kterou nejsou vhodné. Ale jeden z X kousků po nějaké době může přestat fungovat. A pokud taková závada zastaví třeba nějakou drahou technologii, tak se vezmou papíry a začne se řešit, kdo to zaplatí. Pro nějaké domácí použití bych to neřešil.
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 04 říj 2016, 22:11, celkem upraveno 1 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Thales »

To je pravda, jsou i lepší kousky než Takjan má (vizprovařená signálová relé Takamisawa), otázka je jestli by byl ochotný ke změně, zvláště pokud takové relé obvykle nestojí pár korun. Na druhou stranu relé na dva-tři dvojice vstupů snad člověka nezabijou.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od TAKJAN »

To je to DPDP, že. No, mně by stačilo jedno s dvojitým přepínacím. Nějaké přeslechy ap. neřeším..

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#6 Příspěvek od pepik9 »

Jen pro zajímavost - Polsko.

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od TubeGuru »

Zdar, něco z těchto: https://www.google.cz/webhp?sourceid=ch ... rele%20dip
by nevyhovovalo?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“