Autorádio Columbus RNS510, výměna konektoru pro navigaci

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Autorádio Columbus RNS510, výměna konektoru pro navigaci

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím, syn mi dnes donesl toto autorádio s tím, že mu nejde navigace. Zjistil, že kde se připojuje anténa od navigace, tak v tom konektoru má ulomený středový kolíček.
Na aliexpressu našel několik různých konektorů pro tento účel no je nyní na mě abych jej vyměnil.
Měl jsem již tento typ rádia několikrát rozebraný ale zrovna na tento konektor jsem se nesoustředil takže nevím jakým způsobem je osazen. Na jedné fotce co mi syn poslal by mohl být konektor co tam má přijít, vypadá jako by se dal vyměnit bez demontáže autorádia.
Má s tím někdo prosím vás nějaké lepší zkušenosti?
Přílohy
IMG_20161023_151659.jpg
(102 KiB) Staženo 173 x
image-0-02-05-d97fa873c4b7f9f4f5e35f818555a99c255f60083fcc17851cfc0b7aca68493b-V.jpg
(241.36 KiB) Staženo 181 x

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#2 Příspěvek od PCmaniac99 »

jedná se o konektory fakra najdeš je i u nás..

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od otakarv »

Zdravím, vracím se opět k tomuto rádiu. Syn koupil další rádio po bouračce s rozbitým displejem s tím že přepájkuji pouze konektor. Konektor však má jinou rozteč takže nelze použít do toho jeho, takže další zklamání.
Abych se dostal k tomu konektoru, musel jsem rozebrat komplet celé rádio. Pak následovalo další zklamání když jsem se pokoušel konektor vypájkovat. Ač jsem na mikropájce nastavil teplotu na nejvyšší stupeň (450°C), použil nejsilnější hrot, tak cín z krajních stínicích pinů jsem neodsál neboť je použit dosti hrubý odlitek z hliníku, bude potřeba předehřev jinou pájkou.
Nakonec syn našel tento konektor u jednoho prodejce, ale ta cena :roll: , jinde jsme zatím nenašli.
Nevíte náhodou někdo o levnějším konektoru popřípadě vadné desce s tímto konektorem?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Na "neodspajkovatelne" konektory funguje teplovzdusna pistol, zospodu dosky. Plast na konektore sa niekedy odspodu trochu natavi, ale vacsinou tak, ze sa konektor neznici. Neodsavat, ale konektor vytiahnut z roztaveneho cinu.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“