Klonování IR paprsku

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
qdj
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

Klonování IR paprsku

#1 Příspěvek od qdj »

Zdravím,

rád bych si vytvořil zařízení, které je schopno přečíst informaci z dopadajícího IR paprsku a poté tuto informaci vysílat - vím, že se vyrábí univerzální dálkové ovladače, ale toto je speciální zařízení, ne ovladač na televizi. Stačí mi jediné tlačítko.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Napis k cemu konkretne to ma slouzit.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Tak si ho vytvoř :-) Napadají mě asi tak dvě až tři cesty, nutně vyžadují použití MCU. Buď hrubou silou dostatečně rychle navzorkuješ signál z IR přijímače, který si za tím účelem koupíš, vzorky (bude stačit 1/0) nasypeš do paměti a pak to zase z té paměti vysypeš do IR ledky. Nebo zjistíš, co zařízení používá za protokol, ten korektně zdekóduješ, uložíš tím pádem mnohem méně dat a následně to zase korektně odvysíláš. Nebo můžeš protokol prozkoumat na osciloskopu a napodobit ho pomocí MCU jen pomocí časování impulsů, pokud tedy neplánuješ ten povel měnit. Pokud se v elektronice dobře orientuješ, je ti toto jasné, pokud ne, asi to jen tak nepostavíš. Toto vše může fungovat, pokud není použit plovoucí kód, pokud ano, tak máš tak trochu smůlu, to lousknout je docela oříšek, proto to také výrobci u bezpečnostně kritických aplikací tak řeší :-)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od serviceman »

Nestačí polopropustné zrcadlo?
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Pokud to je pro bezne ovladace spotrebky, spust 555 na frekvenci kterou ma puvodni vysilac a namoduluj ji prijatym signalem z IR prijimace a posli dal. Neco jako tady http://www.cedarnet.org/smartware/Hardw ... Repeat.png

Pripadne si cely bazmek muzes koupit za pajdu na ebay, hledej pod heslem IR repeater. Nicmene dokud se nevymacknes k cemu to ma vlastne byt, muzeme se jen dohadovat.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Já to chápu tak, že tazatel nechce repeater, ale zkopírovat jeden povel stávajícího ovladače tak, aby ho mohl bez přítomnosti původního ovladače odvysílat. Je to tak?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Njn, tezko rict. Proto jsem se ptal k cemu konkretne to ma byt.

Uživatelský avatar
qdj
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

#8 Příspěvek od qdj »

Děkuji za odpovědi. Jsem si 100% jist, že sám to tedy nepostavím, protože jsem prakticky nepochopil nic :)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Ja taky ne :-)

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#10 Příspěvek od PC-maniak »

napis co si presne zamyslel .. treba je to silene jednoduche.. a chema ti strcime az pod nos ;) ale doposud si nenapsal co vlastne chces po tom bazmeku aby udelal

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#11 Příspěvek od Honza_dy »

Asi to nepadne na úrodnou půdu, ale tazateli bych doporučil pročíst toto. Ano, je to zase to hnusné arduino, které profíci nesnáší, ale pro nás laiky je to cesta...

Uživatelský avatar
qdj
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

#12 Příspěvek od qdj »

Chtěl jsem naklonovat paprsek vysílaný zbraní na lasergame, nebo lékárnou pro oživování hráčů.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#13 Příspěvek od Ruprecht »

"Naklonovat" znamená:
- ve stejné chvíli kdy přichází ho "rozposlat" na víc míst nebo posílat "za roh"?
- nebo si ten signál zapamatovat a po stisku tlačítka ho v jiném čase vyslat?
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Mam dojem, ze mi znamy ktery na tohle kdysi psal sw rikal, ze ty kody jsou jednorazove a posila je ridici pocitac ktery cely cirkus ridi, dela statistiky apod. Naklonovanim at uz v jakemkoliv smyslu by sis moc nepomohl.

Ale tech systemu bude vic, takze nekde by to fungovat mohlo.

Uživatelský avatar
qdj
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2016, 01:00

#15 Příspěvek od qdj »

Naklonováním myslím variantu č. 2 - zařízení si zapamatuje signál a ten pak po stisknutí tlačítka vyšle.

Tenhle systém není řízen centrálně - každá zbraň má vlastní procesor, paměť, atd. Statistiky a veškeré informace se v administrátorském módu posílají přes bluetooth do počítače - během hry není paměť zbraně přístupná.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“