Spínač 3336, dá se rozebrat a složit ?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

Spínač 3336, dá se rozebrat a složit ?

#1 Příspěvek od milavla »

Ahoj, podařilo se někomu tenhle spínač po rozložení zase opětovně složit? Mě to po hodině snažení přijde jako nemožný :)

Obrázek

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Nepodařilo, jeden jsem chtěl vyčistit, protože byl zatuhlej, někdo do toho nalil nějakej olej, nebo co. Po rozdělání a prostudování funkce jsem to vzdal bez pokusů to zas složit. Bylo mi jasný, že bez nějakých přípravků to stejně nesložím.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Dá se, ale napoprvé se to asi nepodaří...
Je třeba si to šikovně upevnit páčkou dolů.
Jen v ruce to asi nedáte...

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#4 Příspěvek od dred »

dá sa to.. stačí zveráčik-tretia ruka, kus šusdrótu a hlavne nevzdať sa :lol:
po vyčistení zložíš najprv vnútro bez výstupných kontaktov,priložíš a pritlačíš kryciu platničku aj so sponou tak,aby ostala medzera pre vloženie kontaktov,zaistíš drôtom (opášeš) tak aby sa ti to nerozfrklo po dielni.Potom najprv vložíš stredné kontakty a usadíš "kolísku".Trochu pritiahneš opásaný drôt,aby ti držalo kontakty,vsunieš ostatné kontakty a nakoniec to zacvakneš dokopy...
jednoduché hovoriť...ťažšie urobiť, ale dá sa...veľa zdaru prajem :)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Dá se to, ale rychlejší a k nervům mnohem šetrnější by bylo vystát si na něj stometrovou frontu. Stejně při skládání hrozí, že dřív, nebo pozdějc s tím křápneš o zeď.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Nakadah »

Taky bych než skládat zkusil dříve tuto cestu - http://www.hadex.cz/l310a-prepinac-pack ... f-250v~4a/

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

Dá se, ale je to dost pracné, viz zhruba popis výše. Dokonce jsme z nich v době nouze dělali vratné páčky = spínací kontakt na stisk a samostatně zpět do stavu rozepnuto.
Ta kovová páčka se musí po rozebrání v tom nejtenčím místě lehce přihnout, aby se opřela dřív než překlopí kolébku. Kolébka se poté nemůže zcela překlopit do zapnutého stavu a vrátí se zpět. Fungovalo to bez problémů léta.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#8 Příspěvek od milavla »

Myslel jsem, že když složím isostat, že už mě nic horšího nepotká omyl:) Zajistil jsem si tu páčku vsunutím dvou kousků rozpůlené špejle a pak jsem to zkoušel viz. popis výše drátek a svěrák, ty krajní kontakty se tam dají dát s vypětím všech sil, ale ty prostřední na to fakt nemám to při sebemenším pohnutí vypadne navíc ta pružina je moc festovní a má sílu. Poučení pro příště tyhle spínače nerozebírat nechat tak nebo koupit nový :)

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

Ještě se vyráběly typy s kovovým závitem a krytkou, verze s pájecími očky na 4A, se šroubky 10A. Jevily se poněkud mechanicky solidnější než tyto celobakelitové.

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#10 Příspěvek od milavla »

Jsou to celkem dobrý spínače akorát je škoda, že nevymysleli nějak jednodušší tu rozebiratelnost. Nakonec jsem ho za pomoci dvou drátků a svěráku složil, ale už je stejně takový no... prostě doprasený :) Ale je to fakt jenom pro ty co mají železný nervy a nekonečnou trpělivost :)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

bez die Vorrichtung asi nedá, je to sysifovská a pravděpodobně zbytečná práce, kdybys býval bydlel blíž daroval Ti jeden nepoužitý, za pivo
v časech TV anténních svodů dvojlinkou používal se k přepínání antén do jednoho vstupu
jo pak existoval robustnější model Škoda 1000 MB pro vyšší spínané proudy a fixovanou střední mezipolohou páčky
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Ale jde to , i v ruce . Co je na izostatech ? Trochu šikovnosti stačí .

Odpovědět

Zpět na „Součástky“