Nabízím redukce SIP-8 na SOIC8

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Nabízím redukce SIP-8 na SOIC8

#1 Příspěvek od jef111 »

Řeším zakázkovou výrobu redukcí pro nahrazování starých japonských operačních zesilovačů v pouzdře SIP-8 (jednořadé) na moderní SO8/SOIC8. Návrh destičky je v příloze. Dostal jsem cenovou kalkulaci 20Kč při odběru 100ks a 12,30Kč při odběru 200Ks.
To znamená že se snažím dát dokupy těch 200ks, já s kolegou si bereme každý 50. Dalších 100ks tedy visí ve vzduchu. Chtěl by někdo zdejší taky? Odběr řekněme od 10ks, abych se z toho nezbláznil :-)

Samozřejmě jsem hledal taky na ebay....
http://www.ebay.com/itm/5-Pieces-SOP8-D ... Oi9PwInm1g
http://www.ebay.com/itm/1-Matched-Pair- ... xyMxpRwcJC
http://www.ebay.com/itm/Adapter-from-SI ... Sws65Tp-qX
Tak tyhle ceny mě pobavily 8O
Přílohy
sip8-soic8_v1.jpg
(43.44 KiB) Staženo 102 x
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

poptej to na www.allpcb.com, je to Čína, teď jsem tam nechával dělat DPS a naprostá spokojenost. Je to nejlevnější, co jsem našel.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jef111 »

Vydrží ty jejich desky např. odpájení a znovu napájení SMD integráče? Z číny kupuju běžné redukce SO8 na DIL8. Už jsem zkusil asi 6 různých druhů (výrobců) a nikdy to nebylo úplně to pravé, takže zatím volím evropské výrobce.
Ale jestli je to za babku, můžu to zkusit...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

http://dangerousprototypes.com/store/pcbs
Zkus, treba tady ti jich udelaji za $20 500ks

Pripadne pokud si je nastrihas tak tady 500ks za $12
http://www.shenzhen2u.com/PCB

Jen over postovne, ale nebyva prilis dramaticke

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Řekl bych, že přepájení té SO8 vydrží určitě alespoň 10x, tedy když to budu pájet já, záleží, jak to kdo trápí. Na mém PCB mám plošky z roztečí 0.5 mm pro pouzdro TQFP100 a pájení mikropáječkou PCB zvládnul úplně bez problémů. PCB vykazuje řekl bych zcela standardní kvalitu, prokovy mám vrtané 0.6mm, vše je vrtané pohledem podle oka pěkně uprostřed padu, potisk sedí, prostě nemůžu si stěžovat. Záleží, jestli ti jde v zakázce o nízkou cenu, nebo realizaci u prověřené firmy, já si nechával dělat PCB na volnočasový bastl, tak jsem preferoval nízkou cenu.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jef111 »

termit256 píše:http://dangerousprototypes.com/store/pcbs
Zkus, treba tady ti jich udelaji za $20 500ks
Já nevim ale ať do té tabulky vyplňuju co chci, za 500ks se pod $200 nedostanu. 500 jich samozřejmě nepotřebuju, ale za "zhruba" 10ks dám $11,95 což je cenově úplně mimo.
termit256 píše: Pripadne pokud si je nastrihas tak tady 500ks za $12
http://www.shenzhen2u.com/PCB
Tohle je to samé, když jsem tam nacvakal copotřebuju tak $72,53 za 100ks. Kdybych se spokojil s jednovrstvou deskou s tím že bych přišel o blokovací kondík v napáječce tak se dostanu na podobnou cenu jak řeším v prvním příspěvku. A za risk že přijde něco blbého mi to nestojí.

allpcb.com vypadá líp, tam hned vidím výrobce což ve mě vzbuzuje o chlup víc důvěry. Ceny vypadají přívětivě. Jenže mi to ukazuje $37 za poštu. Takže jsem +- tam kde jsem byl....
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Vybral sis poštu místo DHL HKPost? Já platil za poštu nějakých $12. Desky přišly 16 dní po objednání výroby.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Já mám jedno provedení - jednostránka s prokovy a černou nepájivou maskou, černý materiál - prodával to Honza z Chrudimi - a je to dost nanic, měď je strašně tenká a stalo se na několika, že při ohybu celého SIL v desce se spoj přerušil :evil: . Prodával to cca za 10Kč od 30ks.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Nezadavas ty rozmery v mm misto cm?
Nevim jak velika je ta redukce, ja zkousel zadat 1x2cm, na ten druhy link jsem daval 10ks desek 10x10cm.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jef111 »

Sendyx píše:Já mám jedno provedení - jednostránka s prokovy a černou nepájivou maskou, černý materiál - prodával to Honza z Chrudimi - a je to dost nanic, měď je strašně tenká a stalo se na několika, že při ohybu celého SIL v desce se spoj přerušil :evil: .
Jo něco podobného se mi stalo s těmi čínskými SO8->DIL8. Při pokusu o odpájení IO někdy slézejí plošky, takže jsou na jedno použití. To obvykle sice nevadí ale kdo ví co se stane časem třeba s prokovama atd... Jedna už byla zmetek, prokov nevedl. Při ceně asi 0,7Kč/ks (velké množství z ebay) to akceptuju. Jinak ne.

Zaky - jo, HKpost jsem vybral, DHL má cenu dvojnásobnou.
Termit256 - jo kdybych to udělal jako jednu desku tak by to možná vyšlo za dobře, ale kdo to pak bude řezat? Já to doma na koleni patlat nebudu, protože jednak to bude drbačka a vypadalo by to jak od prasat. Při tom co dá práce překopat zapojení okolo těch operáků chci aspoň redukce opravdu hotové. Při tom množství to nejde dělat doma na koleně.

Redukce má rozměr 20,5x8mm
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

Podobné redukce se nechávaly udělat jako dlouhý proužek, ten jeden střih se doma dá zvládnout snadno a z hlediska manipulace je to dobré. Preferoval bych tuzemskou výrobu, po velmi neblahé zkušenosti s čínským laminátem, a taky bych si pár desítek vzal. Možná by něco vzal i "hezkyden".
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jef111 »

OK, to je konečně slovo chlapa :-)
Kdyby se to nechalo udělat v proužku tak by se možná pár haléřů ještě ušetřilo, zkusím to navrhnout. Krátké střihy v jedné ose se dají.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Jak si to tam zadaval, mi tam vychazi $20 za desku 10x20mm 500ks. Muzes si jich objednat i min, ale cena bude stejna. Je to bez masky a potisku, ale tady to snad nebude vadit.
Přílohy
Screenshot_2016-10-18-12-19-37.png
(75.4 KiB) Staženo 118 x

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jef111 »

Jo máš pravdu, asi jsem pitomej, fakt jsem to zadával v milimetrech....
Zkusím to pak u nějakého prototypu, na těchto finálech čínu riskovat raději nebudu.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#15 Příspěvek od Ondra2 »

A když mezi ty prožky namlátíte vrtání nebo frézu, tak to můžete i nalámat.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“