Barevná hudba s RGB páskem a TIP31

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

Barevná hudba s RGB páskem a TIP31

#1 Příspěvek od kOhm »

Zdravím, našel jsem ve stolku nějáké "blokové" schéma zapojení barevné hudby na LED RGP pásek.Nevím jestli je to moje kresba nebo nějáká z netu.Mám jen jednu otázku.Je šance že to bude fungovat?
Obrázek jsem překreslil do malovaní přesně tak jak je to na papíře.
PS: Pěkné svátky všem :)
Přílohy
RGBTIP31C.png
(75.77 KiB) Staženo 154 x

Uživatelský avatar
radek89
Příspěvky: 135
Registrován: 25 říj 2009, 02:00
Bydliště: Mor. Nová Ves, Břeclav
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od radek89 »

Šance je velká, můžeš se inspirovat obdobnou konstrukcí z elwebu http://elweb.cz/clanky.php?clanek=85

Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od kOhm »

Dobře, právě jsem si říkal že bych to zkusil..LED pásek mám,výhybky bych do kupy taky dal.Problém je že nikde po Brně nemůžu sehnat TIP31.V GESu není skladem a GM ho asi nevedou vůbec.

EDIT: Kdyžtak uvažuji tak asi bude potřeba LOW freq. trochu přibrzdit,nebo naopak zesilít MIDDLE A HIGH.Přece jen to bude asi na nízké frekvence reagovat daleko víc než na vyšší.Nebo se pletu?

Uživatelský avatar
radek89
Příspěvky: 135
Registrován: 25 říj 2009, 02:00
Bydliště: Mor. Nová Ves, Břeclav
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od radek89 »

Místo TIP31 lze použít třeba BD243, BD711, má je snad každý obchod který prodává ingredience, těch náhrad je víc, samozřejmě záleží jak dlouhý a výkonný pásek chceš použít.

Uživatelský avatar
kOhm
Příspěvky: 177
Registrován: 30 srp 2015, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od kOhm »

No, pro začátek bych vyzkoušel asi 2 moduly (6 LED) 5050.Jinak později bych asi napojil 5m,5050,30 LED/m.
Zapojení s TIP31 jsem již měl.Na jeden tranzistor jsem zapojil 5m studené bílé pásku.Napájel jsem zdrojem 12V/1A a v pohodě.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“