Poptávam elektronku AL1

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Poptávam elektronku AL1

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Dekuji predem za ochotu prohrabat krabice.

Momentalne me to brzdi v oprave stripku.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#2 Příspěvek od houmr »

Až budu v Budějovicích, může se podívat, měl bych jí tam mít. Ale 14 dní to bude trvat.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od radioelectrum »

lze ji nahradit i ruskou. popsal jsem to tady:
http://balek.v.sweb.cz/radiotechnika/re ... hrpent.htm
Bohužel tyto ruské lampy se již z vojenských výprodejí vytratili.
Náhrada dalšími typy jako například AL4 se již neobejde bez změny zapojení, čili zásahu do přijímače.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jjilek »

Nějaké jsem našel v různém stavu. Je nutno je přeměřit. Pošli SZ, jestli máš ještě zájem.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kaca »

Mohu vyzkoušet na BM215 ale to Ty určitě můžeš také. :-) a nebo mohu požádat svého vedoucího aby přímo proměřil.

Uživatelský avatar
Karel51
Příspěvky: 131
Registrován: 17 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od Karel51 »

Taky bych měl zájem o AL1

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od RayeR »

Taky by se mi jedna AL1 hodila do radia. Nezkousel nekdo kupovat na Aukru od prodejce "winit"? On tam drazi vzdycky po 1 lampe uz dlouho, musi mit asi velke zasoby. U vseho pise zmereno 100%, coz mi pride po tech letech pakanek podezrele. Tipuju, ze te lampe docasne pomuze nakou "regeneraci" a jak to proda, tak uz ho to dal netrapi.
Ja se ptal par lidi na minule radioburze a AL1 nikdo po ruce nemel, pry mozna nekdo kdyz se podiva... Tak snad to treba klapne v Holicich...

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#8 Příspěvek od EM88 »

Od Winita už jsem pár elektronek kupoval a problém s nimi nebyl. On se tím vyloženě živí. Tipnul bych si, že buď odkoupil staré nepoužité skladové zásoby a nebo vykupuje pozůstalosti. Jinak co takhle zkusit náhradu dle pana Balka? http://balek.v.sweb.cz/radiotechnika/re ... hrpent.htm

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od RayeR »

Nahradu si zbastlit samozrejme umim, mam i jednu AL1 v Trio Koncert, kterou muzu pouzit na zkouseni, ale kompletuju ted tu Mikrofonu MK305...
Jeden znamy pry od nej kupoval nake lampy a nektere se chovaly na meraku podivne, ze ukazaly napred 100% ale po par s rucka klesla. Detaily o tom nevim...

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#10 Příspěvek od EM88 »

To chápu, je to zajímavý kousek a s náhradou by to nebylo ono. Taková technická-zkoušel to na BM215? Zesláblá 6Z31 v něm může u některých elektronek způsobit pokles. Jinak se můžeme pouze dohadovat, jestli to byla nějaká výrobní vada nebo důsledek pokusu o regeneraci...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od RayeR »

Jo, meril to na teslackym BMku, jiny lampy mu to nedelaly. Byly to snad EL86 nebo neco takoveho modernejsiho. Rikal sem mu, ze se po nejake podivam a zkusili bychom to porovnat.

Uživatelský avatar
EM88
Příspěvky: 81
Registrován: 10 črc 2016, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#12 Příspěvek od EM88 »

A neměl to nějaké polské typu Polam apod. ? Tam ta kvalita často citelně pokulhávala.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jenys »

To RayeR: Nechápu v čem máš problém, beru od winita elky a nemám problém a i kdyby neměly těch jeho 100%, tak to taky není problém, hrát to bude. Pokud jsem doma změřil enormě jiné parametry elky, reklamoval jsem to a bez problému mi je vyměnil s omluvou. Přeci nebudeš potřebovat těch 100%, nebo ano? Myslel jsem, že ti jde hlavně o to, aby tam byla fungující elka která tam má být. :D Zrovna AL1 tam zase prodává.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od RayeR »

Jo, tak jen predavam jednu zkusenost, v globalu to muze bejt OK, pokud si toho od nej bral vic... Jasne, ze v radiu nepotrebuju 100% stav, ale prave to mi prislo kapanek podezrely, ze by u vsech elektronek byl po 80 letech 100% stav, byt nepouzitych. Aspon u magickych ok to rozhodne neplati, ale to je jiny pripad.
Vim, ze se tam zase drazi, ale jesi bude za 400 jako minule, tak do toho teda nejdu :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Jenys »

Za méně to asi nekoupíš, aspoń na aukru. Ono těch 100% podle něj znamená, že je funkční a dobře fungující, aspoň co se BM 215 týká. To mě bylo taky divný těch 100%, tak jsem se ho ptal a prý se to tak uvádí i jinde.
Stejně to není měřák, ale jen zkoušeč na funkčnost.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“